To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Silnik - jak ściągnąć kosz sprzęgłowy - MZ 150

youni - 2005-07-10, 14:21
Temat postu: Silnik - jak ściągnąć kosz sprzęgłowy - MZ 150
Witam
Mam problem chce sie dostać do wałka KOPNIAKA ale nie moge ściągnąć koszyczka bo blokuje mi zębatka (zaznaczona na rysunku) która nie chce zejść jak mam to ściągnąć ?
PROSZE o POMOC z góry DZIĘKUJE

polo - 2005-07-10, 15:31

należy zdjąć jednocześnie zębatkę, kosz sprzęgła i łańcuch ,
łańcuch ma tak mały luz że nie dasie zdejmować żebatek pojedyńczo

jaccek - 2005-07-10, 15:48

musisz sobie kupic sciagacz bo ta zebatka jest nabita na wał ja kupowalem ostatnio za 12zl
youni - 2005-07-10, 17:12

Łańcuch jest luźny (poprzedni właściciel szalał)
Nie da sie sciągnąć razem z koszyczkiem, zębatka jest nie do ruszenia tak twardo tam siedzi a koszyk jest luźny dało by sie go ściągnąć jak by nie to że zębatka trzma

SAke - 2005-07-10, 18:59

WItam ten sciagacz to jakis specjalny czy taki uniwersalny sciagacz wystarczy?
Wiecie pytam bo moja miecia idzie na "kanał" (pod nóz). Jutro
Tak ze wiecie panowie "Bida w kraju gołą D*pą w P*sk" Przygotujcie sie na przeciązenie servera z mojego powodu gdyz w nowym moto wszystko jest takie tajemnicze...
Chociasz widze ze strone sprzegła Mz ma na tej samej zasadzie co WSK nie ublizając MZ :mrgreen:

[ Dodano: 2005-07-10, 20:08 ]
Aha jeszcze tak z cekawośći pytanko do youni, Co ci sie zepsuło? Czyzby tez Kopnik? Bo u mnie i kopnik i obrotomierz. Ale co dokładniej to nie wiem jutro sie okaze.

youni - 2005-07-11, 08:16

Kopnik sie zepsół i musiałem sie do niego dostać, zębatki zeszyły przy pomocy ściągacza.
Teraz jest taki temat na wałku kopniaka nie ma ZIMERINGU i wałek wchodził do sirodka bloku silnika (Klin też zniknoł) i "pół księżyc" spadał z zębatki koszyczka
Czy założenie ZIMERINGU załatwi sprawe ?

SAke - 2005-07-11, 14:25

No zeczywiscie bez sciagacza nie bedzie. U mnie kopnik nie działał bo poprostu starły sie zęby na "pół ksiezycu" i tym trybku. A z obrotomierzem to sie okazało ze ten wałek poprostu spadł na dół i nie zazębiało. Pytanie teraz czemu on tak wpadł?moze brakluje jakiejś zawleczki albo coś. A Co do sprzegła to rzeczywiscie jest prosete. :mrgreen:
Nycha - 2005-07-11, 16:52

myślę że zwykłym uniwersalnym ściągaczem powinno zejść bez problemu
Skonek - 2005-07-11, 17:03

Ja nieużywam do tego ściągacza po prosto podwarzam tą zębatke od góry i od dołu łyżkami i stokam młotkiem w jej środek i piękniewyskakuje.Indentyczniezdejmuje się kierownicew maluchu
SAke - 2005-07-11, 18:15

Skonek napisał/a:
Ja nieużywam do tego ściągacza po prosto podwarzam tą zębatke od góry i od dołu łyżkami i stokam młotkiem w jej środek i piękniewyskakuje.Indentyczniezdejmuje się kierownicew maluchu

Szczeze to nie łapie... :(

Nycha - 2005-07-11, 20:37

nie polecam takiego sposobu można sobnie zniszczyć powierzchnie przylegające dekielków i olej bedzie ciekł
SAke - 2005-07-12, 15:28

Kupiłem sciagacz i udalo sie i z kopnikiem tez. Mam tylko takie małe pytanko ale to moze nowy temat napisze. :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group