To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Renowacja/specyfikacja modeli - Kolory oryginalnych lakierów - ES

Macin2 - 2008-06-07, 00:08
Temat postu: Kolory mz trophy 250 es/2
Czy mz trophy(1969r) były także w kolorze pomarańczowym czy tylko w kość słoniowa?
mundy - 2008-06-07, 10:05

Na 100 pewnosci nie mam ale niegdy nie spotkałem takiej oryginalnie..
Plonek - 2008-06-07, 12:26

taki temat był, a pomarańczowych Tropek na pewno nie było. Czerwono - czarne, Biało - czarne, Kremowo - czarne, kremowo - niebieskie tak, ale na pewno nie pomarańczowe.
Macin2 - 2008-06-07, 17:46

Plonek napisał/a:
taki temat był, a pomarańczowych Tropek na pewno nie było. Czerwono - czarne, Biało - czarne, Kremowo - czarne, kremowo - niebieskie tak, ale na pewno nie pomarańczowe.


A co powiecie na to? http://www.youtube.com/watch?v=UMR833B-N7g
obejżyj dokładnie bo w środku tego filmu pojawia się właśnie mz 250 es/2 w kolorze (no może lekko podchodzi pod czerwony),ja także taką mam dlatego napisałem że pomarańczowy kolor bo ona może ze starości już trochę wyblakła

Plonek - 2008-06-07, 19:57

No, ładna czerwona MZ. Przez jakość filmu wydaje się jakby to była wręcz czerwień meksykańska, ale to zwykła czerwień. Jeszcze nigdy nie widziałem prospektu z pomarańczową Tropką, dlatego obstaję przy swoim :mrgreen:
Masz napisany na baku ? A odchylałeś gumy, czy nie ma linii po malowaniu?

SlawekS - 2008-09-23, 21:07
Temat postu: Schematy malowania ES 250
1. Według jakiego schematu były fabrycznie malowane ES-ki (250/0)
z tego co znalazłem w necie to na pewno były:

czarna-złote szparunki
czarny - białe szparunki
zielony młotkowy -ciemnozielone szparunki

jakie jeszcze układy kolorów występowały (nie chodzi mi o radosną twórczość współczesnych lakierników)


Żeby nie wklejać stada tematów jeden pod drugim

2. Jakie występowały kolory gumowych list ozdobnych i w jakich schematach malowania były stosowane (o ile nie było to montowane jak leci w zależności od chwilowej zasobności magazynu) bo spotkałem już czarne i kremowe/beżowe a nie jestem pewny czy sa one oryginalne czy też pochodzą z jakiejś np lodówki.

Kefirek - 2008-09-24, 08:11

czarny - biale szparunki tutaj nie koniecznie aczkolwiek 100% pewności nie mam.

Co do innych malowań wymienionych przez Ciebie to były jeszcze czerwone ze złotymi(?) szparunkami.

masz na myśli gumowe nakladki na bak, czy te ozdobne wsadzane między innymi między bak a lampę?
Jeśli chodzi o bak to na 100% jestem pewny że kremowe były w /0 a czarne w /1 ale czy czarne występowały w /0? możliwe ale nie mam żadnej pewności. Schematu jako takiego nie znam. Do tej pory z tego co widziałem we wszystkich /0 (które wyglądały na oryginalne czy też ładnie odrestaurowane) miały kremowe nakładki. A ta kedra ozdobna to z inną niżeli czarną sie nie spotkalem.

SlawekS - 2008-09-24, 14:53

A ja właśnie wygrzebałem w necie kilka zdjęć kremowych :)




Kefirek - 2008-09-24, 15:10

hmm, te kremowe to nijak mi tam nie leżą, notabene czy to jest widzi mi się właściciela czy też oryginał to byłbym ostrożny. Zwłaszcza patrząc na tą drugą jaskólkę gdzie kierownica oryginalna na pewno nie jest. Ogólnie ten gaźnik co to tam jest z taką boczną chromowaną nakładką jak klakson? :roll: Tym zdjęciem to akurat bym się nie sugerował.
SlawekS - 2008-09-24, 16:08

nie no oma ma jeszcze kilka"ciekawostek" ale chodziło mi o pokazanie o które listwy mi chodzi :)

a wracając do schematów malowania to najbardziej interesuje mnie ten ze zdjęcia poniżej

i tez nie mam pojęcia czy coś takiego wyprzedzało z fabryki bo jak do tej pory więcej zdjęć innych kremowych egzemplarzy nie znalazłem

Michał_22 - 2008-09-24, 16:11

Nie wiem czy pomoge ale http://moto.allegro.pl/it...0_oryginal.html :piwo:
SlawekS - 2008-09-24, 17:39

mam w domu jeden niebieski bak i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że ten na allegro co najmniej raz był malowany (czerwony tlenkowy podkład) no i znajdź mi ES niebieski metalik :)

jak się spręże to wkleję zdjęcia niebieskiego baku w oryginale

oto ona:

wczoraj zdjąłem blachy do zdjęcia chromu więc kolorek jak na nowym nie zmatowiały ani nie wyblaknięty

Piegus - 2008-10-19, 12:42

Kierownica z drugiej fotki jest orygunalna tylko była stosowana w wersji wojskowej dla armi nrd :D natomiast czy byla montowana w cywilach tego nie wiem ale najprawdopodobniej nie.
wieczor14 - 2009-10-07, 18:30

Studefix, widziałem twoją tropkę i mam zasadniczo takie pytanie: Czy ten lakier co na nią kładłeś to oryginał??? Jeśli tak to gdzie to dorwałeś;)
studefix - 2009-10-07, 18:42

Lakier robił mi mój kuzyn,on ma jakiegoś kumpla co ma trope w oryginalnym malowaniu.Pojechał do niego i z kanału baku(ta wnęka od spodu gdzie idzie rama) dopasował jakoś ten lakier z wzornika.Szczegułów nie znam.
Hvil - 2011-07-07, 09:54
Temat postu: 250/1 63 rok - lakierowanie pomozcie wybrać kolor!!!:-0
MZ już przy ukończeniu, plany były by ją robić tak jak była na czarno ze złotymi szparunkami, lecz mnie męczy że chciałbym coś wyjątkowego......

W związku z tym zwracam się do was Koledzy o pomoc, jheśli macie pomysł jak ją pomalować, a jeszcze lepiej macie zdjęcia pięknych jedynek w ciekawym malowaniu, proszę wrzućcie je tutaj.

Będę ogromnie wdzięczny.


Mój typ to:

Lakier biały perłowy (jak bmw 7 modne ostatnio w bieli odcień) do tego czarne linki, dodatki. I szparunki złote. (czy może jednak też czarne??)


Proszę o pomoc bo na dniach rama idzie do proszkowego.

wadmed - 2011-07-07, 10:21

Chcesz żebyśmy wybrali za Ciebie, to tak jak wybierać za Ciebie kandydatkę na żonę :mrgreen:
Robisz w oryginale to malujesz na kolory które wtedy były, jeżeli nie to na taki jak Tobie się podoba, to jest Twój motor i Ty decydujesz a nie znajomi.

Hvil - 2011-07-07, 10:33

wadmed, chce pomocy jak maciue jakies fotki:-)

i opinii czy taka koncepja komus tez sie podoba:) z tym bialym:-) czy nie bedzie wsi??:)

Bizonspr - 2011-07-07, 11:00

Biała mz wg mnie to nic specjalnego ja osobiscie bym tak motoru chyba nie pomalował aczkolwiek nic do niego nie mam
http://www.polskajazda.pl...MZ/TS_250/85762
proponuję złoty albo jakiś inny unikatowy kolor http://allegro.pl/mz-etz-...1698048245.html

sIaj - 2011-07-07, 11:17

http://www.vennbahn-buech...rm/es250_2a.jpg :mrgreen:

a tak na serio http://lh4.ggpht.com/_0RE...Doppelporta.jpg



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group