To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Nadwozie/podwozie - Podnóżek centralny alu - spawanie

Qba - 2007-05-21, 00:49
Temat postu: Podnóżek centralny alu - spawanie
Mam pytanko czy odlewany z aluminium podnóżek jest ze stopu spawalnego? chodzi mi o przyspawania tego dzyndzla do stawiania nogą. Mam podnóżek i dzyndzel. Kupiłem na allegro dobry podnóżek ale baran owiną tekturą i wysłał no i siłą rzeczy musiał się złamać znając pocztę, po miesiącu mordęgi z gościem do skutku nie doszedłem z nim, dostał negatywa i ja mam podnóżek. I tak czy da się to dospawać i ewentualnie ile wyjdzie i gdzie pospawać. Może ktoś ma na Podkarpaciu znajomego co spawa alu o ile to spawalne?
shalashaska - 2007-05-21, 06:00

Nie opłacalne bedzie spawanie oraz w przypadku podnożka bezcelowe.
krycha154 - 2007-05-21, 08:13

mój brat mial ten sam problem pekła mu na poł stopka w etz 150 wykombinował to w nastepujacy sposób potrzebne beda dwa płaskowniki grube i sruby m8 i wiadomo co z tym zrobic przewiercamy stopki i skrecamy an sruby razem z płaskownikami i ise trzyma nic nie pusci
buli_87 - 2007-05-21, 09:10

Qba, rozwiazanie krycha154, bedzie lepsze niz sawanie, stopka bedzie sie paprac i przy spawaniu alu sie jeszcze bardziej oslabi. chyba ze masz mozliwosc spawania tigiem
Qba - 2007-05-21, 09:33

Chyba źle zrozumieliście, cały podnóżek jest dobry urwany jest tylko ten wystający element z lewej strony służący złapania podnóżka nogą. Zresztą macie fotkę. A na płaskownikach nie myślę skręcać, bez jaj, to nie komar czy wska
martwica21 - 2007-05-21, 12:50

Myślę, że każdy warsztat zajmujący się spawaniem alu zrobi ci to dobrze. Innej możliwości nie ma. Jeśli nie masz zaprzyjaźnionego warsztatu to to licz się z tym, że ze 20 zł będziesz musiał
wyrzygać. Czy ci się to opłaci - zdecyduj sam!

Qba - 2007-05-21, 13:23

Nie opłaci się. Sam podnóżek mi wyszedł mi 36zł. Czyli muszę do wyczyścić i szukać kupca. Bo swój mam taki sam jak ten, tylko nie mam dzyndzla. PS może ktoś z grupy podkarpackiej ma znajomego z Tigiem.
Nostradamus - 2007-05-21, 15:47

jutro Ci powiem. W Hucie spawają alu więc nie powinno być problemu ale muszę sie zapytać czy mają czas aby to zrobić.
Klima - 2007-05-21, 17:56

1 cm pospawania alu kosztuje 3 zl to moze w dzyszce sie zmieścisz. A zamiast tego kawałka moze wywierdzic otwór i wkręcić tam śrube ??
SOWA - 2007-05-21, 19:38

hehe, ja jak kupiłem swoją etkę też miałem ułamany dzyndzel. Sprawę rozwiązałem w nastepujący sposób:

1. W miejscu gdzie jest dzyndzel spiłowałem aby nie było po nim śladu
2. W tym samym miejscu wywierciłem otwór o średnicy 8mm
3. nagwintowałem to gwintownikiem M10
4. Dorwałem śrubę M10 - długą, taką nie do końca nagwintowaną, uciąłem łeb i oszlifowałem, wkręciłem w podstawę kombinerkami i jest gites już 3 lata :)

hubertbaran - 2007-05-21, 20:16

w razie czego... podżuc do rzeszowa mam znajomego;]
Qba - 2007-05-21, 20:25

Narazie mam w domu i muszę go wyczyścić. A najwcześniej będę tam za tydzień w piątek. Jak max 10zł to bym spawał, a tak to pójdzie na handel.
hubertbaran - 2007-05-21, 21:03

to bedzie cie kosztowac 3-4 piwa:d


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group