To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Kupno Mz od Niezyjącego??

krzysztof53 - 2018-05-10, 21:15
Temat postu: Kupno Mz od Niezyjącego??
Witam trafie mi się sprzet Wlaściciel nie żyje od 4 lat Babcie chce sprzedać ale nie zrobiła sprawy spadkowej Czy y jak to wszystko ominąć?? Czy można kupić od Żony Nieżyjącego i zarejestrować??
ETZ_PRORIDER - 2018-05-10, 21:27

Nie można. To nielegalne. Ale da się zrobić.
halcik - 2018-05-10, 21:52

Sprawa spadkowa lub może babcia dostała motor w darowiźnie od męża przed śmiercią i teraz ci go sprzeda. Dwie legalne drogi
krzysztof53 - 2018-05-11, 07:17
Temat postu: Kupno Mz od Niezyjącego??
Witam Dzięki Inaczej się nie da???
Seba_830 - 2018-05-11, 07:26

Musiałbyś kupić od niego gdy jeszcze żył :wink:
krzysztof53 - 2018-05-11, 08:27
Temat postu: Kupno Mz od Niezyjącego??
Witam a wtedy to ten Żyjący to nie chciał sprzedać
Seba_830 - 2018-05-11, 12:29

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi i co zrobić żeby mieć umowę.
krzysztof53 - 2018-05-11, 20:55
Temat postu: Kupno Mz od Niezyjącego??
Witam tak właśnie mi podpowiadajo Umowa gdy Żył a podpis??Numer Dowodu Osobistego????
halcik - 2018-05-11, 21:14

Po co numer dowodu, przeciez wedlug litery prawa do podpisania umowy k-s nie jest potrzebny?
romanETZ - 2018-05-11, 22:01

krzysztof53, Masz podane sposoby jak najbardziej legalne i mniej legalne - wybór należy do Ciebie (na umowie nr dowodu osobistego nie jest potrzebny - natomiast powinien być pesel - babcia na pewno taki posiada i to ona sprzedaje ,,za męża".
krzysztof53 - 2018-05-12, 08:07
Temat postu: Kupno Mz od Niezyjącego??
Witam Dzięki acha wystarczy pesel??Dzięki za pomoc Miłego Dnia Pozdro z Pogodo Ducha i do Miłego Spotkania na MZ=Szlaku
wojtek.mz - 2018-05-13, 23:09

halcik napisał/a:
babcia dostała motor w darowiźnie od męża przed śmiercią i teraz ci go sprzeda
Tak na pewno było i będzie pełny legal. :wink:
kubas775 - 2019-03-10, 20:43
Temat postu: Re: Kupno Mz od Niezyjącego??
krzysztof53 napisał/a:
Witam trafie mi się sprzet Wlaściciel nie żyje od 4 lat Babcie chce sprzedać ale nie zrobiła sprawy spadkowej Czy y jak to wszystko ominąć?? Czy można kupić od Żony Nieżyjącego i zarejestrować??


Absolutnie nie można, nawet jeśli ma stwierdzenie nabycia spadku (nie ma działu spadku, czyli określenia, co ze spadku jest jej) Dyskusyjnie - umowa z datą wsteczną na nieżyjącego.
Prawnie - dział spadku i umowa na spadkobiercę, którego sąd w postanowieniu uznał właścicielem moto. (nie musi go rejestrować). Sam sprzedawałem tak nabytą przyczepę kempingową.

MZSIMSON - 2019-03-13, 12:08

Pisz umowę z dziadkiem zanim kopnął w kalendarz niczym JACK NORIS trzaskając drzwiami obrotowymi i po robocie.
grzybol - 2019-03-17, 18:47

To chyba nie powinno być na ogólnym :wink: :arrow:
wadmed - 2019-03-25, 14:21

Tylko jest chyba 14 dni od podpisania umowy na PCC3? No chyba że ona była kupiona poniżej 1000zł ...
warszawa_24 - 2019-03-25, 18:09

To akurat najmniejszy problem :)
Wszelkie pomysły by kupić na bialych tablicach już padły.

Można na żółte zarejestrować - umowa z wdową z obecną datą i na zabytek. Dowód i tablica na półeczkę w tedy. Jest to w pełni legalne, lecz trochę kosztowne rozwiązanie (koszty rzeczoznawcy, chyba, że sam białą kartę zrobisz). Cała idea jest w tym, że bierzesz na siebie i na nią legalność zakupu, skoro wiesz, że jest legalny to śmiało i leci normalnie na zabytek, gdzie aktem własności jest właśnie ta umowa (mimo, że brak ciągu z dowodem ale to nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia, nawet z bratem możesz taką umowę napisać :) )

Wiem, że jest też rejestracja na unikat gdy występuje jakiś ślad w bazie danych a taki musi być bo jest dowód na zmarłego. Jakoś w ten sposób moją Warszawę pierwszy raz od X lat zarejestrował poprzednik. Ale nie wchodziłem w szczegóły prawne, gdyż mało mnie to interesuje. Ja staram się mieć swoje zabytki na Żółtych więc szczerze nie wiem jak to wygląda na unikat. Ale temat do wygoglowania i w tedy białe zwykle blachy są.

Seba_830 - 2019-03-25, 20:59

Przy rejestracji na białe blachy, czyli też unikat, trzeba mieć jasno udokumentowaną własność i ciągłość umów, bo inaczej tylko rejestracja na zabytek.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group