To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - w grudniu mam 18stke, czy moge juz kupic na siebie moto??

Staszek 1988 - 2006-10-17, 21:31
Temat postu: w grudniu mam 18stke, czy moge juz kupic na siebie moto??
mam takie pytanko jak w temacie..., mam na oku moto, w piatek luc czwartek jade je zobaczyc, moze kupie, ale czy nie bedzie niespodzianki w urzedzie..., pozdro za pewne info dzieki, a takiego postu nie znalazłem...
William - 2006-10-17, 21:39

Staszek 1988, Rozmawialiśmy niedawno o rejestrowaniu motocykli osób przed i po osiemnastce. Prawnie nie możesz jednak kupić motocykla, nie mając osiemnastu lat, ponieważ nie możesz zawiązać prawnej umowy. Tak samo, jak nie możesz kupić mieszkania, założyć konta w banku, ożenić się... itp. Są wyjątki, ale zgodę muszą wyrazić rodzice, np. izzi konto (tak to się pisze? :grin: , czy rejestracja motoroweru)

To jest kwestia prawna. Nie można również przekraczać dozwolonej prędkości. :grin:

Qba - 2006-10-17, 23:52

William napisał/a:
Nie można również przekraczać dozwolonej prędkości.

Hmm nie powinno się lepiej pasuje.

Plonek - 2006-10-18, 17:42

oczywiście że możesz, umowę piszesz na siebie wpisując np serięi nr paszportu, ale potem w wydziale komunikacji pojawiasz się z rodzicem w celu wypełnienia odpowiedniego zaświadczenia o wzieciu za rodzica odpowiedzialności, lub rodzic wypełnia ten kwitek w obecności osoby która to prawnie potwierdza (np kierownik zakładu pracy, burmistrz etc etc. ) Potem w zakładzie ubezpieczeniowym nie ma problemu.
Pzdr :mrgreen:

Staszek 1988 - 2006-10-18, 19:09

dzięki, zobacze moze teraz machne umowe na brata, aw grudniu umowa z bratem, juz na mnie...
Klima - 2006-10-18, 19:55

Napisz umowe z tamtym kolesiem na podstawie twojej legitymacji albo paszportu, i moto mozesz miec normalnie zarejstrowane na siebie. Ja tez jeszcze nie mam 18 a MZ juz mam przez rok zarejstrowana na siebie :twisted:
Plonek - 2006-10-19, 13:21

Klima napisał/a:
podstawie twojej legitymacj
jeśli chodzi o zwykłą szkolną to niebardzo chcą ją respektować jako dokument pełnoprawny, nie polecam - mogą w przypadku upierdliwości urzędników problemy.
Klima - 2006-10-19, 16:33

plonczek napisał/a:
nie polecam - mogą w przypadku upierdliwości urzędników problemy.
u mnie nie bylo problemów, nie wiem jak jest w innych miastach
led1 - 2006-12-11, 09:15

Kup moto, a umowę spiszesz jak będziesz miał D. O. Chłopaki? A jak się ma tymczasowy (od 16 lat ) to się nie da ? Na umowie musi być num. D. O., tymczasowy nie wystarcza?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group