To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Motocykle inne - Romet ADV 250

RYBA - 2019-05-25, 17:37
Temat postu: Romet ADV 250
Panowie i panie co sądzicie o sprzęcie z tematu. Wiem że typowy chinczyk, ale podobno bardzo ładnie to lata nawet i po Europie i niema większych problemów mechanicznych. Ma to ktoś lub wie coś w temacie?
Bajbus16 - 2019-05-26, 18:48

Masz rację to dobry sprzęt. O ile myślimy o tym samym to według mnie ma dwie wady. 1 Bardzo mały skręt. I jego długość a zwłaszcza długi łańcuch. Moim zdaniem powinien mieć na środku jakąś podpórkę. A tak ogólnie dobrze się nim jeździ.
kosior30 - 2019-05-26, 19:15

Pogadaj z Williamem.
RYBA - 2019-05-26, 21:39

William powiesz co nieco :mrgreen: ?
mczmok - 2019-05-27, 07:28

Dużo opini masz na forum chińskich motocykli, przeważnie dobrych.
EndriuBis - 2019-05-27, 09:44

RYBA napisał/a:
William powiesz co nieco :mrgreen: ?


Nie znam kolegi Williama osobiście, ale kiedyś zaglądałem na jego stronę i z tego co pamiętam to on ma Rometa ADV 150, tylko po awarii silnika założył silnik 250 ccm, ale to nie ma nic wspólnego z motocyklem o którym piszesz.

Motocykl ten sprzedawany jest na całym świecie pod różnymi nazwami. Chyba od jakiegoś czasu nawet Junak ma to w ofercie.
Silnik chłodzony cieczą, 6 biegowa skrzynia. Ale dość ciężki. 188 kg.
Na pewno zaletą Rometa jest przednie koło 19" - standardowo Chińczycy zakładali dwie 17-ki.

Romet na swojej stronie wycenił go na 11 999,00 zł (rocznik 2017) - trochę moim zdaniem za dużo. Za 17 000,00 zł w zimowej promocji można było kupić V-Stroma 250.

Peterek - 2019-05-27, 14:43

Fajne moto, przyjemnie się tym jeździ jak jest nowe, dobrze reaguje na gaz, wystarczające hamulce, wygodna pozycja ale zawieszenia sztywne, raczej na szosę z opcją przejazdu przez jakiś szuter. Względnie bezawaryjny, podatna na wilgoć elektryka i hałasuje kosz sprzęgła. Ogólnie typowy chinol, pali, jeździ, skręca hamuje, juz po paru tys widać ślady eksploatacji i sprawia wrażenie śmietnika na kołach ale wszystko w nim działa. Problem może być z dostępnością części, nie wszystko jest od ręki.
William - 2019-05-30, 10:21

Ja mam inną ADV'kę ale tą o której piszesz ludzie kupują i latają od kiedy jest w sprzedaży. Chińczyk jak chińczyk więc potrzebuje trochę więcej uwagi technicznej by był w należytym stanie ale skok technologiczny w porównaniu do starszych ADV'ek lub ogólnie poprzednich Rometów jest spory. Z tego co słyszałem i widziałem po szosie jeździ fajnie ale w teren to to się nie nadaje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group