To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Skoda fabia 1.2- sprzeglo nie działa prawidłowo

Mario-150 - 2019-05-29, 16:10
Temat postu: Skoda fabia 1.2- sprzeglo nie działa prawidłowo
Witam
Mam problem z moją fabią , auto jest z roku 2008 i posiadam je od nowosci przebieg to 120 tys km. Problemem jest sprzeglo, raz dziala dobrze raz utrudnia wrzucanie biegow. Przy zmianach temperatury najczesciej zaczyna zle dzialac. Odpowietrzalem sprzeglo i niby bylo lepiej lecz chyba tylko mi sie wydawalo. Moje typy to albo pompa sprzegla lub silownik w skrzyni , tylko od czego zaczac ? Plynu nie ubywa i pedal pracuje normalnie, nie ma nadmiernego luzu czy cos. Sprzeglo bierze dokladnie w polowie sloku pedalu. Macie jakis pomysl ?

halcik - 2019-05-29, 17:10

Może płyn już stary? U mnie problem z ciężkim włączeniem 1 był spowodowany mała ilością oleju w samej skrzyni, pocił się kilka lat aż wypocił z okolic półosi
Mario-150 - 2019-05-29, 22:08

Zapomnialem dodac , ze plyn hamulcowy zmienilem . Co do oleju w skrzyni, po zgaszeniu silnika biegi chodza idealnie wiec wykluczam skrzynie.
halcik - 2019-05-30, 07:45

U mnie jeśli chodzi o olej w skrzyni to na zgaszonym również było ok. To akurat najłatwiejsza rzecz do weryfikacji poprzez śrubę stanu.
Ppeterek - 2019-05-30, 10:32

Grupa VAG ma problem ze skrzyniami biegów. Są "delikatne". Masz linki do zmiany biegów. Możesz spróbować je wyregulować sam, albo pojedź do serwisu, będą wiedzieć o co chodzi.

pozdro

Mario-150 - 2019-05-30, 11:10

Wina nie jest w linkach. Biegi wchodza ze zgrzytem, gdy samochod jest rozgrzany jest najgorzej, jak jest zimny to wszystko dziala normalnie. Chyba kupie dzis pompke sprzegla i zmienie
Rafal1480 - 2019-05-30, 15:20

Tak, zmień pompę, ja też bym od tego zaczął, pod warunkiem że pompka jest na zewnątrz skrzyni.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group