» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: hubertbaran
2009-10-16, 12:03
słabo zazębiająca kopka
Autor Wiadomość
Ciowiec 


Motocykl: MZ TS 150 simek KR51
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 275
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-06-26, 17:58   

Czyli tak, jak było podejrzewane.
Ostatnio zmieniony przez Ciowiec 2009-06-26, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
napiorek123 

Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 8 razy
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 203
Skąd: Lasoty kuj.pom
Wysłany: 2009-06-26, 19:29   

dobra dzieki za pomoc należy wynagrodzić :piwo: masz odemnie ,,pomógł'' niech będzie :piwo:
_________________
http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ,150/56972

Człowiek nie wielbłąd pić musi :)
 
 
     
Ciowiec 


Motocykl: MZ TS 150 simek KR51
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 275
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-06-26, 22:24   

Tak nawiasem mówiąc, to tłumik masz od 250 ?
 
 
     
napiorek123 

Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 8 razy
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 203
Skąd: Lasoty kuj.pom
Wysłany: 2009-06-27, 19:30   

a nie wiem myslałem że od jakeś ts ale nie wiem teraz mam orginał a ten tłumik musi być od pojemnośći 250 bo na kolanku była tulejak bo kolanko było zaluźne na ten tłumik
_________________
http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ,150/56972

Człowiek nie wielbłąd pić musi :)
 
 
     
lamariusz 

Motocykl: MZ ETZ 150 z 1987 r.
Wiek: 48
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 88
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2018-02-07, 21:31   

Doradźcie. Ślizga mi się wypukła zębatka startera ta na koszu sprzęgłowym. Zaczęło się od wymiany półksiężycowej zębatki startera, wytarte zęby miała. Wymieniłem na nową zębatkę. Wymieniłem kosz sprzęgła na nowy bo mi pękł przy tej wymianie. Kupiłem z gmoto za 119 zł ten (https://gmoto.pl/kosz-sprzeglowy,73399.html) nawet jako pierwsza jest moja opinia przy tym produkcie. Przy okazji wymieniłem na nową sprężynę i podkładkę tylnej części kosza sprzęgłowego, odpowiedzialnej za właściwe poruszanie się zębatki wypukłej, zabezpieczyłem to mocnym segerem. Po złożeniu. Okazuje się, że kopka ładnie zazębia czyli półksiężyc o zębatkę wypukłą, ale ślizga się zębatka wypukła i nie zazębia, nie zahacza w wyżłobieniach kosza sprzęgłowego. Wymieniłem tą zębatkę na nową kupiłem od intra. Po złożeniu dzisiaj ponownie zębatka wypukła, którą napędza zębatka tzw. półksiężyc, nie zahacza się o wyżłobienia w koszu sprzęgłowym i wielkie g... Tak jakby te wyżłobienia w koszu były słabo wyżłobione. Zębatkę kosza kupiłem już z nitami. Starter ten do grobu mnie wprowadzi. Jak nie jedno to drugie. Czy radzicie kupić kosz używany i wtedy zębatka wypukła będzie się właściwie zazębiała o wyżłobienia w koszu sprzęgłowym. Bo tylko to jest przyczyną, że się ślizga mi kopka, czy co zrobić. Wszystko właściwie nowe, nawet sprężyna półksiężyca ??? Poradźcie swoim doświadczeniem.
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-02-07, 23:22   

Może brak dystansu pod półksiężycem i omyka zanim się zazębi z koszem, a może kosz źle wykonany. Dystansowałeś kosz względem wału?
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 44
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1038
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-08, 03:27   

Te nity w tym koszu powinny być schowane bo będzie to powodować uślizg koła zębatego startera które będzie osiadać na tych nitach i źle się zazębiać.
Choć faktycznie koła startera DDR były lepiej wykonane od współczesnych. Podobnie jak ten"półksiężyc" z MZA mają "niedokończanie wyfrezowane zęby" gdy to wszystko się zsumuje pojawia się problem jak u ciebie...
Również jak ty z tym walczyłem z powodzeniem... :grin:
Najlepsze gotowe kosze oferuje INTR http://intr-mot.sklep.pl/...etny-p-156.html kupicie gdzie indziej i będzie to samo. Inna opcja to zrobić samemu luz dać komuś kto to ogarnia... :piwo:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
lamariusz 

Motocykl: MZ ETZ 150 z 1987 r.
Wiek: 48
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 88
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2018-02-08, 09:02   

Całość kompletowałem zgodnie ze schematem, już mam to wyryte w pamięci. Zatem kopka ma podkładkę, później sprężyna świeżo kupiona z almota ( jakoś tak), nowy półksiężyc. Później jeszcze idzie na tym wałku odpowiednia podkładka, dociskająca poprzez pokrtwę wałek startera tu wszystko ok, no i oring na końcu.
Jak bez pokrywy, ręką naciskam kopniak startera, to widzę, że po naduszeniu kopniaka, właśnie zębatka wypukła ta co zazębia się w żłobienicha kosza sprzgła nie zazębia się, przeskakuje.
Nowa zębatka wypukła i nowy kosz, pomimo, że ma te nity wystające, w ogóle nie stykają się ze sobą, nawet nie ma takiej możliwości, zatem te nity w koszy w ogóle nie przyszkadzają w zazębianiu. Wychodzi mi na to, że wyżłobienia w tej przynitowanej podkładce o wzorze kwiata do kosza sprzęgłowego, posiadają takie jakby opływowe otworki a nie takie zadziorne, co powoduje, że zębatka wypukła nie ma mozliwości porządnie się zahaczyć. Chyba, że ktoś coś innego poradzi. Intro nie ma dostępnego kosza w sklepie. Na pewno bym kupił.
Ma ktoś dobry kosz oryginalny na sprzedaż. Chętnie nawet nowy kupię jakiś leżak magazynowy ale oryginał. Pozdr.
 
     
romanETZ 


Motocykl: ETZ150e,250, TS250/1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-08, 10:53   

Niestety współczesne części to nie DDR. Nie kupuj kolejnego kosza - obejrzyj zębatkę rozrusznika (wypukłą) i przynitowaną zapadkę - może uda się dopasować to połączenie ( iglakami DDR :grin: ). Zapadka jest wymienna - trzeba roznitować - do wymiany lub poprawienia otworów. Niestety każdą nowo zakupioną część (współczesną) trzeba 10 razy obejrzeć, sprawdzić, pomierzyć - przed zamontowaniem lub wyrzuceniem (wiele nadaje się do wyrzucenia bezpośrednio po zakupie) :cry:
 
     
lamariusz 

Motocykl: MZ ETZ 150 z 1987 r.
Wiek: 48
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 88
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2018-02-08, 11:13   

Racja, że części z obecnych czasów daleko odbiegają od oryginału. Raczej zwrócę do sklepu nowo zakupiony kosz. Kupię używany ale oryginał. Ale przestrzegam innych przed zakupem tandety bo dwa razy kasę wydadzą. Z nitami nie wiem czy sobie poradzę, więc zakup używki w miarę w dobrym stanie za 100 lub 150 złotych to będzie dobre rozwiązanie. Ze starego kosza mam oryginalna podkłądkę z tymi wyżłobieniami.
 
     
lamariusz 

Motocykl: MZ ETZ 150 z 1987 r.
Wiek: 48
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 88
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2018-02-08, 19:24   

Teraz zdjąłem zamontowany nowy kosz sprzęgła. Okazało się, że pomimo, że nowy, to przynitowane wyżłobienia ma on dużo krótsze, węższe. Zatem ząbki zębatki wypukłej nie zazębiają właściwie, wręcz słabo dolegają do tych wyżłobień co powoduje, że jak naduszam starter, to nie zazębia a ślizga się. Zatem przy zakupie nowego kosza, upewniajcie się co kupujecie. Jak dojdzie mi używany oryginał kosza, dam znać czy starter działa poprawnie. Sklep Gmoto, staje na wysokości zadania, wysyła kuriera i przyjmuje bez opłat zwroty, z wadami fabrycznymi.
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 44
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1038
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-09, 01:01   

lamariusz, Intr obecnie ma na stanie dwa takie gotowe kosze sprzegłowe wiec jak masz kasę to kup.
Oglądałem swego czasu kosze sprzęgłowe MZ ETZ 150 u różnych sprzedawców i wszystkie mają te same pochodzenie i te nieszczęsne nity co mnie kują w oczy... :klnie:
Kupisz sobie używkę sam kosz dasz z przesyłką 60-90zł jak dokupisz sam resztę części wyjdzie ci tyle samo co gotowy zanitowany kosz u Intra jak do mnie... :grin: :piwo:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
lamariusz 

Motocykl: MZ ETZ 150 z 1987 r.
Wiek: 48
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 88
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2018-02-09, 18:45   

Bólem prywaciarskich koszy zanitowanych jest to że mają zbyt małe otwory wyżłobienia na których zazębia się zębatka wypukła. Wdrożyłem już zakup oryginału używki. Poza koszem mam wszystko nowe. Nity nie mają większego znaczenia bo zębatka, wypukła fabrycznie w budowie swojej posiada dystans od kosza poprzez kołnierz. Dzięki za poradę. Pisze z tel, stąd moje błędy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15