To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - Dorabiany tłok do MZ

hubertbaran - 2006-10-31, 10:57
Temat postu: Dorabiany tłok do MZ
Rozmawiałem dzisaj z panem Złoteckim i jest w stanie mi sprzedać surowy odlew tłoka.
Jesli byłby ktoś chętny na tłok o mniejszej ilosci pierscieni lekko przerobiony to zgłaszać sie do mnie na gadu.

Moge przygotowac tłok pod 2 zwykłe MZtowskie pierscienie
Moge zakupic tłok o wiekszej srednicy
Moge wykonac tłok na pierscień typu L.

SOVIETVW - 2006-10-31, 14:22

Hubert to moze objasnij odrazu po co to wszstko,bo pewnie zaraz mnustwo osob bedzie zastanawiac po co im tlok z 2 pierscieniami,albo pierscien L,akurat ja uwazam ze tloki od zolteckiego nie sa najlepszym materialem na tego typu przerobki.
hubertbaran - 2006-10-31, 18:08

no niestety pan złotecki chyba odpada...
Zadzwonie jeszcze do innej firmy i zpaytam o ewentualne koszta;]
Tłoki u pana złoteckiego sa wykonywane ze stopu AK12 a oryginalne tłoki są z AK20.

Przedewszystkim chce zmienić rozmieszczenie pierscieni bo oryginalnie pierwsyz pierscień jest zbyt nisko, co niejest dobrym rozwiazaniem.
2 pierścienie wykonane z lepszego materiału ogranicza niepotrzebne tarcie. Pierscień typu L to konstrukcja przystosowana do duzych predkosci obrotowch. Być moze mozliwe jest zamówienie lepszych pierścieni tzn. chromowanych lub z powłokami zmniejszajacymi tarcie.

Mozna zmienić konstrukcje zamka pierscieniowego. Ale to tylko rozważania teoretyczne...

Zomo - 2006-10-31, 19:21

hubertbaran,
mi by sie sprzydal taki tloczek na 3 szlif no i najawazniejsze by pierscionek byl wyzej niz te orginalne...no i najwazniejsze cena

hubertbaran - 2006-10-31, 19:27

generalnie musze jeszcze wszystko dograc... Staram sie zeby tłok był z jak najlepszego materiału a nie z puszek;] uwazam ze cena nie powinna przekroczyć 150zł...(nawet mam nadzieje ze bedize sporo niżej) gdyby jednak tłok obrobiony kosztował np. 100 i był wykonany z materiału AK 24(lepszego niz oryginalnie) cena chyba nie była taka straszna.
SOVIETVW - 2006-10-31, 22:10

pierscien nie moze byc chromowany, jak juz to mzoe byc chromowy czyli z domieszka chromu,juz kiedys byl taki na allegro jeden co oferowal super mocne niezniszczalne pierscienie chromowane do MZ,co za badylarstwo,oby jak najmniej takich typkow i ich super mocnych czesci.
hubertbaran - 2006-11-01, 10:21

nie oferuje super mocnych pierścieni tylko lepszej jakości;] Tłok bedzie jakości farbrycznej lub wyżeszej. Tego dowiem sie dopiero jutro.
szymon - 2006-11-02, 22:14

Witam
I coś wiadomo na temat tych tłoków?
Pozdrawiam

hubertbaran - 2006-11-03, 13:09

narazie... nieznalazłem odpowiedniej firmy;] Albo produkuja buble albo nie wypuszcza małej ilosci;]

[ Dodano: 2006-11-22, 09:15 ]
wiec tak tłok do MZ ts 250/1 w almocie kosz około 20-30zł (to jest surowy odlany po obróbce zgrubnej i obróbce cielnej materiał AK20). Co jeszcze nalezało by zrobić?
Rowki na pieścienie i zamki(około 20-30 nawet 40zł. Oraz pokrycie tłoka warstwa DwusiarczkuMobildenu 60zł. W sumie za tłok wychodzi 30+40+60zł= 130zł. Mysle ze cena dosyć atrakcyjna jak za dobrej jakości tłok.

winiar91 - 2012-01-04, 09:18

A ja mam takie pytanko, trochę nie do końca na temat, ale jednak. Próbował ktoś może dorobić tłok do MZ? Np. w takiej firmie: http://legra.neostrada.pl/index.html
wadmed - 2012-01-04, 12:06

Poszukaj na forum sam o tym pisałem
mczmok - 2012-01-04, 13:01

hubertbaran napisał/a:
w almocie...(to jest surowy odlany po obróbce zgrubnej i obróbce cielnej materiał AK20).

Ale kształt ten sam...
hubertbaran napisał/a:
Mysle ze cena dosyć atrakcyjna jak za dobrej jakości tłok.

W jakość najlepszej obecnei na rynku :mrgreen:
Co nie znaczy że nie będzie tychh samych problemów finalnym produkcie z almotu...

[ Dodano: 2012-01-04, 13:03 ]
hubertbaran,
Jak konstrukcja z 2 pierścieniami polepszy pracę almotowskiego G...na to jestm chętny :mrgreen:

kosior30 - 2012-01-04, 13:44

hubertbaran Ci raczej nie odpisze, bo odkop jest sprzed ponad 5 lat :)
mczmok - 2012-01-04, 13:56

kosior30 napisał/a:
hubertbaran Ci raczej nie odpisze, bo odkop jest sprzed ponad 5 lat

UPS- my fault



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group