To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Nadwozie/podwozie - Korek wlewu paliwa który nie cieknie - jest taki? - ETZ 251

obe - 2006-09-23, 12:23
Temat postu: Korek wlewu paliwa który nie cieknie - jest taki? - ETZ 251
Witam
mam problema i nie wiem czy to jest normalne czy sa na to jakies sposoby:
podczas wstrzsow motocykla np. gdy mieszam paliwo z olejem, ale rownierz przy zwyklej jezdzie po miescie paliwo wylewa mi sie z pod korka wlewu paliwa :(
wiem ze sa tam 2 otworki zeby byl doplyw powietrza ale czy zna ktos jakis sposob zeby nie bylo wyciekow? sa gdzies takie korki co nie ciekna?
dodam ze mam taki metalowy bez zadnych napisow, chromowany :) nie oryginalny chyba

William - 2006-09-23, 12:25

obe, masz w korku gumową uszczelkę?
obe - 2006-09-23, 12:27

tak, uszczelka jest i nawet niezle chyba docisnieta :(
Bartas - 2006-09-23, 12:50

Korki w MZ to utrapienie, w kazdej co mialem, paliwo lecialo gora, gdy stan baku byl juz w okolicy polowy. Nowe korki maja ta zalete, ze sa zamykane na kluczyk. Odnosnie starych, tradycyjnych, to trzeba sobie zdac sprawe z tego, ze ta gumowa uszczelka sie zuzywa, wyciera, kurczy itp, wiec nie uszczelnia juz tak dobrze, jak byla nowa... Jednak idzie jeszcze dostac dobre korki, co nie przepuszczaja paliwa, gdzies taki jeszcze mam, tylko nie wiem gdzie lezy....
Klima - 2006-09-23, 15:37

Jak masz metalowy to pewnie od Simsona SR50, bo tam takie były. W mojej etz czasem tylko cieknie, najczesciej jak sie mieszam benzyne z olejem....
Śpiewak - 2006-09-23, 16:06

mi jeszcze w żadnej MZ nie ciekło z korka więc nie wiem jak to jest :mrgreen:
KrzaK - 2006-09-23, 20:54

Polecam plastikowy korek zamykany na kluczyk idze go dostać w kazdym sklepie a i ciec przstaje:D
MZ Maxi Perwers - 2006-09-23, 22:04

Mój korek też cieknie, ale nie spod uszczelki, tylko górną częścią, którą dochodzi do baku powietrze. Te korki to utrapienie. Jutro spróbuję coś wymyśleć, to może zapodam jakiś patent.
Allu - 2006-09-23, 22:20

Bo w 251 jest mniejszy korek jak w 150 czy 250 , w moich mz nie cieknie przez korek :) W etz mam jeszcze oryginalna uszczelke :P
Qba - 2006-09-23, 23:01

Ja mam oryginalny korek w 251 ten plastikowy, nie cieknie nic jedynie czasem poci się koło tego dekielka na górze, chyba ciągnie powietrze tam. Jedyn co mnie denerwuje to to że jak odkręce korek i chcę go normalnie przekręcić do góry nogami to wyakapie kilka kropli paliwa. I to zawsze na bak, musi być jakaś kwarędź że paliwo się zbiera i wylewa po przechyleniu korka.
Klima - 2006-09-24, 10:14

Qba, zdejmij ta pokrywke okragla to zobaczysz ze jest tam taki jakby lejek i sruba ktora skrecony jest ten caly korek. pewnie w tym stozku Ci sie zbiera benzyna...
Qba - 2006-09-24, 12:58

A zobacze, tylko nie dziś bo nie chce śmierdzieć paliwem (made in UA)
SOVIETVW - 2006-09-24, 14:04

no mi tez niecieknie ale kiedy odkrecam to mam, to samo co Qba, i to zawsze kiedy jade tankowac,mi niedosc ze o baku to jeszcze na reke pocieknie a wiadomo jak to bije,pozniej musze isc zaplacic milej pani ze smierdzacymy rekoma
Qba - 2006-09-24, 14:29

I brakuje zamka w tym korku tak na wszelki wypadek żeby ktoś piachu nie dosypał czy cukru. Miałem zmieniac korek ale te z zamkami są brzydkie podobne jak w syernie. Nie podobaja mi się i został oryginał.
SOVIETVW - 2006-09-24, 18:18

Qba, zgadzam sie z Toba w 100% z tych samych powodow zostawilem u siebie oryginał.
Bambek - 2006-09-24, 20:35

ja powiem tak.. kupilem ten korek zamykany na kluczyk... lalo sie z niego... jak z p...dy podczas okresu... Mialem taki stary korek od sima.. zdjalem z niego uszczelke i zalozylem ja na ta druga co jest w tym zamykanym korku.. zamknalem korek wyjalem kluczyk maxymalnie przekrecilem korek w prawo czy w lewo ( aby miec pewnosc ze wszystko dobrze dociska... na razie nie jest zle... ale czasami jak jade po dolach to tryska mala fontanna z zamkowego kurka... co wiecej... na baku mam taka torbe 8 litrowa z louisa ( woze w niej rekawice i rozne pierdolniki)i jak na razie nie jest zabrudzona... dotnijcie gumowa uszczelke... najlepiej z jakiejs porzadnej gumy...na okraglo..no u mnie za odpowietrzanie robi zamek...( zostawilem ten korek na zamek poniewaz znam ludzi ktorzy mieszkaja w moim miescie np. w simsonie mialem wyrwanych kilka kierunkow peknieta lampe i raz wracalem bez korka) teraz musze sie zabezpieczyc. Pozdrawiam.
kilot - 2006-09-25, 11:22

Pod oryginalną uszczelke wyciąłem dodatkową uszczelke z dętki rowerowej i jest OK!!!
novy - 2006-09-25, 12:37

jak jedna uszczelka nie pomaga to sie wruzca dwie i po problemie :) Ja mam ten na kluczyk zamykany +2 uszczelki i daje rade Nic nie cieknie
Klima - 2006-09-25, 16:32

ale z deki guma jest niedobra bo spuchnie, trezba zrobic z czegos innego
Qba - 2006-09-25, 19:46

a nie da się kupić samej uszczelki do korka?? ja drugiej i tak nie dam rady założyć bo z jedną mi się ciężko zakręca korek. Coś mi raz sączyło to obróciłem ją do góry nogami i spokój


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group