» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
MZ na Kubie
Autor Wiadomość
muchozol 
piwożerca

Motocykl: MZ ETZ 150
Wysłany: 2017-09-13, 01:09   MZ na Kubie

Hej
Właśnie wróciłem z małej ekspedycji na Kubę, skorzystałem z samolotu bo mi silnik zalało jak chciałem pruć przez Atlantyk moją etz-ką :wink:
Zawsze myślałem ,że na Kubie to tylko amerykańskie klasyki a tam oprócz nich to oczywiscie Polaco/Polaquito czyli maluch no i LADA oraz Moskwicz stanowią jakieś 30% samochodów.
Natomiast nie pomyślałem ,że podstawowym motocyklem będzie MZ chociaż powinno to być logiczne z racji sytuacji geopolitycznej. Są Suzuki GN125, troszkę pojawia się elektrycznych skuterów ale moim zdaniem 60% motocykli to MZ w różnym wydaniu a najczęściej ETZ250 i 125, potem TS, JAWA 350TS ( lub podobne bo na nich zbytnio sie nie znam ), rzadziej trophy. Widziałem też kilka Urali i jednego komara ( oprócz tych co mnie w tyłek kąsały - takiego polskiego motorowerka lub coś bazującego na jego ramie)
Tak czy siak miło patrzeć na ulicę - jakbyśmy się przenieśli do DDR :mrgreen:
Oczywiscie każdy szanujący się Julio czy inny latino ma dołożone różowe ledy na kierownicy, podświetlony silnik i klakson grający kukaraczę ( mój hiszpański jest obłędny :mrgreen: ) Te motocykle tam fizycznie jeżdzą a nie stoją w garażu więc są mocno zmodyfikowane ( mają dużo części wymienionych) ale wrażenie wspaniałe.
W sumie to łaziłem za motocyklami co wkurzało moją dziewczynę ale jak jej rzekłem "zawsze mogę oglądać się za dupami a nie Mz-tkami" więc odpuściła :wink:
Kraj piękny, ludzie bardzo mili, do drinka leją ci ćwierć szklanki rumu, dodają trochę lemoniady, miętę i kostkę lodu ( w polsce leją pół szklanki sprite, reszte zapychają lodem i na to 3 krople rumu) więc można się zakochać. Każdy kto chce poczuć socjalizm (pierwszy raz lub na chwilę wrócić do wspomnień) powinien jechać jak najszybciej bo otwarcie na świat powoli zabija ten socjalizm, chociaż podejście w sklepie " nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobisz ?" jest wciąż obowiązujące tzn. wchodzę do sklepu i biorę 2 puszki "tucola" i 4 puszki "oranje" a Pani przy kasie mówi ,że "oranje" w sklepie nie ma - pytam "jak nie ma, skoro mam ją w ręku" odpowiedź "nie ma i tylko się Panu wydaje ,że Pan ją trzyma w ręku" :mrgreen: no i sprzedała mi tylko "tucolę" hehe
zrobiłem parę fotek MZ-tek i innych to wrzucę wkrótce, nie robiłem zbyt wiele bo człowiek (tubylec) to nie małpa w Zoo i nie chcialem jak idiota ludzi fotografować ( z szacunku do nich )

kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP

Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Wysłany: 2017-09-13, 13:46   

muchozol napisał/a:
nie robiłem zbyt wiele bo człowiek (tubylec) to nie małpa w Zoo i nie chcialem jak idiota ludzi fotografować ( z szacunku do nich )

:piwo:

EndriuBis 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wysłany: 2017-09-14, 12:19   Re: MZ na Kubie

muchozol napisał/a:
Hej
Natomiast nie pomyślałem ,że podstawowym motocyklem będzie MZ chociaż powinno to być logiczne z racji sytuacji geopolitycznej. Są Suzuki GN125, troszkę pojawia się elektrycznych skuterów ale moim zdaniem 60% motocykli to MZ w różnym wydaniu a najczęściej ETZ250 i 125, potem TS, JAWA 350TS

Był tu nie dawno temat o nowym odcinku "Szybkich i Wściekłych". Akcja miała się rozgrywać właśnie na Kubie i w tle było widać jakieś MZ. (nie oglądałem) . Z tego co tu opisujesz wychodzi na to że producenci filmu włożyli mnóstwo wysiłku w to, aby tych MZ-tek nie było za wiele widać :smile:
A tak przy okazji. Naszego JUNAKA nie widziałeś? Była kiedyś tak akcja że w ramach pomocy bratniemu narodowi Polska wysłała na Kubę kilkadziesiąt sztuk. No ale przy MZ to kropla w morzu :mrgreen:

ks. Jan Kaczkowski (1977 - 2016)

Odpowiedz do tematu