» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
2016.11.06 - Retro Motor Show Poznań
Autor Wiadomość
kosior30 
Łysy JWP

Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Wysłany: 2016-11-05, 18:20   2016.11.06 - Retro Motor Show Poznań

http://www.retromotor.pl/pl/

Ktoś się wybiera? Impreza trwa już od wczoraj, kończy się jutro. Jak Bóg pozwoli i patria pomoże, to jutro się pojawię :) Impreza głównie dla fanów 4 kółek, ale Trophy milicyjne też widziałem na zdjęciach.

Reich 
Jawer's back

Motocykl: ETZ 250
Wysłany: 2016-11-06, 09:59   

No szkoda że jutro nie wstawiłeś... Ehh pojechałoby się.

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.

kosior30 
Łysy JWP

Wysłany: 2016-11-07, 18:46   

Decyzja była spontaniczna...Jak tylko odzyskam aparat wrzucę jakąś fotorelację na otarcie łez ;) Choć zdjęcia akurat nie powychodziły chyba za dobre, bo telefonem zrobiłem tylko kilkadziesiąt (słaba bateria :/ ), a cyfrówką musiałem trzaskać z lampą, bo światło było słabe. A z lampą to wiadomo - lipa...

Reich 
Jawer's back

Motocykl: ETZ 250
Wysłany: 2016-11-07, 20:03   

No szkoda. Wszystkiego się nie zobaczy.

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.

kosior30 
Łysy JWP

Wysłany: 2016-11-19, 18:20   

Wrzucam obiecane zdjęcia. Wszystkie foty znajdziecie tutaj ---> https://goo.gl/photos/CiGeHzbM6J3NPYuf6

Ogólnie foty nie są najlepsze, jak już pisałem światło było beznadziejne w tej hali. Wziąłem cyfrówkę, ale bez lampy rozmazywały się, a z lampą to wój nie zdjęcia wychodzą. Telefonu też nie miałem naładowanego, więc po zrobieniu kilkudziesięciu fotek rozładował się :/ Dodatkowo było miejscami cholernie dużo ludu, więc nie dało się złapać odpowiedniego kadru, a młodego musiałem przez większość czasu nosić na rękach (zapomniałem zabrać wózka :klnie: ). W związku z tym nie wszystko udało mi się sfotografować, a same foty są jakie są.

Wrzucę "parę" zdjęć najciekawszych pojazdów.

Czajka - ogromna gablota, stojące obok pojazdy wyglądały jak mikrosamochody. Podejrzewam, że po zderzeniu czołowym z jakimś współczesnym samochodem chrom na zderzaku zaczyna pękać dopiero przy składowej powyżej 50km/h :)

Tatra - bardzo fajny, "kosmiczny" design

Skoda 100 - takim autem (a dokładnie 110tką) ojciec uczył mnie jeździć, gdy miałem 4 lata :) Przy tej samej Skodzie towarzyszyłem ojcu podczas remontu silnika po zatarciu mając 7 czy 8 lat, więc Skodzianka była takim moim vademecum motoryzacyjnym i wspominam ją bardzo miło ;)

Różnej maści knedle i ruski

Junaki, w tym Junak B20

Jaskółka w wersji plamiącej ;)

IFA BK350

Inne wyroby zza naszej zachodniej granicy - Simson, Trabant i Wartburg

Było też coś do lanZu dla rolników ;)

Citroen z rozrusznikiem bezwładnościowym

Przepiękny Fiat 1500 Cabrio - niestety zdjęcie wyszło słabe

Resoraki wyglądające, jakby miały przejścia w postaci zabawy z moim synem ;)

Custom na bazie Dodge'a - przerobiony z 4-drzwiowego na 2-drzwiowy, zawieszenie Air Ride, pod maską z tego co pamiętam 6,7 V8. Wyglądał cudnie, jakby wyciągnięty gdzieś z krzaków - fotele w środku były starannie porwane i wystawała z nich słoma. Coś zajebistego!

Najdroższy eksponat - Mercedes 190 Evolution II, kosztował jedyne 1,5 mln...euro! :shock:

Kolejny DTM - Lotus Omega. W środku najzwyklejszy Opel, nawet zegary zwykłe, z czarnymi tarczami i białymi wskazówkami, żadnych sportowych akcentów. A pod maską 377KM.

Śliczny Jaguar XJS z 1995 roku - do kupienia za 103 tys. zł. - więcej jego zdjęć tutaj ---> http://www.gieldaklasykow...le-1995-poznan/

Wspomniana w zapowiedzi MZ Trophy w milicyjnej zabudowie.

Zastanawiałem się które wnętrze ładniejsze - czerwone w Porsche czy "zwykłe" czarne w Testarossie. Posiadanie Ferrari Testarossy od Bburago było marzeniem każdego mojego kumpla z podstawówki :)

Zbiornik chromowany od dżawy

Dosłownie DESKA rozdzielcza BMW E7 - czyż nie piękniejsza, niż ogromne ekrany dotykowe w nowych wozach? :)

Rolls-Royce - zwróćcie uwagę na grubość fotela kierowcy :shock:

Ciekawy napęd na pasku skórzanym :)

W Rolls-Roycie nawet klapka wlewu paliwa wykończona jest gustowną, chromowaną klameczką ;)

Jaguar E Type - przypomina mi się GTA 1 :)

Wnętrze cytryny

Citroen XM V6 z oryginalnym przebiegiem 130tys. km. Nie był w stanie muzealnym, widać, że jeżdżony, ale przynajmniej właściciel bardzo sympatyczny. Widząc nasze zainteresowanie sam doszedł do nas, spytał czy go otworzyć, czy nie chcemy zajrzeć, usiąść itd. To jest podejście! Nie rozumiem po co jechać na wystawę swoim pojazdem i trzymać go za taśmą, z zamkniętymi drzwiami i karteczkami typu "Cudzy samochód jak cudza kobieta - można oglądać, ale nie dotykać". Patologia...

I znów dylemat - który Garbus ładniejszy. Dla mnie oba zajebiste i żadnego bym nie przemalował! :)

Jedni robią glebę, a inni podnoszą ;)

Citroen 2CV w wersji z filmu Żadnarm w St. Tropez :) Bardzo fajny akcent, ale znów to o czym pisałem - karteczka "Nie siadać!". Kurde, no rozumiem, że jeśli ktoś przyjeżdża S600 z białymi dywanami, to nie wpuszcza do środka byle łachmana w kroksach z CCC. Ale tutaj? Postawiliby puszkę z napisem "Na ratowanie kolejnych zabytków" i za symboliczną złotówkę pozwoliliby normalnie usiąść i zrobić sobie foto z zakonnicą.

I drugi eksponat z filmu z Louis De Funesem - Citroen Mehari z nadwoziem w całości z tworzyw sztucznych. Masa własna ok. 500kg - lżejszy od malucha :)

Lincoln już przysypiał, powieki mu opadają ;)

Piotruś wreszcie dał sobie zrobić zdjęcie, no ale w końcu nie z byle czym - BMW Isetta. Też super gościu właściciel, opowiedział dużo ciekawych rzeczy. Odrestaurował ją od podstaw na oryginalnych częściach! Nawet naklejka ze schematem biegów zakupiona w serwisie BMW! :roll: Podobno pod tym względem BMW przewyższa każdą inną markę, gdyż mają ogromne magazyny i nawet do takiej Isetty wciąż jeszcze nie ma problemu z dostępnością Original Ersatzteilen ;) A tak w ogóle gość robi też swojego customa na bazie Komara Sporta z zawieszeniem z przodu na teleskopach (sam dorabiał od podstaw!) i dłubniętym na jakieś 3KM silnikiem. Gość ma kasę i łeb jak sklep :)

Vespa

Chyba najładniejszy wypust 911tki

A tutaj przykład jak można spierdzielić całą odbudowę pojazdu jednym małym detalem - lakierek nienaganny, śliczne wnętrze, felgi odmalowane i wypolerowane...a pod spodem pordzewiały bęben...Nie mógł ich też na czarno pomalować?

Tutaj wnętrze innego Garbusa - cudne fotele Recaro :o

M3ka

2 całkiem fajne tuningi - Zaporożec z silnikiem chyba 1,3 z tego co pamiętam oraz Wartburg z silnikiem 2,0 z Vectry. Musi to hulać nieźle.

SHLka

VW Karmann-Ghia - wnętrze i capsloki :)

Oczywiście to tylko część tego, co można było tam obejrzeć. Były jeszcze jakieś 2 hale, nie zdążyłem niestety ich obejść, bo młody mi padł na rękach (i tak go 2 godziny nosiłem...).

Żałuję, że nie zrobiłem fotek pięknego Mustanga z 66 roku - w kolorze morskim i z wnętrzem w tym samym odcieniu. Mój faworyt na całych targach! Z wrażenia aż zapomniałem zrobić zdjęcia :(

Przegapiłem jeszcze Żuka w wersji Kamper. Widziałem, że stał, ale był pozamykany i nie wiedziałem, że jego środek kryje taką niespodziankę :) Można go obejrzeć tutaj ---> http://polskicaravaning.p...-swiecie,52326#

Odpowiedz do tematu