To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Pozostałe motocykle - WIETNAM 2024 niestety nie na MZ :-(

mczmok - 2023-12-17, 10:09
Temat postu: WIETNAM 2024 niestety nie na MZ :-(
Za pasem nowy rok i nowa wyprawa :mrgreen:
Z racji tego, że w Europie już jest mało miejsc w których nie byłem na 2 kółkach - wybór padł na Azję. Ale z racji, iż bardzo daleka wyprawa po raz pierwszy nie na MZ.
W zeszył roku też zdarzył się wyjątek bo po raz pierwszy moja/nasza wyprawa z powodu odległości nie odbyła się w 100% na kołach-brak czasu.
Dlaczego Wietnam? Bo jest jednym z najbardziej atrakcyjnych państw do zwiedzania w Azji, do tego tani i orientalny. Można sobie zobaczyć: https://amazingasia.pl/blog/wietnam/wietnam-co-zobaczyc?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA1fqrBhA1EiwAMU5m_wI5KwBLmBP5OrsV9-t1eU81swvNfyhFZjHA6iIjA6qStixWzIjoqBoCiB8QAvD_BwE

Po tej wyprawie naszej ekipe pozostaną do zwiedzenia tylko obie ameryki :-) bo Afrykę i Europę już odwiedziliśmy. Ja już byłem w Azji w 2016 roku odwiedzając na kołach Gruzję.

Po długich namysłach i wahaniach naszej ekipy w końcu zdecydowaliśmy się :-) - lecimy do Wietnamu. Podróż w 2020 z powodu pandemii w moim przypadku nie doszła do skutku (choć miałem kupione bilety lotnicze), bo Wietnam zamknął się na turystykę przez prawie dwa lata.

Teraz w końcu się udało !!! Bilety kupione na termin 13-29 lutego 2024.
Trochę szczegółów:

1. Lecimy na południe Wietnamu do Ho Chi Minch (Sajgon) i zwiedzamy południe tego kraju, gdyż Wietnam ma 2000 km długości i w tak krótkim czasie nie sposób zwiedzić całości.

2. Na miejscu jest plan wypożyczenia lekkich motocykli 150-250 cm na których będziemy podróżować. Ogólnie Wietnam jest bardzo tani - największy koszt to bilety lotnicze.

3. Tym razem lecimy w 4 osoby: Czochu + Angela, Michał który podróżuje z nami od 3 lat no i ja... Tym razem bez Dodka - szkoda.

4. Nie nastawiamy się na jakieś wielkie trasy - tym razem trochę na zwiedzanie + chill ;-)


Na razie to tyle i CDN...

Wolf - 2023-12-17, 14:31

Pozostało życzyć powodzenia! :piwo:
Veteran - 2023-12-18, 22:01

Fajnie jest zwiedzać świat.
Pewnie każdy o Wietnamie słyszał, ale chyba nie każdy wie dlaczego amerykańskie wojska musiały wycofać się z Wietnamu.

Reich - 2023-12-18, 22:42

Wyjazd szykuje się mega :grin:
Dzisiaj jeszcze zazdroszczę, ale będę z uwagą czytał relacje po waszym przyjeździe, bo na pewno będę chciał powtórzyć Wasz wyjazd :piwo:

mczmok - 2023-12-19, 18:56

Reich,
Myślę, że nie ma co czekać czasy są niepewne.
Bilety przed covid kosztowały 50% obecnej ceny, przez wojnę na Ukrainie samoloty latają droga okrężną przez Dubai.
Na bliskim Wschodzie szerszy konflikt wisi na włosku więc i ta trasa może być spalona i nastąpi dalsze wydłużenie trasy i ceny.
Veteran, Dlatego wykorzystujmy każda możliwość aby poznać swiat.
Wolf, dzięki

mczmok - 2024-02-12, 22:56

Wyprawa się zaczęła, już jestem w Warszawie
TheMZman - 2024-02-12, 23:11

Mam tam jednego klienta :razz:
Marcin W. - 2024-02-27, 12:35

mczmok, Powodzenia obieżyświacie!!! :piwo: ( chyba tak to się "odmieniowywuje" :mrgreen: )
mczmok - 2024-03-02, 16:05

Od wczoraj jesteśmy w Polsce. Przygoda niesamowita.
Jak będzie okazja to powstanie relacja...

kosior30 - 2024-03-02, 18:43

:ok2:
TOLL - 2024-03-04, 14:45

:piwo: czekam na opowieści przy ognisku w maju w wiadomym miejscu :piwo:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group