» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojtek.mz
2016-07-28, 23:21
Jazda w grupie - zobacz jak prawidłowo jeździć!
Autor Wiadomość
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-16, 17:50   

Na początek ktoś, co zna trasę tzw lider, potem motocykle z wózkiem, następnie słabsze motocykle.
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2941
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2012-12-16, 19:51   

wager7 napisał/a:
Czy przed jazdą w grupie są jakieś ustalenia co do prędkości,kolejności itp??
Z reguły na prowadzi najsłabszy potem coraz mocniejsze aż do najmocniejszego motocykla. Prędkość się umawiasz ale im więcej motocykli to prędkość spada. :piwo:
_________________
ES 250/2-1970r,ETZ 250-1989r MILICYJNA, ETZ 250-1981r, ETZ 250-1984r GESPANN, ETZ 250-1988r, ETZ 150-1989r teraz 125, SKORPION TOUR-1996r
 
     
jjarko1 

Motocykl: MZ ES250/1 Jaskółka
Wiek: 41
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 38
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-12-29, 21:09   

wager7 napisał/a:
Mam pytanie?? Czy przed jazdą w grupie są jakieś ustalenia co do prędkości,kolejności itp??

Zależy od tego jak duża jest grupa i jakie jadą motocykle, wiadomo, jak jest motocykli 100 to nikt nie ustala prędkości tylko narzuca ją ten kto prowadzi grupę a tak dużej grupy nie będzie prowadził byle sikun tylko ktoś kto ma trochę kleju w głowie i on wie jak trzeba jechać żeby wszyscy nadążyli. A co do sposobu jazdy w grupie ten przedstawiony sprawdza się w 100% kiedy się jedzie np na 10-20 motocykli bo potem jak grupa jest sporo większa to zaczyna się robić chaos i warto podzielić się na mniejsze podgrupy, przy takiej ilości nie ma opcji żeby wszyscy na raz mogli wyprzedzić zawsze ktoś zostanie a z doświadczenia wiem że przód nie czeka i ty potem z tyłu na słabszym sprzęcie albo nie dogonisz albo zasuwasz jak głupi. Ja jeżdżę w grupie przeważnie na 5-6 motocykli, zazwyczaj robimy większe przeloty i u nas max 120/h chyba że się wyprzedza albo czasami na autostradzie fantazja poniesie. Co do kolejności to pierwszy jedzie ten co zna drogę, a ostatni mamy jednego co ma pusty wydech, on już wie gdzie jest jego miejsce w kolumnie, nie ma kłopotu jak sie spotykamy na niedzielny wypad dookoła komina ale jak dziennie mamy ustalone 400-500 km do przejechania to po całym dniu jazdy za nim baniak rozsadza. Ktoś zapyta czemu max 120 przecież można szybciej, a chociażby temu że jest bezpieczniej, temu że jadąc w kolumnie na 6 motocykli najgorzej ma ten ostatni bo w większości się czeka na tego ostatniego aż wyprzedzi ale bywa tak że się leci i ci na końcu zawsze muszą doganiać i ich sprzęty palą znacznie więcej niż inne stąd też max 120, ale to taki koleżeński układ. Sporo jeżdżę i sporo widziałem, nie warto pędzić i tak dojedziesz już lepiej robić mniej postojów jak się śpieszysz.
_________________
Nie jeżdżę szybciej niż mój anioł l
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14