To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Elektryka/elektronika - Akumulator żelowy w ETZ

to-mecz-q - 2017-06-07, 22:16

Niestety mój akumulator nie wytrzymał już trudów jazdy i czas na nowy. Chcę kupić akumulator żelowy, i tu pytanie do Was, możecie polecić konkretnego producenta? czy to wszystko od jednego chinczyka jest i tylko nalepki zmieniają?
EndriuBis - 2017-06-08, 09:35

Teoretycznie AKU markowe ( Warta, Bosch , Yuasa) jeżeli nawet produkowany w Chinach to podlega dużo ostrzejszej kontroli jakości, jak te nie markowe. Czyli odsetek akumulatorów który ulegnie nagłej awarii powinien być mały. Ale jak to jest w rzeczywistości ?? Ja polecam AKU firmy JMT - dobra relacja ceny do jakości. Nie wiem tylko czy będzie w odpowiednim rozmiarze do MZ.
storm007 - 2017-06-09, 22:40

EndriuBis napisał/a:
Ja polecam AKU firmy JMT - dobra relacja ceny do jakości. Nie wiem tylko czy będzie w odpowiednim rozmiarze do MZ.

Ostatnio akumulator JMT diagnozowalem sasiadowi ktoremu Vulcan nie chcial palic... Akumulator mial doklanie 13 miesiecy i padl. Dostal chyba zwarcia na ktorejs celi.

EndriuBis - 2017-06-10, 09:07

Jeżeli AKU padło po 13 miesiącach - to do reklamacji. Przecież jest 24 miesiące gwarancji.
Ja użytkuję 2 szt. Jeden typowy żelowy - pracuje w pozycji leżącej - na razie 3 sezon.
Drugi zwykły kwasowy - działa bez problemowo 2 sezon. Nie namawiam - napisałem tylko swoją opinię.

Marcin W. - 2017-06-10, 10:30

to-mecz-q, W tym temacie znajdziesz swojego faworyta http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?p=373585 Nawet jak się go nie używa to bardzo długo ma prawidłowe nominale napięcie podczas gdy kwasowy z 12,5V spadnie nawet do 8V w tym samym czasie i trzeba go bardzo pilnować... Zatem "kwasiakom" mówimy dziękuję... :klnie:
to-mecz-q - 2017-06-10, 10:52

Marcin W., tylko że mi bardziej zależało na typowym żelowym akumulatorze.
kosior30 - 2017-06-10, 16:28

Marcin W. napisał/a:
Zatem "kwasiakom" mówimy dziękuję...


No widzisz, a ja miałem żelówkę i to właśnie żelowemu mówię do widzenia. Jeśli masz dobre ładowanie, to akumulator trzyma 12,6-12,8 przez całą zimę bez konieczności doładowania. Przynajmniej ja tak miałem na kwasowym.

EndriuBis - 2017-06-10, 16:30

Marcin W. napisał/a:
to-mecz-q, ............."kwasiakom" mówimy dziękuję... :klnie:

To coś Ci się chyba nie udało bo akumulator AGM to dalej "kwasiak" :lol: tylko taki lepszy i szczelny. AKU AGM to nie AKU żelowy. (choć chyba większość tak uważa).
Akumulator żelowy ma mniejszy prąd rozruchowy, ale akurat w MZ to nie problem, za to dłużej może oddawać mały prąd. Do MZ z powodzeniem można zastosować akumulatory żelowe montowane jako podtrzymanie napięcia w UPS-ach lub centralach alarmowych tylko mają one inne końcówki kablowe. Warunek: 12V i około 8 Ah.

mczmok - 2017-06-11, 23:19

Ja mam drugi żelowy w swojej MZ już z 10 lat, nic się się dzieje.
NIE TRZEBA LADOWAC PO ZIMIE!
Mam 5ah że skutera z zaciskami motocykla. Za 50zl.

mczmok - 2017-06-11, 23:44

😀
mostasz - 2017-09-14, 14:00

Ja ma yuase 7 Ah taki:

http://allegro.pl/akumula...6578113462.html

Już drugi - pierwszy wytrzymał 5 lat z kulejącym ładowaniem bo przepaliła się jedna blaszka w prostowniku... Są nie do za#$%^$%bania :lol2:

johny89 - 2017-12-17, 21:11

Musze kupić akumulator do swojej 251. Jakie wymiary powinien mieć akumulator żeby jak najlepiej pasował? Może ktoś wie jakie wymiaru miał fabryczny akumulator.
ETZ_PRORIDER - 2017-12-17, 21:43

Zmierz sobie półkę aku i będziesz wiedział jakiego potrzebujesz :)
Seba_830 - 2017-12-17, 22:12

U siebie mam kwasówkę exide 9ah i siedzi w półce idealnie tzn. wchodzi z małym zapasem miejsca i nie lata jak żyd po pustym sklepie :wink: . Wymiary tego akumulatora jakie znalazłem w internecie to 135x75x139mm
johny89 - 2017-12-18, 20:56

Seba_830, dzięki. Sprawdzę sobie.
ETZ_PRORIDER, pytam bo chce żeby akumulator pasował jak trzeba i do półki i na wysokość do fabrycznego mocowania. Nie będę go detka wiązał jak poprzedni właściciel :lol:
Chciałem tez kupić jakiś w sklepie na miejscu i wymienić w razie czego ale sprzedawca się na to nie zgodził.

kamczur44 - 2017-12-19, 21:20

Coś mi się wydaje że to oryginalne mocowanie akumulatora nie pasuje do współczesnych akumulatorów , ja dałem kawałek dętki pod obejmę jako wyrównanie różnicy między akumulatorem a obejmą . Ci co robią współcześnie obejmy na wzór oryginału nie wzięli pod uwagę że oryginalnie akumulatory były wyższe a te np exide chyba najbardziej dostępne w sklepach są niższe . Ja tak mam i mi nic nie lata , aku ma jak na razie 2 lata i tylko doładowanie po zimie i heja :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group