» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2009-10-16, 11:24
Elektryka - niesprawny prostownik - MZ ETZ 150
Autor Wiadomość
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2006-06-29, 18:56   Elektryka - niesprawny prostownik - MZ ETZ 150

Witam. Mam pewien problem z ładowaniem a dokladniej z prostownikiem. Otuz sprawdzajac prostownik natknołem sie na spaloną diode. wylutowałem ja i wlutowałem dobra. Ale nie dało to rezultatu (przy wyłaczonym zapłonie swieciła kontrolka ładowania, a jak właczyłem zapłon bez zapalania motocykla gasła a jak wypiolem ten czarny kabel co idzie do tej diody wejscie (U) wszystko jest ok nawet jak sie zapali motocykl to jest ladowanie tylko bardzo słabe i przy wyzszych obrotach) No wiec wziolem sie za sprawdzanie prostownika ponownie. I pojawiła sie mi pewna niejasnosc gdy do zacisku D+ przyłozyłem dodatni zacisk miernika a do zacisku U (jeden z tych 3 do ktorych ida te czarne kable od stojana chyba) prad przepływal nie zaleznie od polaryzacji patrzac na schemat nie powinno sie tak dziać na dwoch pozostałych (V , W) prad przepływał tylko w jedna strone. Jak myslicie moze to byc przyczyna tego problemu czy szukac winy gdzies indziej??
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
Ostatnio zmieniony przez William 2006-09-14, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2006-06-29, 20:09   

Twój problem wygląda tak że sprawdziłes tylko diody wzbudzenia, masz pewnie uskzodzone tez diody główne(prawdopodobnie jak ta poszła to tamte tymbardziej), załóż na próbe inny prostownik, ładowanie na dwóch fazach masz dobre, tylko że słabe, jasne bo brakuje jeszcze trzeciej.

[ Dodano: 2006-06-29, 20:09 ]
Czy nie pisałeś już w innym temacie na ten temat???
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2006-06-29, 20:20   

sprawdzałem te główne tez niby przewodza prąd w jedna strone. Ale cos mówi byc nie tak dlatego pytam czy kupowac nowy prostownik czy szukac winy gdzies indziej. Pytałem ale tylko o spalona diode wtedy jeszcze nie byłem na etapie wymienienia jej.

Tylko powiedzcie mi czemu tak sie dzieje patrzac na schemat nie ma prawa sie tak robic :-/
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
 
 
     
marko 


Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2006-06-30, 08:50   

mi sie wydaje ze to jest jedna z głównych diód, mi tez kiedys sie spalila ale nie pamietam jakie byly obiawy. sprawdz je jeszcze raz najlepiej za pomocą prostownika i żarówki bo i pamietaj o sprawdzaniu z dwóch stron. pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15