» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
MZ TS 250 1973 - kilka pytań świeżego
Autor Wiadomość
rychu 

Motocykl: MZ TS 250/0
Wysłany: 2018-02-28, 20:20   MZ TS 250 1973 - kilka pytań świeżego

To moja pierwsza MZ i mam kilka wątpliwości:
Czy po numerze ramy można jednoznacznie stwierdzić jaka to wersja MZ ( szukałem po linkach do niemieckich stron ale są już nieaktywne). Chodzi mi o takie detale jak kolor,kierownica płaska/podwyższona, pokrywa filtra powietrza chrom/farba, kierunkowskazy, zbiornik paliwa z chromowanym elementem ( bardzo mi się podoba ale tam są pewnie dodatkowe zaczepy?)/ bez, tłumik skrętu, gumowe harmonijki na widelcu, chromowane/ malowane boczne bagażniki itp. Na pierwszy rzut oka to wersja standard ale pewności nie mam. Motocykl był nieudolnie malowany i zastanawiam się czy ktoś sobie go przypadkiem dodatkowo nie "stuningował" :grin:

Seba_830 

Motocykl: MZ ETZ 250
Wysłany: 2018-02-28, 20:28   

W przypadku MZ nie da się rozkodować numeru ramy, tak aby znaleźć informację, o które się pytasz. Pooglądaj prospekty i zdjęcia oryginalnych egzemplarzy w internecie, a powinno pomóc.

rychu 

Wysłany: 2018-02-28, 20:41   

Szperałem trochę i powiem szczerze, że widziałem różne kombinacje.

marek175x 

Motocykl: MZ TS 250
Wysłany: 2018-02-28, 21:58   

Dodam też coś od siebie, motocykl ze zdjęć jest w oryginalnym lakierze i miał jednego właściciela. Co się w nim zmieniło podczas kilkudziesięcioletniego okresu eksploatacji można tylko się domyślać ale z grubsza prawie wszystko wygląda na oryginał.

Akurat ten egzemplarz posiada blachy chromowane na baku ale osłona filtra powietrza i mocowanie tylnej lampy jest już tylko malowane.

Zwróć również uwagę na brak kierunkowskazów oraz chromowany dekielek przykręcony w miejscu na przełącznik. Uwagę zwraca też chromowana nakrętka sztycy.

Jakubowy 

Motocykl: MZ TS 250 '74
Wysłany: 2018-02-28, 22:49   

Właśnie zauważyłem, że co do modelu TS ciężko jest stwierdzić w jakich konfiguracjach był wypuszczany. Ja mam TSkę z rocznika 1974. Kierownica prosta, brak chromowanych wstawek na zbiorniku oraz pokrywie filtra powietrza, brak kierunkowskazów (dołożyłem w tym roku) , brak harmonijek na widelcu. Tłumik zakupiłem w wersji nierozbieralnej ze względu na koszta (przed remontem jakiś magik założył od ETZ 251 :roll: ) Jedyne co mogę doradzić to zmień kierownicę na prostą... Do TS 250 kierownica gięta nie pasuje.

eurojanek 

Motocykl: MZ es 250/2 1973
Wysłany: 2018-03-01, 10:14   

U niemiaszków na forum poszperaj. Tam to dopiero baza wiedzy jest :shock:
Tu jak sobie scrollniesz to masz do TS'ki co nieco fachliteratury.
Jeśli języka najeźdzcy nie znasz to gógl transluj a jak coś trzeba to Ci mogę na ludzki język przełożyć w wolnej chwili :mrgreen:
http://www.miraculis.de/aw/mz/mz.html

halcik 

Motocykl: MZ ES 250/2 i TS 250
Wysłany: 2018-03-01, 10:19   

Jeśli chodzi o dostęp do literatury to polecam
http://www.ostmotorrad.de...tframe=left.php
WSK KOS 85

rychu 

Wysłany: 2018-03-01, 17:39   

Dzięki za linki :smile:

marek175x napisał/a:

Zwróć również uwagę na brak kierunkowskazów oraz chromowany dekielek przykręcony w miejscu na przełącznik. Uwagę zwraca też chromowana nakrętka sztycy.

Rzeczywiście u mnie też jest chromowana nakrętka sztycy, dodatkowo chromowane korki od widelca i zaślepiony, chromowany przełącznik po prawej stronie (dopiero dziś to zauważyłem :shock: ) na kierownicy.Dziwne, bo to oznacza,że nie ma przełącznika kierunkowskazów, które fizycznie są zamontowane, z resztą tylne przykręcone do błotnika na jakimś wygiętym płaskowniku a powinny być bezpośrednio do lampy. Jak się trochę ociepli to zagłębie się w temat.

Czy zbiornik paliwa czymś się różni między standard a lux?Czy do obu wersji można zamontować chromowaną wstawkę??czy zaczepy i mocowania pasują?

herrq666 
Grupa podlasie

Motocykl: MZ x4
Wysłany: 2018-03-01, 19:18   

Zbiorniki są takie same.

Odpowiedz do tematu