To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Elektryka/elektronika - Zapłon elektroniczny, walec z magnesem, ukruszony magnes

Krakowiak - 2009-07-27, 00:01

A więc co mam zrobic?? Chce zeby zalozyc ten magnes i juz nie musial nic z nim kombinowac. SofCHJanek, jesli masz takie to biore
Marcin W. - 2009-07-27, 12:54

Witam Panowie
Może trochę z "innej beczki" mam zapytanie i prośbę do was...Chodzi mi o ten walec, o którym wspomina SoftCHJanek
SofCHJanek napisał/a:
To zmienia postać rzeczy, też by się dało ale nie mam walca. Ratuje cię jedynie sam magnes neodymowy.

Czy ktoś mógł by go zwymiarować i zrobić rysunek techniczny celem dorobienia go na tokarce?POZDRAWIAM

Luken66 - 2013-02-11, 15:05
Temat postu: Ukruszony magnes hallotronu
Witam
Ostatnio w mojej MZ zauważyłem, że magnes od hallotronu mam ukruszony. Czy może to zakłócać pracę układu, czy nie? Bo od pewnego czasu mam problem z MZ. Pali od kopa, chodzi ładnie aż tu z nienacka gaśnie. Jak zgaśnie to za chwilę można ja normalnie odpalić. Często też muszę wymieniać świece, bo robi się na niej przebicie. Zapłon mam taki jak poniżej:

ETZ_PRORIDER - 2013-02-11, 18:21

Magnes może ocierać o czujnik halla, sprawdziłeś jaka jest odległość między nim a magnesem?
mar09 - 2013-02-11, 18:31

Na początek odkręć pierścień magnetyczny z wału i oczyść wszystko z opiłków. Zanim skręcisz ponownie ustal odległość pierścienia od czujnika na ok. 1 mm ...może być konieczne podłożenie podkładki. Jeśli silnik gaśnie po dłużej jeździe lub rozgrzaniu a po chwili zapala to możliwe że przegrzewa Ci się łożysko impulsatora ...do wymiany. Poza tym masz źle poprowadzone przewody, dodatkowo przewody impulsatora masz już lekko napięte, nie mówiąc już o tym jak to jest w czasie pracy silnika. I na koniec ...zabezpiecz zębatkę zdawczą właściwą podkładką.
kosior30 - 2013-02-11, 23:59

Zależy jak duże masz ukruszenie tego magnesu. Odkręć śrubę centralną, zdejmij impulsator i wtedy zrób zdjęcie. Dodatkowo sprawdź też to łożysko, bo może być tak jak mar09 pisze. Zakręć nim w ręce - jak szumi, to już na pewno podlega wymianie. Aby wymienić musisz roznitować impulsator.
Luken66 - 2013-02-12, 11:21

mar09 napisał/a:
Poza tym masz źle poprowadzone przewody, dodatkowo przewody impulsatora masz już lekko napięte, nie mówiąc już o tym jak to jest w czasie pracy silnika. I na koniec ...zabezpiecz zębatkę zdawczą właściwą podkładką.

To tylko zdjęcie poglądowe, nie z mojego motocykla:) Popatrzę jak radzicie. A można gdzieś dostać ten magnes żeby go ewentualnie wymienić?

[ Dodano: 2013-02-12, 11:27 ]
A te łożysko impulsatora to jak wygląda i też jest do dostania w sklepie?

mar09 - 2013-02-12, 12:25

Luken66 napisał/a:
A te łożysko impulsatora to jak wygląda i też jest do dostania w sklepie?


Pierścień magnetyczny rzadko, ale można wyhaczyć na alledrogo, z łożyskiem nie ma problemu: 6003 C3 najlepiej zakryte 2RS lub podobne.

sIaj - 2013-02-12, 12:50

Zacznę od tego iż taki temat już był, scaliłem. To tak na przyszłość, radzę zaglądać do działowego FAQ.

Jeżeli jest tylko coś tam ukruszony to wszystko będzie grać, gorzej jeżeli jest pęknięty.
Sprawdź czy przypadkiem nie bije krążek, widziałem przypadki uderzenia czymś w blachę i przez jej pogięcie magnes odpadał.

Luken66 napisał/a:
To tylko zdjęcie poglądowe, nie z mojego motocykla:) Popatrzę jak radzicie. A można gdzieś dostać ten magnes żeby go ewentualnie wymienić?

Niestety nie, chyba że zapłacisz sporą sumę za formę na taki magnes ;)
Można wykonać nowy krążek pod inny magnes lub dostać magnes pasujący tam neodymowy, mam takie jak coś ;)
Ewentualnie używane, jak widzisz powyżej napisał mar09.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group