To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miło¶ników Motocykli MZ

Nadwozie/podwozie - [ETZ 250] Luz pomiędzy o¶k± wahacza a ram±

BarryPies - 2019-11-07, 20:45
Temat postu: [ETZ 250] Luz pomiędzy o¶k± wahacza a ram±
Witam,

Składam motocykl ETZ 250. Do ramy wstawiłem tylny wahacz, który "trzyma sie" jedynie na o¶ce wahacza, amortyzatorów tylnych jeszcze nie ma. Dodatkowo o¶ka nie jest skręcona nakrętkami. ¦rednica o¶ki wahacza 18mm.

Mam następuj±cy problem: na wahaczu jest wyczuwalny niewielki luz. Jest to luz pomiędzy ram± motocykla a o¶k± wahacza. Nie wyczuwam luzu pomiędzy o¶k± a samym wahaczem.

I tu moje pytania:
- czy jest to normalne?
- czy po skreceniu o¶ki nakrętkami luz zniknie?

ETZ_PRORIDER - 2019-11-07, 22:11

Luz powinien znikn±ć po skreceniu wszystkiego na gotowo ale sprawdĽ jeszcze, czy o¶ w ramie nie ma luzu promieniowego. Rama mogła się z czasem wyrobić w miejscu pracy z osi±.
krzysiekmz - 2019-11-10, 11:21

Witam mam pytanie czy do MZ ts 250 id± takie same tulejki do wahacza jak do etz. Pozdrawiam.
BarryPies - 2019-11-19, 10:06

Dzięki ETZ_PRORIDER za odpowiedĽ. Po skreceniu luz promieniowy wci±ż występuje, oczywi¶cie jest mniejszy niż przed skręceniem. Teraz zastanawiam się jak go skasować, bo jestem pewien że z biegiem czasu będzie sie on powiększał.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zamówienie dedykowanej o¶ki u tokarza. O¶ miałaby większ± ¶rednicę na odcinku styku z ram±. A na odcinku styku z wahaczem ¶rednica o¶ki pozostanie taka sama.

ETZ_PRORIDER - 2019-11-19, 10:28

W takim przypadku nie przełożysz jej przez tuleje wahacza. Kiedy¶ miałem ten sam problem w swojej byłej 251, że rama była wyrobiona od strony Alternatora od strzelania z klamy, poprostu wytłuczona. Dałem napawać o¶ wahacza po czym stoczyć na wymiar +0.2mm i nie dało rady jej umie¶cić w ramie bo nie przeszła przez tuleje.
krzysiekmz - 2019-11-20, 19:49

Witam mam też problem z wachaczem posiadam MZ ta 250 przystosowan± do wózka bocznego z jednej strony jest nakrętka a z drugiej jabłko, walę młotkiem w o¶kę i nic nie idzie a jabłka nie mogę odkręcić a może o¶ka jest wkręcona w jabłko musiałbym mieć dwie nakrętki i skontrować może pujdzie już sam nie wiem.Prosze o radę.Pozdrawiam.
ETZ_PRORIDER - 2019-11-20, 21:43

Masz poprostu zapieczon± o¶ w ramie. SprawdĽ też, czy nie masz jakiej¶ rzeĽby w sensie czy o¶ka nie jest zakontrowana w ramie ¶rubami jak w przypadku jaskółki. Je¶li nie, czeka Cię rozbiórka moto i grzanie + prasa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group