To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Nadwozie/podwozie - Zawieszenie - robi slalom bez trzymanki - MZ 251

fasza - 2007-05-07, 17:48
Temat postu: Zawieszenie - robi slalom bez trzymanki - MZ 251
szukałem podobnego tematu ale niestety nieznalazłem :sad:
problem wygląda następująco: jak jade ok.70 i puszcze kierownice to nic się nie dzieje jedzie normalnie prosto! Ale jak jade 50 to przód zaczyna wariować. zaczyna robić slalomik i im wolniej tym szybciej. wcześniej tego niezauważyłem ale wydaje mi się że tak być niepowinno.
Może mi ktos powiedzieć co jest nie tak.
Jedyna rzecz jaka mi się ostatnio stała to to że etka upadła na bok :klnie: ale ugięła się tylko podnóżka i stłukło lusterko. ale prędkości nie było żadnej upadek tez delikatny dlatego niesądze żeby to było to.
pomóżcie znaleźć rozwiązanie. czym może byc spowodowane takie zachownie przodu???

edwin.sk - 2007-05-07, 17:56

sprawdź czy nie masz jakiegoś luzu w zawieszeniu...no i czy wszystko jest proste...
Michał 1991 - 2007-05-07, 17:56

Wydaje mi sie ze to normalne ze przy mniejszych predkosciach trudniej utrzymac rownowage bez trzymania kierownicy :roll:
SAke - 2007-05-07, 18:00

fasza, poluzuj te sróby co sciskaja lagi w dolnej półce i dokręc tymi ugóry no i skręc wszystko porzadnie poźniej. Miałem podobnie :) bo sobie jednej lagi nie dosunołem do konca :D
petiqus - 2007-05-08, 10:01

Albo masz leciutkie bicie na kole ;]
Kamil5 - 2007-05-08, 11:35

petiqus,
wydaje mi się ze jeżeli mialo by bycie to przy wyższych prędkościach ierownica dostawała by drgani i robiła slalomiki.

[ Dodano: 2007-05-08, 11:46 ]
zrób to co radzi SAke,
hehe a jeszcze jednomi przycodzi do głowy czy nie masz zwichrowanej tarczy która by obcierała co jakis czas o zacisk:)

[ Dodano: 2007-05-08, 11:48 ]
Michał 1991, kolega tu nie mówi o równowadze :) hehe motor to motor puśc w swojej kierownice przy 30-50 i zobaczysz ze mozesz nawet połozyć rąsie na baku i skrecac:)

fasza - 2007-05-08, 15:21

sake chyba możesz mieć racje :wink: ponieważ ostatnio rozbierałem przód i mogłem niedosunąć albo sama się odsunęła zanim dokręciłem.
ale będe mógł to sprawdzić dopiero w sobote

a normalne to to napewno nie jest ponieważ wcześniej często bawiłem sie w jazde bez trzymanki :twisted: i jakoś tego niebyło

jak sprawdze w sobote to dam znać !
mam nadzeje że to to :razz:

a co do tarczy to coś czuje jak kręce kołem że co jakiś czas ociera ale nie wiem czy to tarcza czy coś z klockami

Kamil5 - 2007-05-08, 15:51

tarcza lub cos łożyskami. bo klocek stoi w miejscu i się nie porusza więc bicia nie ma;)
SAke - 2007-05-08, 17:36

fasza, to na 100% to co mówie :) tarcza odpada bo by wtedy tylko hamowało koło a nie robiło slalom. :piwo:
hubertbaran - 2007-05-08, 17:44

jesli nie to oczym wspomniał sake to istnieje jeszcze jedna mozliwosc;] Łozyska główki ramy.
Kamil5 - 2007-05-08, 20:25

SAke napisał/a:
fasza, tarcza odpada bo by wtedy tylko hamowało koło a nie robiło slalom. :piwo:

a mi się wydaje ze to by miało wpływ na 'slalomiki.'' ale może jestem w błędzie. :roll:

fasza - 2007-05-12, 23:00

sake wielkie dzięki
wiedziałem że coś jest źle złożone bo wcześniej rozbierałem przód :mad:

ale dzisiaj popuściłem te śruby przy kierunkach, opuściłem motor ze stopek i dokręciłem. Jedna była dobrze dokręcona a drugą można jeszcze było dokręcać.

SAke - 2007-05-13, 09:52

Ciesze sie że mogłem pomuc :) dzieki za "pomógł" ;) :piwo:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group