To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Identyfikacja części - budowa oryginalnego tłumika etz 150

dario81 - 2019-06-06, 11:27
Temat postu: budowa oryginalnego tłumika etz 150
Witam.
Mam pytanie do forumowiczów posiadających ETZ 150/125 z oryginalnym tłumikiem: prosze mi napisać dokładnie ile i jakie otwory macie w ORYGINALNYCH swoich tłumikach w tej slepej rurce przy końcówce tłumika jak na zdjęciach - są one niby poprzeczne (na powierzchni walcowej tej rurki). Posiadam tłumik do ETZ 150 ale firmy Betcher i są tam tylko 2 małe prostokątne otwory, czy u Was jest tak samo? Chcę to porównać z oryginalnym DDR tłumikiem. Dzięki za odpowiedzi - pozdrawiam.

dario81 - 2019-06-08, 09:51

No nikt nie pomoże? Jest to dla mnie ważne - wystarczy latarką przyświecić w to miejsce do środka co na zdjęciach (zdjęcie oryginalnego tłumika) i zobaczyć jak nawiercona jest ta ślepa rurka bo co do mojego tłumika Betcher mam wątpliwości ... - PROSZĘ O POMOC
romanETZ - 2019-06-08, 15:51

Idę z latarką sprawdzić - zaraz napiszę co zobaczyłem.
romanETZ - 2019-06-08, 16:26

Mam za słabe oczy, lub latarkę, widzę ciemność i sadze - zobacz może Ty coś wypatrzysz - nigdy nie rozcinałem, na pewno oryginalny.
dario81 - 2019-06-08, 16:33

Roman ETZ przypatrz się tej rurce - jej bocznej powierzchni walcowej czy są tam jakieś otwory na niej prostokątne itp...
romanETZ - 2019-06-08, 16:45

Wierz mi że patrzyłem, ale dookoła rurki jest szczelina 3mm- nie widać, wsuwałem cienki śrubokręt- lekko wpadał w dwa otwory, ale jakie ? Poczekaj może odezwie się ktoś kto rozcinał tłumik do czyszczenia (czytałem kiedyś taki temat).
dario81 - 2019-06-08, 16:50

romanETZ napisał/a:
Wierz mi że patrzyłem, ale dookoła rurki jest szczelina 3mm- nie widać, wsuwałem cienki śrubokręt- lekko wpadał w dwa otwory, ale jakie ? Poczekaj może odezwie się ktoś kto rozcinał tłumik do czyszczenia (czytałem kiedyś taki temat).

Hmm.. w moim nowym Betcherze widać 2 otwory prostokątne w tej rurce ale fakt tłumik jeszcze jest czysty...wierze Ci ,niemniej dzięki za fatygę, czekam na kogoś kto rozcinał być może go w tym miejscu...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group