To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Renowacja/specyfikacja modeli - Rodzynki z ogloszeń i aukcji

Plonek - 2006-09-16, 17:32
Temat postu: Rodzynki z ogloszeń i aukcji
Temacik zakładam po to, żeby obdyskutować pojawiające sięco jakiś czas rodzyneczki na aukcjach i nie tylko. Oczywiście nie chodzi mi tu o poprzerabiane ETZ :mrgreen:
Na pierwszy ogień proponuję tego Trolla :
http://moto.allegro.pl/sh...?item=127867787

jak na moje skromne oko to do uratowania, choć blacharz się nie ucieszy :mrgreen: pozatym widzi mi sięże nie ma też akumulatora, filtra powietrza, albo jakiejś gumy która lączy gaźnik z nim. No i sprzedający nie wspomina, ale pewnie też brakuje papierów ... szkoda. Wydaje mi się że malowanie oryginalne :?:
No, to maniacy staroci, łapac za klawiatury i pisac opinnie :grin:

Allu - 2006-09-16, 19:14

A co powiecie na to na zdjęciu niżej ? :D
Prace nad remontem trwają :twisted:

gruby - 2006-09-16, 19:40

troll to odwet za polska ose :) ale jak dla mnie motocykl jak na swoje lata mial dosyc nowoczesna linie, duzo skopiowane z lambrety ( w sumie to wszystko w tej epoce tak wyglada)
Plonek - 2006-09-16, 20:03

gruby napisał/a:
duzo skopiowane z lambrety
:shock: której :?: na takie stwierdzenie bym się nie odważył .. :mrgreen:

Allu napisał/a:
A co powiecie na to na zdjęciu niżej ? :D

to jest prwadziwe wyzwanie ( tylko trochę kiepskie tło :lol: )

hubertbaran napisał/a:
Silnik to chyba lekko zmodyfikowana jednostka 150ccm.

rodem z ES 150, tylko dmuchawa dodana i cięgna do zmiany biegów i kopnika

Inaczejspytam : widzi gdzies ktoś tam rurę wydechową :?:
ja dopatrzyłem siętylko kolanka ...

Allu - 2006-09-16, 20:06

W przyszłym tyg może zaczne skręcanie bo coś lakiernik się ociąga z pomalowaniem ramy :D
kilot - 2006-09-16, 20:21

http://www.iwl-stadtrolle...roll/trollb.htm


kilka maszyn

daniel1621 - 2006-09-16, 20:21

tamten gaźnik przypomina gaźnik z WSK125.
a ta dmuchawa to jakie ma tam zadanie?
chłodzi cylinder :?:

kilot - 2006-09-16, 20:24

to jest wypas :!:

http://cgi.ebay.de/ws/eBa...bayphotohosting


ziemniaki luzem na targ niemiec woził

piotr2707 - 2006-09-16, 21:32

te ziemniaki to prosto z pola woził bo opony ma przystosowane
tomasz102 - 2006-09-16, 23:57

jak bym miał kase to bym kupił tego Trolla, ale restauracja tego by była bardzo trudna szczególnie blachy... bo silnik i elektyke jakoś by sie zrobiło.
Plonek - 2006-09-17, 09:21

kilot1 napisał/a:
ziemniaki luzem na targ niemiec woził

na prawidzywym sprzęcie z woja się nie znają, niemcy sobie śmigali takimi MZ po poligonie, kiedy nasi próbowali WSK naprawiać :P
tomasz102 napisał/a:
szczególnie blachy... bo silnik i elektyke jakoś by sie zrobiło.

blachy to pryszcz ( przynajmneij dla mnie ) do tego nie trzeba nawet giętarki. ale silnika bym się obawiał, ES 150 to żadka konstrukcja, troche się rózniła od TS 150

hubertbaran - 2006-09-17, 09:59

Dokładnie plonczku;] W ES uzyto gorszych materiałów produkcyjnych, silnik rozwijał naprawde mała moc a teraz jest jeszcze obciazony ta dmuchawa;]
kilot - 2006-09-17, 19:19

Po poligonie to mogli śmigac ci co mieli moto z napędem na kosz(np. ZSRR) ainni to mogli tylko udawac że śmigają po poligonie np. na MZ
Plonek - 2006-09-17, 19:30

Cytat:
Po poligonie to mogli śmigac ci co mieli moto z napędem na kosz(np. ZSRR) ainni to mogli tylko udawac że śmigają po poligonie np. na MZ

wyróżniamy 3 typy prawdy
Święta prawda
Tyż prawda
oraz kupa prawda.
To akuratnie jest " tyż prawda" choć nawet po podczepieniu wózka na średnio utwardzonej drodze MZ wykazuje o wiele większa dynamikę niż taka kaśka powiedzmy. Wiadomo, w teraz bym się na trophy nie wybrał, to jest jak szorować kibel szczoteczką do zębów :mrgreen:

KrzaK - 2006-09-17, 21:06

Heh nie wiem czemu ta mz wyladowała w takim "smiesznym temacie" TAkie wózki to były orginalne wózki do mz, które miały spełniac zadania transportowe. Serio . Poszperajcie po necie to znjadziecie cos takiego to nie jest zadan samorobka. o porosze macie tutaj z ebaya

http://cgi.ebay.co.uk/NEW...1QQcmdZViewItem

Plonek - 2006-09-17, 21:12

no KrzaK, ja to wiem, Ty to wiesz, ale koledzy nie zrozumieli jego rpzeznaczenia. Gdyby pojemność MZ była koło 300 ccm, i był napęd również na kosz, to sprzęt mógłby rywalizować z M-72 powiedzmy ...
kilot - 2006-09-17, 22:14

TO JEST ORYGINAL ,A TA MZ TO BYŁANA NA EBAY (MZ ES 250/2 mit Lastenseitenwagen/Gespann Militär NVA) OPIS PROSTY, LECZ TA" WANNA"WYGLĄDA TAK "FAJNIE" JAK DO TRANSPORTU ZIEMNIAKOW.

CIEKAWE CZY KTOŚ MA TAKI WÓZEK DO OPYLENIA TO GO PODEPNE DO ETZ :mrgreen:

Toma - 2006-09-20, 10:32

nie ma co sobie robić podśmiechujek .... Plonczek dobrze prawi - masa goebelsów przyjeżdza ES czy też ETZtkami z owym wózkiem na Elefanta i większość nawet nie potrafi sobie wyobrazić ile potrafią załadować na zaprzeg , począwszy od kilku skrzynek browara , ekwipunek ,itd. skończywszy na zapasie drewana na 3dniowe ognicho :smile: i w takich extremalnych warunkach MZ sobie nieżle radzą :!:
tomasz102 - 2006-09-20, 17:51

to mam prawdziiwego rodzynka MZ :lol: :mrgreen:

http://www.otomoto.pl/ind...show&id=M288010

K@rolrider - 2006-09-20, 18:46

Hahahaha Quad :roll: :shock: na podzespolach MZ 250 i Fiat 126p ehehehe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group