» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2012-02-29, 11:44
kaski ls2- opinia ?
Autor Wiadomość
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2009-06-13, 15:10   kaski ls2- opinia ?

Witam, tak jak w temacie. Jaka jest wasza opinia na temat kaskow firmy ls2 ? Ostanio @tomek1506 napisal do mnie, ze kupil takiego. Na poczatky, myslalem, ze to Lazer, ale to po prostu firma ps2.
Ogolne wykonanie ladne i wygladajace na solidne. Wyjmowana wysciolka, co jest sporym plusem, lecz co najwazniejsze, niska cena. Zastanawia mnie tylko jakosc skorupy ? czy nie jest po prostu tak, ze to taka ulepszona Awina, albo cus ? Pierwsza gleba na ziemie, a z kasku mozna sobie puzzle zrobic :sciana: ?

Prosze o opinie osob, ktore maja taki kask ?

pzdr. Grzybol

EDYCJA:

Zimny_5- załóżmy, ze jest tak jak mowisz, nie mialem zadnego slizga ani na szczescie zadnej kraksy, zeby miec o tym wieksze pojecie. Ale mi w tym konkretnym temacie chodzi o opinie na temat jakosci tychze kaskow. Chociaz, dzieki za udzial w rozmowie.
Ostatnio zmieniony przez grzybol 2009-06-13, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zimny_5 


Motocykl: Mz 251
Pomógł: 4 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 233
Skąd: Wronki
Wysłany: 2009-06-13, 15:35   

Nie wiem czy wiesz ale właśnie dobre kaski po upadku rozpadają się na te twoje puzle. Kiepskie jakościowe kaski po upadku będą w całości i będą się odbijać jak garnek gdy w tym czasie dobry kask pochłonie energie uderzenia i się rozpadnie, pokruszy się.
 
 
     
Magic 

Motocykl: nie MZ
Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 622
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-06-13, 16:28   

Jeśli popatrzeć na wyposażenie tych kasków przy ich cenie to wygląda to aż za dobrze troche- Skoro starcza na upchnięcie w kasku za 230zł rzeczy typu anti-fog i wyjmowany środek to znaczy że reszta kosztuje bardzo mało, a ta reszta to niestety prawdopodobnie skorupa... Generalnie najlepsze są skorupy z włókien, najgorsze plastiki, a tutaj mamy jakąś żywice czyli też tak średnio. A z drugiej strony wygląda nieco (niestety tylko nieco...) lepiej od tych najtańszych za 100zł, a przynajmniej wyposażenie ma :P no i lepszy taki kask niż jego brak, a do lepszych, firmowych trzeba jeszcze dołożyć i to zwykle sporo
_________________
była ETZ 251e http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_251/43499
 
     
Zimny_5 


Motocykl: Mz 251
Pomógł: 4 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 233
Skąd: Wronki
Wysłany: 2009-06-13, 19:11   

Co do kasków ja bym wolał uzbierać tak ze 100 więcej przynajmniej i już można kupić lazera lub jakiegoś airoha. Za około 350 są już kaski nie najlepsze ale w porównaniu do tych za 200 zł czuć różnicę. Ja na razie mam taki http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=645508758
Kask jest już zrobiony dość dobrze praktycznie tak jak popularny lazer w tej samej cenie. Osobiście myślę ze warto dać 100 zł więcej bo różnicę czuć a te za około 200 zł to po prostu tak jak mówisz zleksza ulepszona wersja takich kasków za 80 zł są trochę twardsze i maja lepsza piankę w środku ale nadal nie jest za dobry.
 
 
     
Mycek123 
Zlotowicz
ETZ 150


Motocykl: ETZ 150
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 315
Skąd: Łebcz
Wysłany: 2009-06-13, 19:31   

Zimny_5, też masz takie malowanie tego kasku??
_________________
W garażu :

ETZ 150 SIMSON S51 KOMAR 2350 FZS1000 BMW E46 320d
 
 
     
tomeklol 


Motocykl: ETZ 150, XJ 600s
Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 421
Skąd: Złotów
Wysłany: 2009-06-13, 20:14   

Ja mam kask LS2.Polecam.Bardzo wygodny i jak za taką kase naprawde warto.

[ Dodano: 2009-06-13, 21:57 ]
http://allegro.pl/item660...t_black_xl.html

Taki mam.
_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,150/30655


Śmierć jeździ szybko nie daj się złapać.
 
 
     
Zimny_5 


Motocykl: Mz 251
Pomógł: 4 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 233
Skąd: Wronki
Wysłany: 2009-06-13, 21:11   

Tak nie ma to jak fajne malowanie na kasku, ale to rzecz gustu.
 
 
     
TheMaciej 
Znów się urwało

Motocykl: MZ ETZ 250 + URAL
Wiek: 36
Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 64
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-04-21, 08:30   

Zbierałem się ponad rok odgrzebać ten temat ;)

Kupiłem sobie otwartą LS2kę za namową kolegów - motocyklistów jeszcze zanim kupiłem pierwszy egzemplarz (wrak) motoru. Generalnie twierdzili że cena / jakość będzie najlepsza, a potem jak ten się "zużyje" to kupię sobie już coś mając o tym pojęcie.

Dorwałem egzemplarz z blendą (bajer nad bajerami, deal with it!), schowkiem na interkom którego nigdy nie użyłem, i wyjmowaną wyściółka jakbym kiedyś z jakiegoś niewyobrażalnego dla mnie powodu postanowił go wyprać. No i wywietrzniki na czole żebym się nie spocił. Cena około 400-500zł, nie pamiętam już.

O kask dbałem, żadnego upuszczania na asfalt, odkładania na żwir itp, zawsze delikatnie ale bez rozpieszczania się.

Rozmiar XL
Gwarancja była na rok, upłynęła bez potrzeby z niej skorzystania

Wygoda - może być, bez rewelacji ale nic nie uwiera

Widoczność - po prawie 5000 kilometrów szyba bez uszkodzeń, mimo kilku kamieni które odleciały zatrzymane przez nią.
Mechanizm blendy wykazuje już niewielkie zużycie ale dalej działa bez zacięcia
Blenda mogła by być ciemniejsza.

Zapięcie - tragiczny rzep pod brodę + dobrej jakości zatrzask z regulacją. Rzep się rozpina podczas jazdyi niszczy wyściółkę kasku podczas spoczynku (lepi się do niej i robi takie mereszki) Zatrzask w porównaniu do paru innych droższych kasków jest dużo wygodniejszy (porównując z kumplami)

Jedna gleba przy max 10 km/h głębokie błoto z rozmokłym trawnikiem, zamortyzowane łokciami i plecami kask odbił się bez szwanku dla skorupy od miękkiego błota, głowa nie ucierpiała.

Na obudowie rys nie ma mimo okrągłego roku stosowania (zimowanie motorów jest dla mięczaków) Można by przepolerować, ale po co.


Minusy ? Kapa że nie da się zdrapać napisów "LS2" z kasku. Ten nieszczęsny rzep pod szyją klei się do wszystkiego tylko nie tak jak powinien. Mimo blendy pod słońce i tak nic nie widzę (będę kombinował kupić przyciemnioną szybę tą dużą, może będzie lepiej)
Kask trochę szeroki (a wiadomo węższy kask lepiej wygląda) ale to chyba ze względów bezpieczeństwa.

Generalnie ETZką rzadko przekraczam 100km/h (nie ma gdzie się rozpędzić), kończę sobie budować Urala też nie planuję przekraczać tego magicznego 100, i z tym kaskiem czuje się w miarę bezpiecznie.

Jeśli będę kupował inny to albo jak ten się zużyje, albo jak będzie mi naprawdę bardzo zależało na jakimś lansiarsko wyglądającym kasku.


A, i ważna rzecz - w otwartym kasku jedzie się 100x lepiej niż w integralu ;) z otwartą szybą 200x
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14