» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2018-03-12, 16:42
Myjka wysokociśnieniowa (ciśnieniowa), co polecacie.
Autor Wiadomość
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2018-02-22, 11:36   Myjka wysokociśnieniowa (ciśnieniowa), co polecacie.

Witam,

chciał bym zakupić myjkę wysokociśnieniową, do domowych potrzeb bez "bajerów".
Ważne żeby był trwały. Albo bardzo tani :P
Mam na to 600 zł.
Macie jakieś doświadczenia w tym i coś polecić możecie?
Ewentualnie jaki pistolet i lance kupić, żeby reanimować mój stary "marketowy" ale z aluminiową pompą. :piwo:
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
szakal7891 


Motocykl: MZ ETZ 250,BMWk1200s
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 386
Skąd: Dolistowo/Białystok
Wysłany: 2018-02-22, 13:35   

Siemka. Mam sprawny pistolet na gwint M20x1,5 od karchera, lance może też bym znalazł. W Nowym mam zatrzask coś jak w sprężarce i tak nie podpisuje.
Ja bym dorzucił 3 stówki i kupił najtańszego karchera. Poprzedni mój chodził 13 lat. Ale pochodził na sucho godzinę i się zepsuł (starszy zakręcił wodę a nie wyłączył myjki)
_________________
- Hamuj hamuj!
- Czym?

УРАЛ IMZ 8.103 -> http://polskajazda.pl/Motocykle/Ural/M-67/137172 sprzedany
YAMAHA FZS 600 Fazer -> http://www.polskajazda.pl...600-Fazer/69724
była MZ ETZ 150 -> http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/10225
 
 
     
Martini55 


Motocykl: MZ ETZ 150 x 3
Wiek: 40
Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 283
Skąd: FZA
Wysłany: 2018-02-22, 15:00   

Jako doświadczony JANUSZ powiem tak:
Panie, ja to 6 lat temu kupiłem "parksajda" z Lidla. Do tej pory działa bez zarzutów, kosztował grosze. Mój Passat nawet po wyjechaniu z fabryki tak czysty nie był :)
 
     
wołek 

Motocykl: MZ ES 250/2,TS 150
Pomógł: 5 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 145
Skąd: Łosice
Wysłany: 2018-02-22, 15:43   

Mój braciak też ujeżdża parksajda z Lidla już 5 lat, tylko przerobił przewód i lance od Karchera
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-02-22, 17:27   

to-mecz-q, na potrzeby domowe spokojnie Ci ten markietowy wystarczy, osprzęt bym dokupił, ew. dorobił redukcje, jeśli potrzebne i śmigałby dalej. Choć w sumie nie wiem, czy nie taniej by wyszło kupić drugi już z zestawem. Od poniedziałku masz w Lidlu Parkside'a za 4 stówki z całkiem pokaźnym zestawem akcesoriów. Jako średnio doświadczony operator myjki :P powiem Ci, że nieistotne z czego jest zrobiona pompa (aluminium, żeliwo etc.). Bardziej istotne jest to, aby była chłodzona wodą, ale to już niestety występuje w droższych, profesjonalnych sprzętach. Bo i w amatorskich nie jest to niezbędne, nikt myjką marketową nie pracuje przy 30 stopniach przez parę godzin bez przerwy. Do umycia samochodu czy kostki przed domem celowałbym w tego Parkside'a. Jedynie nie napisali czy ma dyszę rotacyjną, ale pewnie w tej cenie nie będzie. Tak czy siak, jak ma działać po parę minut wokół domu, to nic Ci lepszego nie będzie potrzebne. Za Parksidem - na rzecz innych marketowców - przemawia bardzo sprawny serwis (sam sprawdzałem w przypadku wkrętarki).
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-02-22, 17:48   

to-mecz-q, jak nie myjesz kostki brukowej/ elewacji albo traktorów z błota co pare dni to szkoda tych 600zł. Mam parksida ale to kpl złom nie idzie tym prawie nic zrobić może poza wymyciem auta z kurzu. Zesuł sie juz 2 razy - z czego 1 raz przy myciu 40 letniego smaru z traktora z myjki poszedł dym
Myjni automatycznych w okolicy jest masa - ceny smieszne. A tymi myjkami do 1000zł to nawet silnika w aucie dobrze nie umyjesz... a po 30minutach ciagłej pracy trzeba gasić bo z silnika leci dym.
Ostatnio myłem elewacje domu- wypożyczenie karchera z linni profesjonal - takiego co nowy kosztuje ponad 5kzł wyszło mnie 50zł za 8h - wymyłem 150m2 kostki + prawie całą elewacje domu. dysza rotacyjna biła strumieniem na ponad 4m...
Ceny jako takich myjek zaczynają sie od 1.5k wszystko inne tansze to jednorazówki.
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
Martini55 


Motocykl: MZ ETZ 150 x 3
Wiek: 40
Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 283
Skąd: FZA
Wysłany: 2018-02-22, 19:37   

Dodek - to miałeś pecha, bo ja i kostkę i taras z glonów wyczyściłem i 4 auta pod rząd latem umyłem. Glony i mech pomiędzy kostką do zera poszły. Nie ma znaczenia czy na dworze +40 czy -10, "parksajd" działa idealnie. A, że było 3 lata gwarancji to zaryzykowałem. Nigdy żaden dymek nie poszedł. Chcesz to CI pożyczę :piwo: PS. ja w domu mam przyłącze do tej myjki minimum 5 atmosfer :)

Kosior - ja dostałem w zestawie szczotkę rotacyjną. Za całość zapłaciłem coś koło 300zł.
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-02-22, 21:53   

Szczotka rotacyjna, to nie to samo, co dysza rotacyjna.

Ja mam jakąś myjkę nazwijmy to "walizkową" (bo jest właśnie wielkości walizki) i wytrzymała w lato mycie bez przerwy 5h - mimo, że ma już z 10 lat albo i wincyj. Fakt, że ciśnieniem pupy nie urywa, po prostu trzeba dłużej "przytrzymać" w jednym miejscu. Poza tym samo ciśnienie o niczym nie mówi - ważnym parametrem jest zdolność przepompowania wody na minutę. Im więcej przy porównywanym, dużym ciśnieniu, tym lepiej, bo to oznacza, że myjka ma dużą wydajność wody przy zachowaniu wysokiego ciśnienia, co sprzyja też sprawnemu czyszczeniu.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5266
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2018-02-22, 22:28   

Zajmuje się serwisowaniem sprzętów mało znanej jeszcze gdzie nie gdzie marki włoskiej oleo-mac. Na serwisie mamy model PW190 ma odrzut jak cholera. Jak myjemy kosiarki, to syf schodzi razem z farbą i naklejkami. Ale ten model kosztuje przeszło 1kzl, lecz idzie też dostać mniejsze modele w mniejszej cenie, chodzi mi głównie o to, że ta firma robi całkiem niezłe sprzęty takie jak właśnie myjki, pikarki, traktorki, kosiarki, kosy spalinowe, opryskiwacze itd. Firma jest bardzo fair wobec klienta i jeśli faktycznie wina leży po stronie sprzętu, to na własny koszt naprawiają każdą awarię każdego sprzętu. Nawet jak się spali silnik czy zatrze pompa. Polecam się zapoznać z ofertą tej firmy, filia w Polsce znajduje się w Poznaniu na ul. Karpia.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2018-02-23, 14:49   

Ten parkside wygląda ciekawie.
Jednak zapim przeczytałem o nim znalazłem LAVOR PRIME 135 R-LINE. Zna ktoś
też 400 zł http://allegro.pl/myjka-c...6753246150.html
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-02-23, 19:59   

https://www.youtube.com/watch?v=W2hqDK2EdJk

Parametry Parkside ma minimalnie lepsze, nie są to wielkie różnice. Przemawia do mnie 3 zamiast 2 lat gwarancji, bezproblemowy serwis w razie czego. Plusem tej z allegro jest dysza rotacyjna, choć na tak słabym sprzęcie nigdy na rotacyjnej nie pracowałem i nie wiem, czy myjka "daje radę" wykorzystać jej moc.

Z jeszcze innej strony - dorzucasz 1,5 stówki (ciągle mieszcząc się w budżecie) i masz Karchera K3 ---> https://www.oleole.pl/myj...t=20180223-1923

Parametry ma niby gorsze, niż Lavor i Parkside, ale kto wie która firma dokładniej mierzy ;)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1676
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2018-02-23, 20:31   

kosior30 napisał/a:
Plusem tej z allegro jest dysza rotacyjna, choć na tak słabym sprzęcie nigdy na rotacyjnej nie pracowałem i nie wiem, czy myjka "daje radę" wykorzystać jej moc.

Nie daje, szczelinowa jest lepsza w myciu.
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2018-02-24, 21:42   

kosior30, ten filmik mnie przekonał do parkside (ktoś się na prawdę postarał :) )
W poniedziałek podjadę do lidla i jak się uda (jeszcze coś będzie) to kupię.
kosior30 napisał/a:
Plusem tej z allegro jest dysza rotacyjna
Liczę na to że do parkside da się takową dokupić.
kosior30 napisał/a:
Z jeszcze innej strony - dorzucasz 1,5 stówki (ciągle mieszcząc się w budżecie) i masz Karchera K3
Na temat k3 znalazłem tyle negatywnych opinii co pozytywnych o parkside :)
kosior30 napisał/a:
Parametry ma niby gorsze, niż Lavor i Parkside, ale kto wie która firma dokładniej mierzy

W zasadzie te parametry można samemu sprawdzić w prosty sposób. Jak będę miał wenę i czas to je sprawdzę.
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
jawer7 

Motocykl: mz
Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: wawa
Wysłany: 2018-03-12, 10:39   

jeśli znajdziesz, bo szukałem we Wrocku i już wyszły
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-04-30, 11:18   

to-mecz-q, kupiłeś? Jak wrażenia? Bo też bym się przymierzył może :roll:
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2018-05-02, 07:34   

Kupiłem kupiłem (ale łatwo nie było, bo w naszej miejscowej biedronce zawsze wszystkiego już nie m 5 po).
Wiem obiecałem, że zrobię jakieś testy, no ale wiadomo jak jest ... :klnie:
Sprawdzałem tylko i to też tak mało precyzyjnie (jedno wiadro) wydajność pompy i wyszło 380 l/min, ale jak już wspomniałem nie był to precyzyjny pomiar

Wrażenia ogólne bardzo dobre, myślę że za te pieniądze nic lepszego nie ma. Zanim kupiłem tą lidlowską miałem pożyczoną przez chwilę K7 i to co zauważyłem gołym okiem, to wąż jest bardziej elastyczny w parksidzi, więc na plus. Poza tym ta K7 strasznie wywrotna jest. Trzeba ciągle patrzeć żeby jej nie przewrócić.

Jakość mycia trudno mi ocenić, ale ja tam różnicy nie widziałem między K7 a Parksidem, przynajmniej myjąc auto i na próbę kawałek kostki. Aaaaa i w obu pistolet był do .... mało ergonomiczny, po kilkunastu minutach już dłoń bolała. Ale to może kwestia przyzwyczajenia.
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
RafiPafi 

Motocykl: wiele
Wiek: 31
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 13
Skąd: śląsk Rybnik
Wysłany: 2019-01-27, 20:58   

Podgrzewam kotleta, ale niech każdy unika myjek firmy HECHT
To totalna chińszczyzna i nie uznają reklamacji
Wydałem na tą myjkę 850zl i nie mam ani sprawnej myjki ani pieniędzy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14