To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Sprzeglo- slizga sie - MZ ETZ 150

jozek - 2007-04-26, 19:02
Temat postu: Sprzeglo- slizga sie - MZ ETZ 150
Witam!!
mam problem ze sprzeglem a problenm tkwi w tym ze sie sprzeglo sie slizga i motor nie wchodzi na obroty myslalem ze to tarcze ale po ich wymienieniu sprzeglo dalej sie slizgalo !!!!Z gory dzieki

bartekstr - 2007-04-26, 20:08

Sprawdz czy masz dobrze wyregulowane sprzeglo na deklu (tak zeby mialo troszeczke luzu), a zmieniales metalowe tarcze ??
Klima - 2007-04-26, 20:44

jak składałeś sprzęgło załoze sie ze zle przykręciłes 3 śruby w zabieraku
Paweł150 - 2007-04-26, 22:17

ja tak maiłem i co sie okazalo za bardzo była wkrecoan sruba w deklu i linka była za bardzo naciagnieta sprubuj tym ustawic mysle ze sie uda

[ Dodano: 2007-04-26, 23:25 ]
a jak nie bedziesz wiedzial dokładnie co jak zrobic to napisz do mnie cos zaradzimy

KingNothing - 2007-04-27, 09:04

Tak jak napisał klima, trzeba dokręcić porządnie te 3 śruby zbieraka i po problemie, ważne są też podkładki, żeby się nie odkręcały później. Ja tak miałem, złożyłem silnik sprzęgło ok, a później zaczynało się coraz bardziej ślizgać, 3 podkładki i po sprawie. Mam nadzieję, że twój problem też znajdzie tak szybkie rozwiązanie ;) .
Szymon_MZ - 2007-04-27, 21:21

I mnie dziś dopadł taki sam problem po złożeniu i odpaleniu MZ :klnie:

KingNothing napisał/a:
trzeba dokręcić porządnie te 3 śruby zbieraka i po problemie


Zrobiłem tak i się ślizga. Jutro chce to rozebrać i lekko dokręcić. Zdziwiło mnie to że w jednym silniku widziałem tam założone właśnie 3 podkładki. Ja mam 1 tylko jako zabezpieczenia śrub.

Allu - 2007-04-27, 21:53

Wczoraj miałem to samo u kolegi w mz . Dałem 3 takie trójkątne podkładki pod śruby i jest ok .
adrian_k700i - 2007-04-27, 21:56

Ja miałem ten sam problem i to była wina śrub - dwie dociskały równo, a 3 miała troszeczkę luzu. Dałem pod nią małą podkładke i jest git :razz:
Szymon_MZ - 2007-04-27, 22:12

Allu napisał/a:
Dałem 3 takie trójkątne podkładki pod śruby i jest ok


Tylko właśnie ja też mam kilka tych podkładek :shock:

A z tym dokręcaniem jak jest bo z tego co znalazłem na forum to różne opinie. Mam teraz dość mocno dokręcone i myśle poluzować i wtedy prawdzić jak jest

bartekstr - 2007-04-27, 22:39

Szymon_MZ sprobuj poluzowac te srube od regulacji sprzegla w prawym deklu a te sruby od zabieraka maja byc dokrecone i pod nimi maja byc takie trojkatne podkladki
Szymon_MZ - 2007-04-27, 22:41

bartekstr regulacja nic nie pomaga bo próbowałem :klnie:

bartekstr napisał/a:
i pod nimi maja byc takie trojkatne podkladki


Te podkładki też mam

Allu - 2007-04-27, 22:57

Nie wolno dociskąć sprężyny talerzowej zbyt mocno . Nie powina być też za mało dociśnięta , powinna byc tak średnio skręcona śrubkami ;)
Paweł150 - 2007-04-28, 09:16

Szymon_MZ, z tym delkem to jest tak ze ja mialem za bardzo dokrecone teraz mam dosyc mocno odkrecone mysle co by tam mogło byc nie tak moze ten popychacz jest zły alebo zle wsadzone w koszyk tarcze:P
Szymon_MZ - 2007-04-28, 09:25

Wczoraj poczytałem na stronie Intr'a i już mniejwięcej wiem co musze zrobić :wink: Prawdopodobnie to mam za mało podkładek i za mocno skręcone....


Ide na garaż

[ Dodano: 2007-04-28, 14:09 ]
Dalej nie naprawiłem tego, myśle że coś jest nie tak z popychaczem sprzęgła.

Założenie odpowiedniej ilości podkładek jak narazie nic nie dało :klnie:

bartek16 - 2007-04-30, 07:34

ja wiem co sie dzieje mialem taki sam problem a okazalo sie ze ta przekladka w wybuleniem z jednej strony co jest na samym dnie kosza sprzęgłowego ma być odwrotnie zalozona zdaje sie ze wybuleniem do gury zeby lepiej sciskalo tarcze sprzęgłowe (jak tak zrobisz powinno pomóc :piwo:

[ Dodano: 2007-04-30, 07:36 ]
piszcie czy pomogło

Szymon_MZ - 2007-04-30, 10:16

Mnie już telepie na myśl z tym sprzęgłem....

W sobote po ustawieniu i sprawdzeniu wyszystkiego okazało się motor wcale nie jeżdzi :klnie: Tak jak cały czas na sprzęgle by był :shock: Poprostu wbijam bieg puszczam sprzęgło i dalej stoje w miejscu choć czuć pod nogą że biegi wchodzą (od 1 do 5) :klnie:

Dziś musze od nowa rozebrać sprzęgło i sprawdzić co i jak, bo ostatnio mi się kosz odkręcł...

[ Dodano: 2007-04-30, 14:49 ]
Tą pierwszą przekładke metalową mam dobrze...

Ale znowu odkręcił się kosz sprzęgła, musze kupić podkładke zabezpieczającą i pokombinować z dłubością popychaczy.

Myśle że przyczyną że sprzęgło ciągnie jest pokrywa ale nie jestem pewien.. Mam drugą to założe i zobacze jak bedzie chodzić :???:

xxx150xxx - 2007-05-01, 14:03

Ja tak miałem to wymieniłem zabierak i miałem odwrotnie założoną tą taka metalową obręcz co odbija tarcze,,,przemieniłem i juz dobrze
Szymon_MZ - 2007-05-01, 14:18

Sprężyna talerzowa jest dobrze zamontowana jak i całe sprzęgło bo schemat analizowałem chyba z 100 razy. Jedyną żeczą która mi teraz przychodzi na myśl to że nity kosza trą o zabierak. Jutro ide ich troche zjechać a póżniej poskładam... Brakuje mi pomysłów co może być nie tak :klnie:
Jak coś to mam nowe
-tarcze
-zabierak
-kosz z zębatkami i łańcuszkiem
-przekładki bdb

KingNothing - 2007-05-01, 14:31

No jak talerzową się dokręci za mocno to podczas naciskania sprzęgła się wygina na drugą stronę. Dlatego polecam sprawdzić działanie sprzęgła, przed założeniem kapy silnika.
Szymon_MZ - 2007-05-01, 14:35

Oczywiście sprawdziłem przed założeniem i mocno nie dokręcam. Ilość podkładek zawsze dobieram według tabeli.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group