» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2011-11-15, 12:16
Regulamin działu sprzedaż a moderatorzy?
Autor Wiadomość
rybson13 
Zlotowicz

Motocykl: Sf
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 414
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-11-15, 07:15   Regulamin działu sprzedaż a moderatorzy?

Dlaczego moderatorzy forum nie znają regulaminu? Szanowny Pan motomaciey kasuje mi temat bo niby łamię punkt regulaminu, który tam wcale nie występuje? Wchodzę na forum raz na ruski rok ( bo już tu nie ma po co wchodzić, skoro niemożna nic pisać, ale swoje zdanie już wyraziłem nie raz :) ) po to żeby młodzi fanatycy wyrwali graty za free ew. za koszty pakowania i drogi na poczte i tu taki bonus?? Proponuje "zarządowi" ustalić jakieś jasne zasady albo nie brać modów z pierwszej łapanki w nagrodę za to, że jeden z drugim ciągle pisze " było, korzystaj z opcji szukaj" bo takim strażnikiem teksasu to i Ja mogę być :) .
Sprawę próbowałem załatwić na pw. ale niestety się nie da bo jest jak z tymi "strzałami w 3 sekundzie" są i chu* a to że ich nie słychać to inna brocha:)

Pozdrawiam starych wyjadaczy, i przepraszam ich że muszą czytać moje gorzkie żale, ale może dzięki temu to forum znowu kiedyś naprawdę ożyje.
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2011-11-15, 07:31   

Dobrze by było jakbyś podał co to za punkt regulaminu nie występuje w tym regulaminie, bo z Twojego posta nikt nie wydedukuje o co spór.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2011-11-15, 12:23   

http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=23623
rybson13 napisał/a:
Możesz mi szanowny kolego napisać dlaczego usuwasz mój temat ?? aż tak cie gryzł w oczy?

motomaciey napisał/a:
Witaj.
Usunąłem temat ponieważ nie spełniał zasad działu - nie wkleiłeś zdjęć. Janek zwrócił Ci uwagę, tak robimy zamiast kasować ogłoszenie gdy zamieszcza je stary wyjadacz ale nie spełnia ono któregoś z kryteriów. Celowo nie skasowałem tematu na stałe, mogę go przywrócić ale pod warunkiem że wstawisz zdjęcia.

rybson13 napisał/a:
8. ZDJĘCIA. Ogłoszenie powinno je zawierać, w miarę wiernie odzwierciedlacjące stan sprzedawanego przedmiotu. Żadnych adnotacji w stylu "zdjęcia na maila" itp. Odstępstwo dopuszczalne, ale tylko w przypadku przedmiotów co do których wiadomo, że zdjęcie nie powie nam nic ciekawego.
więc prosze o powrócenie mojego tematu i zapoznanie sie z regulaminem bo moderatorowi wypada pozdrawiam.

motomaciey napisał/a:
W przypadku tych części zdjęcia mogą nam wiele powiedzieć o ich stanie.

Qba napisał/a:
Niestosowanie się do powyższych zaleceń grozi: ostrzeżeniem włącznie z upomnieniem lub kasacją tematu.

_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2011-11-15, 13:25   

rybson13 napisał/a:
nie brać modów z pierwszej łapanki w nagrodę za to, że jeden z drugim ciągle pisze " było, korzystaj z opcji szukaj" bo takim strażnikiem teksasu to i Ja mogę być :) .


Uwierz mi, nie możesz. Akurat w tej chwili motomaciey odwala więcej roboty niż pozostali moderatorzy razem wzięci. Niestety, ale od strony zwykłego użytkownika nie widać jaki ogrom pracy trzeba włożyć, aby utrzymać jakikolwiek porządek na forum.

A odnośnie twojego problemu - wina leży po prostu w źle sformułowanym zapisie w regulaminie - pomiędzy moderatorami uzgadniane było jednak (i to już prawie 3 lata temu!), że nie nie akceptujemy żadnych ogłoszeń bez wklejonych zdjęć. Poparła to większa część moderatorów, także raczej nie mamy już chyba się o co sprzeczać
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5266
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2011-11-15, 15:17   

Mały OT, czy motomaciey ustawił w tym temacie datę wygaśnięcia? jak ja chciałem coś kupić to przestawił mi datę z tygodnia na 3 dni, a sobie...? http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=23281
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2011-11-15, 15:40   

Wybacz Paweł, jeśli tak ustawiłem to widocznie było starsze niż 1 miesiąc lub zrobiłem to nie umyślnie, możliwe że to wina przeglądarki w telefonie. W ogłoszeniu samemu można ustawić sobie termin ważności do 1 miesiąca, moderatorzy ustawiają maksymalnie na 14 dni używając panelu podręcznego bo nie wymaga to edycji postu.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5266
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2011-11-15, 15:45   

No ok, ale jeżeli ktoś ustawia ważność tematu o ile wogóle ustawia to dlaczego by to zmieniać na krótszy? zawsze staram się ustawić termin wygaśnięcia tematu bo czytam regulaminy i zwracam uwagę na to żeby nie zaśmiecać forum i nie przysparzać więcej pracy moderatorom.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2011-11-15, 16:08   

Jeśli jest ustawiony powyżej miesiąca jest zmieniany na krótszy.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
saska251 
Pogromca Trabantów


Motocykl: ETZ300, Z400, CB500
Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2286
Skąd: Wrocław - ale sercem Warszawa
Wysłany: 2011-11-15, 16:44   

Jak komuś zależy, żeby ogłoszenie wisiało dłużej, to zawsze przecież może je edytować, lub wysmarować odpowiednie PW do modów.

Co do sprawy rybsona i podobnych, można chyba trochę odpuścić, bo jak rybson pisze, żeby sobie ktoś przyjechał i zabrał te szpeje w cholerę, to niech sobie takie ogloszenie wisi. Dlatego w regulaminie napisalem "powinno", a nie "musi", żeby własnie zostawić furtkę - bo jednak jeśli chcemy mieć fajne forum, to ogłoszenia musz być traktowane indywidualnie.

rybson13, nie spinaj się niepotrzebnie. Zdjęcia warto wklejać po to, żeby nie było potem osiemdziesięciu postów "masz foty?"
Jak nie ma zdjęć, to z automaty takie ogłoszenie wywalamy, po to, zeby ograniczyć działalność handlarzy i oszustów.
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.
Błogosławionaś Ty, między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. AMEN.
 
 
     
micek 
WKZ E877


Motocykl: ETZ 250e
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 1093
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-11-17, 10:02   

rybson13 napisał/a:
Proponuje "zarządowi" ustalić jakieś jasne zasady


zasady są, fotka/ki mają być inaczej temat do kasacji. Wiesz o tym, wystarczyło napisać w temacie adnotacje: [do modów, nie mam fotek ale jako stary bywalec forum proszę o nie kasowanie mojego tematu].

to by jasno załatwiło sprawę.

pzdr
_________________
MZ ETZ 250e - 89' + 2x Pneumant, 26l + GIVI E30 Tour, 30l + BING 84 + szyba Puig
------------------------
 
 
     
sIaj 


Motocykl: ES 250/2
Pomógł: 94 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 2016
Skąd: okolice Zakopanego
Wysłany: 2011-11-17, 11:01   

..."8. ZDJĘCIA. Ogłoszenie powinno je zawierać, w miarę wiernie odzwierciedlacjące stan sprzedawanego przedmiotu. Żadnych adnotacji w stylu "zdjęcia na maila" itp. Odstępstwo dopuszczalne, ale tylko w przypadku przedmiotów co do których wiadomo, że zdjęcie nie powie nam nic ciekawego."... Jak dla mnie to ten punkt nie jest jednoznaczny, bo najpierw jest napisane że ogłoszenie winno (ale nie musi) zawierać zdjęcia a następnie że może ich nie zawierać ale tylko jak zdjęcie nie powie nic ciekawego.
_________________
Wykonuję różną elektronikę pojazdową.Układy zapłonowe, regulatory, instalacje itd. Masz pytania? Pisz!

SofCHJanek@wp.pl / gg: 9740097 Gość zapraszam odwiedź mój kanał http://www.youtube.com/user/sofchjanek
 
 
     
_KrySTian1990 


Motocykl: ES 175/2
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 107
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-11-17, 15:07   

Wiecie co? Z tymi adnotacjami do modów, pisaniem pism z prośbami o nieusuwanie tematów jesteście śmieszni. Zróbcie jeszcze formularze z danymi osobowymi i z PESELEM a na końcu "proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby".

Zamiast ułatwić wrzucanie ogłoszeń to jeszcze utrudniacie, ja rozumiem że wkurzają was handlarze, ale ile można, jak ktoś jest zainteresowany to i tak kupi i tak, jeśli nie to trudno.

W ogłoszeniu powinien być podany kontakt, i kto chce może się kontaktować poza forum, żeby nie było że: "nabija sobie posty pisząc <<a masz zdjęcia?>>"

Wyluzujcie.
_________________
Think. Feel. Drive.

MZ ES 175/2 Trophy
MZ TS 250/1
CZ 175/450
CZ 175/477 Sport
Jawa 250 353.04
WSK M06B1
Iż 56
 
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2011-11-17, 22:46   

Tutaj nie chodzi o sam fakt nabijania postów, bo w tym dziale i tak nie są liczone. Chodzi bardziej o to, że każda wiadomość musi być zatwierdzona przez moderatora. A to trochę jest wkurzające jak zaraz pod pierwszym postem pojawiają się 2 lub 3 posty z prośbą o wrzucenie zdjęcia, potem kolejny post z prośbą o podanie ceny a potem post autora ze zdjęcia będą kiedyś tam, bo teraz nie ma czasu - w sumie dodatkowych 5 postów do akceptacji, a zdjęć zazwyczaj i tak nie ma. Dlatego też zostały wprowadzone jakieś minimalne wymogi odnośnie ogłoszeń co by nam (moderatorom) i wam (użytkownikom) żyło się lepiej
 
     
_KrySTian1990 


Motocykl: ES 175/2
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 107
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-11-18, 12:16   

To zróbcie żeby każdy post nie musiał być potwierdzany.

Rozumiem, założenie tematu - sprawdzanie zgodności z regulaminem, ale następne? Niech ma ile postów chce, po miesiącu wygasa i jest usuwany, sami sobie dokładacie roboty.

Jak ktoś jest zainteresowany kontaktuje się poza forum, a jak chce sobie pogadać niech idzie na czat.
_________________
Think. Feel. Drive.

MZ ES 175/2 Trophy
MZ TS 250/1
CZ 175/450
CZ 175/477 Sport
Jawa 250 353.04
WSK M06B1
Iż 56
 
 
     
rybson13 
Zlotowicz

Motocykl: Sf
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 414
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-11-19, 07:47   

Ja sie nie spinam jest okej:) wg. mnie warto przeczytać cały ten temat i wyciągnąć wnioski.

Mialem okolo 10 telefonów w sprawie części i nikt nie pisał w temacie bo tak sobie zażyczyłem, także jak widać z forumowiczami da się żyć. To było tylko ogłoszenie jak w gazecie jak będę chciał zrobić aukcje to wystawie na allegro wraz z fotkami. Co do tego czy znam regulamin to myk w tym ze znam i wg niego fotek nie trzeba, zmieńcie a się napewno dostosuje i nie bede szukać dziury w całym. Myśle ze w dziale ogłoszeń wogóle nie powinno dać sie pisać postów jest gg jest pw i jest telefon, tak załatwiają interesy gangi mafie i gentelmeni-bez świadków:P pora się dostosować hehe :) Pozdrawiam
 
     
mati98765q 


Motocykl: MZ 150
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2012-10-05, 22:23   

również zgłaszam problem z modem motomaciey. kasuje posty bez podania przyczyny. walka z wiatrakami :piwo:

W ciagu kilku h potrafil 3 razy skasowac temat bez podania przyczyny, może obiadu nie dostał w domu? ale to nie powód od tak sobie kasowania tematu, który spełnia regulamin. Jak taka osoba została adminem? :sciana:

o 23 tylko macius byl na forum i od razu temat skasowany.
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2012-10-05, 22:54   

http://forum.mz-klub.pl/v...=25811&start=40
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
nicek27 
Janka najmłodszy


Motocykl: Elefant 750
Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Frankfurt/M
Wysłany: 2012-10-05, 22:57   

Kurtka, tak czytam te niektórych żale itd itp. Hm, z moich postów został usunięty tylko jeden, dokładnie wiem dlaczego, było uzasadnienie i nie było nic do gadania, bo szczerze mówiąc raz ten jeden napisałem SE TAK O na luzie "o dupie" w poważnym temacie.
Myślę, że każdy znając forum powinien wiedzieć co i jak wygląda i powinien się coniebądź do tego przystosować. Sam piszę zawsze z poprawną ortografią, w przekleństwach zmieniam sobie litery wedle upodobania, jeśli miałbym coś sprzedawać to będzie i fota, i opis dokładny i zdjęcia i nigdy się z moimi postami nic nie dzieje. Takie to trudne?
:!: Nie chodzi mi o to żeby komuś teraz do dpy wchodzić, cukier sypać po wszystkich modach.
Powiem wprost, że swojego czasu(wtedy kiedy jeszcze takiego rygoru nie było) całkowicie odeszła mnie ochota na to forum. Ciągle te same tematy że "nie pali" i inne gqwna, ale odkąd się porządek zrobił, chętnie czytam i odpisuje jeśli mam coś sensownego do odpowiedzenia.
Acha, proponuję wejść na jakieś "grubsze" forum typu np. FM. Zobaczymy ile tam będziesz miał zajbistej swobody i pisania o gównach w poważnych wątkach czy w dziale sprzedam.
:piwo:
_________________
Cagiva Elefant 944ie Lucky Explorer
https://picasaweb.google.com/107252283990395642670/CagivaElefant7506B
Podczas jazdy zepsuć może się tylko pogoda!
Cagiva Elefant 650 86`
Yamaha XT 600 Tenere 87`
Honda XL250S 82`
Brakuje ładnej ETZ. Najlepiej 251 na elektroniku.
 
 
     
pryskawka 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 43
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: OLSZTYN
Wysłany: 2012-10-06, 18:20   

Zgadzam się. Kilka postów napisałem i nigdy nikt mi niczego nie usuwał. Nigdy też nie miałem jakiś problemów, żebym się spotkał z nieżyczliwością modów to już w ogóle jakiś absurd. W pełni się z nickiem27 zgadzam. Jak nie mam nic sensownego do powiedzenia to nie pisze. W "wyszukajce" można naprawdę sporo znaleźć. :mrgreen: Też bardzo lubię to forum, a jakby nie było ogarniane to nie wiem, czy chciałbym tu cokolwiek czytać. Co i już pojawia się banda cwaniaczków i handlarzyków ze swoim złomem i jakby nie byli temperowani to pretensje gdzie by były? Oczywiście, że do forum i modów. Chłopaki robią naprawdę kawał dobrej roboty. Czasami przesadzają, ale ogólnie ogromny POZYTYW. Nie pije tu oczywiście do "mati98765q", bo nie wiem co swoją osobą prezentuje. Piszę tu ogólnie o pracy kolegów modów. Jest regulamin i szczególnie nowi użytkownicy powinni go przestrzegać.
POZDRAWIAM
 
     
Sławuch 
Sołtys


Motocykl: ETZ 250 '82
Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 486
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2012-10-06, 18:54   

Gdyby w dziale sprzedam był dozwolony tylko jeden post w danym temacie, to by ładnie i grzecznie wszyscy zainteresowani kontaktowali się na priva, a admini by nie jęczeli że muszą zatwierdzać 10 postów do jednego ogłoszenia.
Odnośnie zdjęć, to może pójdziecie na rękę, i jeżeli ktoś chce oddać 20 szt. różnego szpeju charytatywnie to może jedno foto grupowe wystarczy żeby wilk był syty i owca cała :piwo:
_________________
Zgrywam ekspert IFA dżentelmena
MZ przed klubem BELLA kask i tak jest wena
Teraz na serio mam ci coś do podwiezienia
W moim koszu i na Trophy siedzeniach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14