To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Przedszkole - Regulacja gaźnika 24n2

kox_nwa - 2018-11-03, 15:29
Temat postu: Regulacja gaźnika 24n2
Witam, mam taki mały problem. Mialem wyregulowany gaźnik w etz 150 na wolnych obrotach. Ok. Gdy wyłączone były światła, motocykl bardzo powoli lub wogole nie schodził z obrotów. Na światłach ładnie schodził z obrotów. Postanowilem pokombinowac. W tej chwili wygląda to tak... że śruba składu mieszanki jest wkręcona praktycznie do końca. Obroty pięknie wchodzą jak i schodzą. I teraz pytanie... Czy ta śruba może byc w takim położeniu ?? Czy to normalne, zostawic tak ? :??? Gaźnik to 24n2-2.

Ps. Dodam jeszcze, że przy poprzednim ustawieniu nie mogłem odpalić zimnego motocykla na ssaniu, dopiero po odkręceniu manetki. Po aktualnej regulacji jeszcze nie wiem... silnik cieply - jutro saprawdzę.
Dzieki za pomoc.

januszj23 - 2018-11-03, 17:50

Miarodajnością prawidłowo wyregulowanego gaźnika jest wygląd świecy zapłonowej.
kox_nwa - 2018-11-03, 17:58

No dobra... ale to znaczy ze moto ma postac na wolnych obrotach ? Przeciez w czasie jazdy skład mieszanki reguluje iglica. Hmm ?
januszj23 - 2018-11-03, 19:09
Temat postu: Re: Pytanie
Regulację gaźnika wykonuje się na rozgrzanym silniku po upewnieniu się, ze silnik nie zasysa "fałszywego powietrza". Sprawdź dyszę wolnych obrotów. Być może jest rozkalibrowana. Po opisie wnioskuję "zalewanie" silnika. Po przejechaniu ok. 10 km sprawdź wygląd świecy. Ma wyglądać jak na fotografii.
kox_nwa - 2018-11-04, 11:00

Kolego właśnie w tym problem że świeca wygląda jak powinna. Kolor kawa z mlekiem, jedynie na gwincie zbiera sie jakby "olej". Co do problemu, to jest taki że nie działa odpalanie zimnego silnika na ssaniu, i napewno jest za duży poziom paliwa w komorze i to o dobre 0.5 cm. Uszczelka komory też już prosi o wymianę. Tłoczek ssania sprawdziłem. Paliwo wyreguluje dopiero za dwa tygodnie i napisze co jak. W razie czego będę pytał. A jak rozwiążę problem to może komuś pomogę ;-)
januszj23 - 2018-11-04, 15:58

No to sobie odpowiedziałeś. Za wysoki poziom paliwa i zalewa silnik.
kox_nwa - 2018-11-04, 21:12

Czy pływak ustawiony na 29/32 mm bedzie ok ? Gdzieś znalazłem takie dane ale odnośnie mojego gaźnika nic konkretnego nie mogę znaleźć
januszj23 - 2018-11-04, 21:34

26/34mm dla Twojego gaźnika. Poziom paliwa 12mm od krawędzi korpusu.
kox_nwa - 2018-11-05, 09:44

Dzieki, za jakieś dwa tyg sie sie do tego zabiore i dam znać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group