» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilanie benzyną w Polonezie z instalacją gazową
Autor Wiadomość
Awers 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ETZ 251e '91
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 926
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-11-29, 11:41   Zasilanie benzyną w Polonezie z instalacją gazową

Niedawno kupiłem Poldka Trucka z gazem. Jak zajechałem po niego na umówioną godzinę Poldek był rozgrzany i sprzedający odpalał go na gazie. Trochę pogadaliśmy i powiedziałem mu żeby teraz go odpalił na benzynie, a on mówi, że na benzynie nie odpala. No więc zadałem mu szereg pytań w tym po pierwsze dlaczego nie pali na benzynie i jak go odpalał zimą itd. Był to właściciel firmy i mówił, że nie wie co, jak i dlaczego bo on nim nie jeździł tylko pracownicy, ale twierdził, że zimą odpalali na gazie i jeździli. Zauważyłem też, że nie ma pompy paliwa (jest po niej zaślepka), ale ponieważ nie wiedziałem o co chodzi w tym typie instalacji gazowej to odpuściłem i tak go kupiłem.

No i przyszła zima i rzeczywiście po krótkiej chwili zimny Poldek na mrozie odpala, nie zamula i co mnie najbardziej dziwi nie gaśnie :!:

Miałem do czynienia z inną instalacją gazową gdzie z butli gaz szedł do parownika, a z parownika do miksera umieszczonego nad gaźnikiem (pod obudową filtra) i odpalenie na gazie zimnego silnika praktycznie nie było możliwe (z wyjątkiem upałów jak stał na słońcu) poza tym gasł nawet na rozgrzanym silniku.

A ten Poldek odpala i nie gaśnie, ale odpalanie na gazie na zimno niszczy parownik. Poza tym nie ma oryginalnego gaźnika jest wstawione coś innego i jak już wspominałem nie ma pompy paliwa. Na przewodzie paliwowym ze zbiornika założone jest coś takiego:

Fotka na dole

Dalej z tego przewód idzie bezpośrednio do tego niby gażnika (innego niż oryginalny w poldku). Wcześniej jak przeglądałem allegro zdażało się nawet sporo ogłośzeń w których pisali że poldek działa tylko na gazie nie pali na benzynie. Wydaje mi się że wstawianie instalacj gazowych gdzie nie moża odpalać na benzynie jest raczej bez sensu.

Jak by ktoś się orientował jak jest z tym odpalaniem ma benzynie, jak to powinno działać i co to jest za urządzenie na tym przewodzie paliwowym to proszę o info.
_________________
W stronę celu
http://forum.mz-klub.pl/a...php?user_id=527
 
 
     
wojciech944 

Motocykl: ETZ 250/300
Pomógł: 35 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 1491
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-11-29, 11:54   

odpalanie na gazie w niskich temp bliskich zeru i poniżej , niszczy membrany w parowniku, ale z drugiej strony w popularnych modelach są one tak tanie ze można wymieniać je profilaktycznie nawet co 2-3 lata, a trudność tego zadania porównam do wyczyszczenia i wyregulowania gaźnika w MZ :)
dobrze wyregulowana instalacja ze zdrowym parownikiem trzyma obroty w każdych warunkach, co prawda na zimno silnik jest bardzo słaby i ledwo się kula, ale po rozgrzaniu odzyskuje moc

to użądzonko to chyba filtr paliwa
 
     
jonkins 
ETZ rox


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 17
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2008-11-29, 17:00   

to na tym przewodzie to filter paliwa,
musisz zalozyc pompe paliwa, najprawdopodobniej
nie palil dlatego, że ta guma była sparciała i sie najzwyczajniej zapowietrzał.
_________________
Moja MZ
 
 
     
wojciech944 

Motocykl: ETZ 250/300
Pomógł: 35 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 1491
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-11-29, 22:24   

nie ma to jak filter i obrotościomierz :sciana: , sorryjonkins, ale jak takie coś widzę to mnie skręca...
Awers, odpalaj i jeździj na gazie, się nie przejmuj :wink:
 
     
Gieniu 


Motocykl: VFR 750f
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 334
Skąd: Wierzbica Dolna
Wysłany: 2008-11-30, 11:19   

Ja mam Colta z 85r :mrgreen: i już od sześciu lat odpala i jeździ na samym gazie i jest ok;) a przewody od paliwa są rozłączone :grin:
_________________
oto moja była Etka:D
http://www.fotosik.pl/pok...bc5098b042.html
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,251/29428
Moja VFR-a
http://grzesiekgieniu.fotosik.pl/zdjecia/1.html
 
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2008-11-30, 14:30   

Polonez to taki samochód który kocha instalacje gazowa w zadnym innym samochodzie gaz nie sprawdza sie tak dobrze jak w polonezie. Możeszpalic ile chesz na gazie.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
wojciech944 

Motocykl: ETZ 250/300
Pomógł: 35 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 1491
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-11-30, 18:37   

hubertbaran napisał/a:
Polonez to taki samochód który kocha instalacje gazowa

szczególnie jego głowica która pada nawet na benzynie, a co dopiero na gazie :lol: :piwo:
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2008-11-30, 19:32   

A w Poldku tracku nie było przypadkiem elektrycznej pompy paliwowej? Chyba że to w innej wersji silnikowej.

A to coś zamiast gaźnika to może ktoś blosa założył (gaźnik gazowy). Ja mam uniaka 1.0 na gaźniku z gazem, pomiędzy gaźnikiem a filtrem jest mikser i zawsze odpalam na gazie, nawet w zimę przy -15 stopni. Tak do -20 da radę poniżej marznie parownik. 6 lat tak palony i dopiero reduktor przestał dawać rady, ale na weekendzie zamontowałem nowy oryginał (200zł) i jest OK. Regeneracja 50zł ale ponoć nie zawsze daje oczekiwane efekty.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14