To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Przedszkole - Poślizg sprzęgła ETZ 150

danek1 - 2019-04-18, 21:05
Temat postu: Poślizg sprzęgła ETZ 150
Witam
Ślizga mi sprzęgło w 150-tce ,wygląda to tak ,że gdy jadę spokojnie i chce szybko się rozpędzić mniej więcej od 4tyś obrotów to cały czas występuje uślizg.
Gdybym jechał powoli i wolno przyspieszał ta wada jest prawie nie widoczna...
Co zostało zrobione:
-nowe tarcze (ok 3.4mm grubości)
-nowe przekładki metalowe
-nowy zbierak
-nowa sprężyna talerzowa

Żadne regulacje nie pomagają nawet jak ustawie żeby lekko ciągnęło ,ogólnie wszystko złożone zgodnie ze sztuką ,kompensacja sprężyny prawidłowa(próbowałem nawet włożyć jedną podkładkę więcej żeby mocniej ścisnęło ale bez efektu) Tarcze sprzęgła potraktowane papierem p100 na szkle tak jak w opisie intra i dalej nic.
Gdzie szukać przyczyny?

dziurab - 2019-06-12, 16:51

Spróbuj dołożyć dodatkową przekładkę (metalową tarcze), nowe części często wymiaru nie trzymają. Sprawdź na sucho czy popychacz jest wystarczająco długi po takim zabiegu, bo dystans się zwiększa
ETZ_PRORIDER - 2019-06-12, 22:58

Zaczął bym od prawidłowej kompensacji sprzęgła, nowy zabierak nie trzyma wymiarów fabrycznych nie wspominając o tych trzech śrubach. Każda potrafi mieć inny wymiar. Rozumiem, że regulacja w pokrywie zapłonu jest poprawnie ustawiona?
Adis - 2019-06-13, 06:43

Miałem tak samo że ślizgało. Nowe przekładki metalowe ( żadne mi tam chebolenie papierem nie pomoże) wiem już z własnego doświadczenia. Stare papierem 60tką darłem i była lipa. Zakupiłem nowe przekładki i co ważne grubą też. Koszt 100 pln i moto lata jak tralala. Zdystansuj tylko. Podkładkami. Mnie po wymianie przekładek trzeba było tylko jednej podkładki pod śrubki o wymiarze 0.4

Pozdro

Adis - 2019-06-13, 06:48

Sorki że jeszcze ale sprawdź pręty popychacza. Długi i krótki i czy między nimi masz kulkę. Ja nie mam i jest git. Kulka tylko w pokrywie. Reguluj przy pokrywie. Ale najwierw reguluj przy klamce. Sprawdź linkę sprzęgła ewentualnie kup nową.
Rafal1480 - 2019-06-13, 21:49

INTR na swojej stronie opisał całą regulację sprzęgła bardzo dokładnie i "łopatologicznie". Przeczytaj to a na pewno ustawisz to pożądanie. :piwo:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group