To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Motocykle inne - MZ Etz 250 1987r

Bartass1986 - 2019-04-23, 21:31
Temat postu: MZ Etz 250 1987r
Witam w piątek kupiłem ETZ 250, 1987r w oryginale i co ciekawe w żółtym kolorze , czasy świetności ma już za sobą i nadaje się do kompletnego remontu, silnik stoi ale jak na 1300zł i komplet dokumentów to i tak myślę ze rewelacja. Niestety pierwszy właściciel już nie żyje a ten drug mi nic innego o motocyklu nie umiał powiedzieć niż to ze od 20 lat stał w stodole, do sedna : czy spotkał się ktoś z was z zółtą etz, z takimi owiewkami i co najlepsze z takimi diodami w obrotomierzu, na owiewce z przodu widnieje napis nie dotykać, aha i jeszcze jedno czy to normalne ze nie ma z przodu hamulca tarczowego i nic na to nie wskazuje by kiedykolwiek był. Czekam na komentarze i pozdrawiam
GRU ETZ 125 - 2019-04-23, 21:40

Witam.

Fajny sprzęt, ale nie wydaje mi się żeby żółty był oryginalny.
Owiewka wygląda jak zdjęta z Hondy albo innego japońca z epoki, a diody w zegarze, to inwencja PRLowskiego domorosłego wynalazcy. Nie było ETZ z błotnikiem tylnym w kolorze nadwozia, to daje do myślenia o oryginalności powłoki.

Niemniej jednak super baza i dowód Polskiej myśli racjonalizatorskiej. :lol:

Jeśli chodzi o hamulec bębnow z przodu, to jak najbardziej możliwe.

Pozdrawiam.

Bartass1986 - 2019-04-23, 21:51
Temat postu: MZ Etz 250 1987r
GRU ETZ 125 napisał/a:
Witam.

Fajny sprzęt, ale nie wydaje mi się żeby żółty był oryginalny.
Owiewka wygląda jak zdjęta z Hondy albo innego japońca z epoki, a diody w zegarze, to inwencja PRLowskiego domorosłego wynalazcy. Nie było ETZ z błotnikiem tylnym w kolorze nadwozia, to daje do myślenia o oryginalności powłoki.

Niemniej jednak super baza i dowód Polskiej myśli racjonalizatorskiej. :lol:

Jeśli chodzi o hamulec bębnow z przodu, to jak najbardziej możliwe.

Pozdrawiam.



Jeżeli chodzi o oryginalność lakieru to jestem w 100% pewien, była zółta na 100%

GRU ETZ 125 - 2019-04-23, 21:53

Nie upieram się, może takie były, są tu więksi specjaliści, może się wypowiedzą.
Seba_830 - 2019-04-23, 22:14

Bartass1986, lakier nie oryginalny, żółtych Etz nie było.
Bartass1986 - 2019-04-23, 22:28

ok też nie będę się upierał, szukałem w internecie widzę ze jak trafi się gdzieś żółta to jest to DE i w opisie jest ze to pełen oryginał, może tam były żółte? i tą ktoś przywiózł, oglądałem bardzo dokładnie tę etz jest naruszona zębem czasu ma kilka odprysków itp ale nigdzie nie widać by przebijało coś innego, Myslę ze i tak przy restaurowaniu zostawie ją żółtą ale to dopiero w 2020r :) pozdrawiam
ETZ_PRORIDER - 2019-04-23, 22:32

Sam teraz działam przy kolejnej ETZ. Będzie na pewno żółta z palety MZ. Poza tym miała już żółte boczki także mam z czego brać wzór i wygląda to świetnie. Jeśli Tobie się podoba kolor w którym jest Twoja maszyna to na taki maluj albo wspomóż się zdjęciami w necie ;)
EndriuBis - 2019-04-24, 08:26

Przednia owiewka to produkt z PRL-u. Chyba gdzieś pod Warszawą to produkowali. Tylko w oryginale była czarna. Ta tutaj, była pomalowana przez właściciela pod kolor ETZ.
Kierunkowskazy i lusterka (tutaj widać tylko jedno) to już inwencja twórcza właściciela.

wojtek.mz - 2019-04-24, 10:41

Bartass1986, żółtych nie było.
Milicyjny - 2019-04-24, 11:37

Witaj.
Według mnie kolor żółty nie jest oryginalny na tym motocyklu.
Tak jak i naklejki na zbiorniku(przyklejone odwrotnie!!!) i boczkach.Widzę ,że polakierowany jest też w tym kolorze błotnik tylny, a te w ETZ 250 były srebrne przód i tył czarny półmat.
W 1987 roku raczej wszystkie ETZ 250 były już z hamulcem tarczowym...
Oczywiście według http://www.simantik.de/mz-farben.shtml były ETZ 250 w kolorze żółtym,GELB , ale chyba ta twoja to lakierowanie poprzedniego właściciela,
Ja też mam taką "turystyczna wersję" ETZ 250 z 1987 roku. Owiewka jest polskiej produkcji, firmy Moto Plast.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group