To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Motocykle inne - sprzęgło IWL Wiesel - problem z regulacją

martinezbb - 2019-02-05, 19:50
Temat postu: sprzęgło IWL Wiesel - problem z regulacją
Witam wszystkich,
posiadam motocykl IWL Wiesel z 1959r, silnik który tam jest jest identyczny jak w MZ RT 125/3.
Niestety podczas wymiany nowych okładzin i przekładek nie mogę zapanować nad sprzęgłem. Jak prawidłowo skręcić docisk by sprzęgło nie ślizgało a zarazem na wciśniętym sprzęgle motocykl nie ciągnął i nie gasnął. dziś walczyłem 5 godzin regulując na śrubkach od docisku i się poddałem.

elektryk111 - 2019-02-05, 23:17

Poszukaj instrukcji montażu sprzęgła razem z tolerancjami wymiarów tarcz,przekładek,sprężyn i td.Sprawdź czy na zabieraku są wgnioty od tarcz,bo one powodują ciągniecie.Zmrożony olej też da taki efekt.
martinezbb - 2019-02-06, 08:17

Właśnie olej mnie zastanawia. Bo na sucho przed zalaniem sprzęgło działa bez większych problemów. Okładziny i płytki się ruszają. Zaleje olejem niestety już po sprzęgle. Sprawdzę tez. Rowki bo tu tez może być różnie. Nadmienię ze w innym takim samym silniku wymieniłem okładziny, przekładki skręciłem i zalałem tym samym olejem co ten silnik i działa. Z tym walczę i walcze
mczmok - 2019-02-06, 10:12

martinezbb napisał/a:
Nadmienię ze w innym takim samym silniku wymieniłem okładziny, przekładki skręciłem i zalałem tym samym olejem co ten silnik i działa.

Regulacja popychacza prawidłowa?
Kulka w śrubie regulacyjnej jest na miejscu?

martinezbb - 2019-02-06, 10:34

Popychacz działa. Kulka na miejscu. Po pracy zobaczę ten zabierał i czy wszystkie przekładki tarcze chodzą prawidłowo.
martinezbb - 2019-02-06, 16:29

niestety trochę czasu minie aż sprawdzę czy ok bo podczas odkręcania zabieraka złamałem jedną ze śrubek i muszę ogarnąć nową. na ten moment wyczyściłem rowki w zabieraku. pozostałe elementy jak kosz jest prosty bez wgniotów, wytarć. zmienię na nowe sprężyny od docisku.

za wszelkie nowe i wcześniejsze podpowiedzi dziękuje.
:piwo:

martinezbb - 2019-02-11, 18:19

skręcone. niestety chyba lepiej nie będzie. sprzęgło dalej nie działa jak działać powinno. nadal przy wciśniętym sprzęgle motocykl ciągnie. jak delikatnie cofnę na biegu już mniej "ciągnie" motocykl.przekładki i tarcze przy wyciśnietym popychaczu mają łącznie luzu około 5 mm.

[ Komentarz dodany przez: kosior30: 2019-02-11, 20:30 ]
kosior30//Zdania rozpoczynamy wielką literą.

ETZ_PRORIDER - 2019-02-11, 22:27

A cy wszystkie tarce i przekładki się dobrze rozklejają?
martinezbb - 2019-02-12, 08:13

Pierwsza od docisku i ostatnia od kosza ok. Pozostałe mniej niż te dwie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group