To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Narzędzia, sprzęt warsztatowy, chemia - Lewarek hydrauliczny

SimsonSr70 - 2019-02-25, 10:05
Temat postu: Lewarek hydrauliczny
Mam problem z lewarkiem. Leżał długi okres czasu i postanowiłem go regenerować. Wymieniłem wszystkie oringi, uszczelki i kulki. Działa, lecz puszcza olej na tłoczysku. Jak go rozebrać ? Wystarczy odkręcić z podstawy i wysunąć tłoczysko w stronę dołu i zobaczymy tłoczysko z o-ringiem? Może już działacie z tym? Zdjęcie poglądowe, bo lewarek mam złożony ale wnętrze to samo.
ETZ_PRORIDER - 2019-02-25, 14:02

A kulkę do pompy wrzuciłeś? Tam jest mała kulka która zamyka powrót oleju do pompki.
SimsonSr70 - 2019-02-25, 16:34

Tak dałem kulkę. Ale myślę że to nie wina kulek tylko uszczelnienia na siłowniku, nawet jak ręką go obciążenie to przepuszcza olej.

Edit:
Udało mi się wykręcić siłownik z podstawy i go rozebrać. Walnięty simering i oring. Tylko jedno pytanie jeszcze, tu powinna być kulka?

ETZ_PRORIDER - 2019-02-25, 22:46

Tam nie.
kadetm-780 - 2019-03-04, 06:46

Na tłoczek dawałeś zwykły oring, czy uszczelkę taką jak np w tłoczku od pompki z mz? Kilka dni temu składałem taki sam lewarek, kupiłem wszystkie uszczelki prócz tej na tłoczku, bo nigdzie jej dostać nie mogę.
SimsonSr70 - 2019-03-15, 13:09

Pod siłownikiem dałem uszczelkę, a na górę tłoczyska simering plus oring i tyle.
Jak w orginalne było.

A powiedźcie mi jakie uszczelnienia są pod śruba spustu? Rozkręciłem to bo ciekło mi tam. Odkręciłem to i się wysypało jakieś pozostałości:-) tam był oring czy jakaś podkładka gumowa? Czy uszczelka stożkowa? Jakieś zdjęcia podeslecie co tam jest?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group