To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Nadwozie/podwozie - Luzy wahacza Etz 150

Slowik57 - 2024-03-24, 17:55
Temat postu: Luzy wahacza Etz 150
Dzień dobry, jestem w trakcie reaktywacji ETZ 150 i mam problem z wahaczem. Wyczuwalny jest na nim nadmierny luz. Luz nie jest spowodowany wybiciem tulei gumowych, lecz problem leży gdzieś indziej.
Podejrzana jest sama rama oraz podkładki dystansowe.

Podkładki mają duże wyżłobienie, z mojego rozumowania nie powinno ich być, jeżeli jest inaczej poprawcie mnie. Kupować zamienniki czy zamówić u tokarza ?

Druga sprawa jest taka że jak będę miał już podkładki trzymające wymiary to nie założę wahacza. Wydaje mi się że tuleje metalowe wprasowane w gumową tuleję nadmiernie przesunęły się w stronę ramy ze względu na wypracowane podkładki dystansowe. I w takim układzie nakrętki sworznia wahacza opierają się nie o metalowe tuleje a o sam wahacz. Przesuwać je na prasie, na równi z wahaczem ?

Trzecia sprawa jest taka, jaki powinien być luz sworznia względem ramy ? Można gdzieś znaleźć jakieś wymiary ? Kupiłem nowy sworzeń, niby jeszcze z epoki lecz jak włożę go w ramę to jest wyczuwalny luz.
Pozdrawiam.

TheMZman - 2024-03-24, 18:01

Masz lacznie dwie czy trzy podkladki?
Slowik57 - 2024-03-24, 18:05

TheMZman napisał/a:
Masz lacznie dwie czy trzy podkladki?

Mam dwie podkładki, a występowały z trzema ?

TheMZman - 2024-03-24, 18:08

Kazdy wahacz w ETZ ma trzy podkladki, dwie od wewnatrz i jedna od zewnatrz gdzie masz dwie nakretki.
Slowik57 - 2024-03-24, 18:31

Jak ja mogłem to przeoczyć to nie wiem, faktycznie patrzę po schematach to jest jak byk trzecia podkładka. Teraz pytanie czy ta trzecia podkładka jest takich samych wymiarów jak te dwie pozostałe ?
TheMZman - 2024-03-24, 19:05

Jest taka sama.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group