» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kosior30
2017-10-16, 16:26
INTERCOM BLUETOOTH NA 2 KASKI
Autor Wiadomość
slawek76 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ES 250/1 z 1963r.
Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 345
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2017-10-15, 18:51   INTERCOM BLUETOOTH NA 2 KASKI

Często jeżdżę z żona i zastanawiam się nad zakupem zestawu interkom Bluetooth
I tu pytanie.

Co kupić żeby działała to w miarę sprawie ? To znaczy żeby jakość rozmowy była akceptowalna.
Czy można mieć kaski „otwarte” czy lepiej kupić szczękowe ?
Obecnie mamy kaski otwarte, głównie temu, żebyśmy w ogóle się słyszeli.
Jeździmy sobie rekreacyjnie MZ ES 250/1 więc 80km/h raczej nie przekraczamy :wink:

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w w/w temacie proszę o wypowiedzi
 
     
pzet 


Motocykl: Mz ts 250/1
Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 257
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2017-10-15, 19:21   

Lepsze szczękowe, bardziej tłumią otoczenie. Osobiście mam ls-a z podnoszoną szczeką więc mam pewien kompromis, ale przy prędkości powyżej 80 rozmowa przez telefon jest prawie niemożliwa za duży szum wiatru. Prawdopodobnie podobnie będzie przy rozmowie z druga osobą posiadającą interkom. Krótkie proste zdania będą zrozumiałe ale dłuższa konwersacja będzie kłopotliwa.
 
     
polu 
Zlotowicz


Motocykl: ES250/2
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 264
Skąd: podkarpackie - RPZ
Wysłany: 2017-10-15, 19:31   

Sporo czasu poświęciłem na "ogarnięcie tematu " związanego z interkomem.

Ostatecznie zakupiłem interkom firmy SENA SMH5 Dual w promocyjnej cenie. Nie żałuję ani złotówki na to urządzenie. Przyznam że nie opanowałem do końca wielu funkcji i działania.
W założeniach miał służyć do rozmowy z pasażerką i tu sprawdza się doskonale, jest fabrycznie sparowany i ta funkcja działa ZAWSZE bezproblemowo i intuicyjnie.
Z urządzeniami innych producentów łączy się ale nie jest to takie łatwe, czasem trzeba powtarzać parowanie, czasem się rozłączy itp.
Z innymi zestawami marki SENA łączy się bez problemów.
Zaletą jest dobra bateria (ok 7godzin) ciągłej rozmowy, a w razie kryzysu możesz podłączyć do ładowarki albo PowerBanka i dalej gawędzić.

Co do kasku to minimalnie lepiej jest w integralnym, ale to naprawdę niewielka różnica. Mikrofony naprawdę potrafią tłumić szum wiatru.

Tak naprawdę to jest to najprostszy i chyba najtańszy zestaw tego producenta, pozbawiony wszelkich bajerów dostępnych w droższych modelach.
_________________
Kiedyś byłem motocyklistą, dziś jestem jedynie posiadaczem.....
 
     
slawek76 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ES 250/1 z 1963r.
Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 345
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2017-10-15, 19:56   

No i super

Właśnie o to mi chodziło, tylko szukałem potwierdzenia

POLU wielkie dzięki :mrgreen:
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2017-10-15, 21:02   

polu, slawek76,
Też mam SENNE sprawdziła się super w drodze do Gruzji.
Nie wyobrażam sobie już jazdy bez.
Nawigacja, telefon, muzyka to dodatkowe zalety.
Poza tym pomiędzy tymi interkomami jest łączność analogowa do dwóch km, chociaż ja twierdzę że kilkaset metrów.
Model 20s który niestety kosztuje ponad tysiąc złotych za sztukę, to jego jedyna wada.
_________________

 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2017-10-15, 21:14   

Senna to chyba najlepszy interkom, praktycznie da się rozmawiać przy większych prędkościach bo wycisza szumy wiatru 😁
_________________

 
 
     
Adax 
DODAJ GAZU NA WIRAZU


Motocykl: etz 250 1988r.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 1246
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2017-10-15, 22:12   

mczmok napisał/a:
Senna to chyba najlepszy interkom


Mariusz, takie opinie można wygłaszać po przetestowaniu co najmniej kilku modeli. :razz:

Jeśli chodzi o wyciszanie szumu wiatru, to w N-COMie mikrofon nie zbiera praktycznie nic poza twoim głosem. Osoby do których dzwonie nie wierzą, że jadę motocyklem. :shock: Większym problemem jest sam hałas w kasku, przez który ja nie słyszę dobrze, co ktoś do mnie mówi. Mówię tu o prędkościach 100/120km/h. To samo dotyczy słuchania muzyki, hałas w kasku, przy wyższych prędkościach, sprawia, że obcina się dolne pasmo i dociera tylko górne, przez co dźwięk jest mało czytelny i męczący. Ale to już zależy od kasku a nie intercomu!

Dotyczy Nolana N 104 EVO + N-COM B5L
_________________
Najlepsza na świecie jest jazda na ETZ-cie!
=================================================
MZ ES 250/1-1966r / MZ ES 125 / MZ ETZ 250-1988r(obecnie w wersji 300, boost port, 5 canal by INTR) MZ ETZ 250 Gespann "ZŁOMEK" -1986r / MuZ Skorpion TRAVELLER - 1996r / MZ 1000S - 2004r
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2017-10-16, 05:54   

Adax,
Zagadzam się w 100 procentach z szumem. Ale jadąc np moją deauville czy nawet MZ która ma wysoka szybę i hałas wiatru jest mniejszy. Dobra osłona przed wiatrem to wg mnie podstawa przy długich podróżach. To samo tyczy się niezbednosci interkomu.
Do 140km da się rozmawiać przy moim szczękowym kasku.
Dlaczego senna jest dobra? Bo ma niesamowite możliwości techniczne np lączenie z 30 interkomami, analogowo które pracują jak przekaźniki przesyłając sobie rozmowy między sobą. Akurat czasami jeżdżę z 4 kolegami którzy mają te same modele i to jest super ze łączność jest pewna praktycznie niezależnie od odległości.
Ten interkom ma radio w sobie, możliwość dokupienia modułu CB, wybieranie głosowe, i jeszcze mnóstwo innych bajerów, mniej lub bardziej przydatnych.
Z tym że oprócz pewności połączenia najważniejsza przydatną cechą jest bardzo długi czas pracy na baterii, napewno ponad 12 godzin.
_________________

 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2017-10-16, 17:46   

Adax,
Adax napisał/a:

Mariusz, takie opinie można wygłaszać po przetestowaniu co najmniej kilku modeli

Zgadzam się, ja nie testowałem, ale dwóch kolegów, którzy mają teraz SENNE tak.
W każdym razie ewolucja urządzeń elektronicznych następuje bardzo szybko, to co rok temu było super za dwa lata jest standardem...
Nie wiem jak wygląda konkurencja ale seenna jest całkowicie cyfrowa i ma własny system operacyjny.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14