To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Elektryka/elektronika - Spis wszystkich żarówek MZ 150 / 250 / 251

Poszy150 - 2008-06-03, 14:05

wujekradek, bo w 251 były montowane kwadratowe lampy ze stopem zapalanym przez + a w 250 były okrągłe ze stopem zapalanym przez -
Throhall - 2011-07-19, 14:48

Czy istnieją jakieś przeszkody ku temu żeby do tylnego drogowego wsadzić 21W żarówkę? Właściwie chodzi mi tutaj o lepszą widoczność na drodze w nocy, ponieważ ta 5W marnie świeci.
Giemza - 2011-07-19, 14:52

Throhall napisał/a:
tylnego drogowego


:shock:

zamień kable, ale wtedy jak będzie ta 5W sie zapalała to wogóle jej nie bedzie widać że to stop. Bo ta 21W będzie sporo jaśniejsza.

Throhall - 2011-07-19, 15:21

Mnie raczej chodziło o to że obydwie 21W. Wtedy kiedy zapala się stop widać idealnie. Tylko mam obawy czy to nie zaszkodzi w jakiś sposób instalacji elektrycznej bądź też akumulatorowi.
kosior30 - 2011-07-19, 22:53

Cytat:
Właściwie chodzi mi tutaj o lepszą widoczność na drodze w nocy, ponieważ ta 5W marnie świeci.


Odkręć klosz plastikowy, wymyj go mydlinami od wewnątrz przy pomocy jakiejś szczoteczki, żarówkę potraktuj spirytusem i sprawdź, czy dochodzi do niej po włączeniu świateł na odpalonym silniku przynajmniej te 12V. Jeśli dalej świeci kiepsko to jest to wina raczej samej żarówki. Ale obstawiałbym jednak syf w lampie albo duże straty prądowe w instalacji, bo pozycja tylna w ETZ jest akurat bardzo dobra.

Throhall - 2011-07-21, 11:52

Ok. Dzięki z rady!
Dukee - 2011-07-23, 17:30

Czekaj czekaj.. Chcesz więcej światła w lampie tak? Ja rozważałem kiedyś tą opcję ponieważ moja oprawka żarówki już na wymarciu jest i miałem taką koncepcję żeby znaleźć jakiekolwiek oprawki do żarówek (dowolny rodzaj, ale zależy jaką moc chcemy mieć. Mogą być oprawki na żarówki 21W albo inne jakieś nietypowe) No i by się wsadziło dwie żarówki do lampy i heja :lol: Miejsca jest na tyle, wystarczy tylko odpowiednią blaszkę dociąć i pomontować wszystko :) Ale nie ma sensu. Ja uważam ze tylna lampa na żarówce 21W+5 wystarcza :) Pozdr :piwo:
AudioBas - 2019-01-23, 09:59

Hej :)
Kto mi powie jaki typ żarówki wchodzi w kontrolkę ładowania?
BA9S czy BA7S?




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group