To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Przedszkole - Problem z pracą silnika

Doberman123 - 2019-06-03, 11:28
Temat postu: Problem z pracą silnika
Witam serdecznie, jestem tutaj nowy , w zasadzie piszę do was z prośbą pomocy. otóż sprawa wygląda tak , zakupiłem motor ma też 250 , której silnik że tak powiem był we wiadrze w stodole I motocykl był składany ręcznie przez mojego ojca natomiast problem jest w tym , że od jakiegoś czasu na zimnym silniku chodzi na wolnych obrotach super , ale kiedy silnik się rozgrzeje motocykl spada z obrotów w sensie że zapala się kontrolka się zapala I zaczyna gasnac silnik. Mój ojciec podejrzewa , że jest to simering na wale , po prostu łapie lewe powietrze ale czy tak jest? Czy ktoś z was miał taki problem? Proszę o pomóc, pozdrawiam D.
warszawa_24 - 2019-06-05, 12:34

Raczej odwrotnie by było, zwiększał by obroty bądź wgl nie był w stanie odpalić ciepły.
EndriuBis - 2019-06-05, 13:11

Ja fachowcem nie jestem, ale pamiętam z czasów eksploatacji że tak ETZ zachowywała się przy złej regulacji gaźnika. Zapalała i trzymała obroty na otwartym ssaniu, a po zamknięciu ssania traciła wolne obroty i czasem zgasła.
Ale w Twoim wypadku to może być jeszcze kilka innych rzeczy. Moim zdaniem trochę mało informacji.
Np. czy jak już silnik się nagrzeje, to oprócz tego że gaśnie na wolnych obrotach po odkręceniu manetki wchodzi na wysokie obroty ? Jak wygląda świeca ? itp.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group