» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Buduje model auta RC
Autor Wiadomość
dex 

Motocykl: Toffik, XTZ 850 ST
Wysłany: 2019-02-15, 10:54   

Zuh, nie bardzo rozumiem jedno.
Dlaczego model musi być taki wielki?

Przecież jeszcze parę centymetrów więcej i mógłbyś tym sam jeździć.
A zdalne sterowanie takim kolosem to już gruba rzeźba z serwami.
Cały czas jestem zdania, że przy pomocy silnika od wycieraczek, ani tym bardziej od szyb, nie zrobisz wystarczająco szybkiego serwa i będziesz miał ogromne problemy z utrzymaniem kierunku jazdy tego potworka.

Popatrz sobie na filmiki z Youtube, jak pracują serwa modelarskie.
Z jaką precyzją i prędkością, a mimo to, sterowanie modelami przy prędkościach powyżej 20km/h jest niezłą sztuką.
Wiem, bo mam stary model Tamiya (http://www.vintagetamiyarc.com/tamiya-images/super-champ.jpg) i nie raz go roztrzaskałem o przeszkodę, bo nie wyrobiłem z reakcją.

Przede wszystkim, standardowe serwa modelarskie wracają do położenia "0" po puszczeniu drążka.
Jak chcesz to zrealizować na silnikach przez Ciebie wymienianych?

Przy pomocy ww. silników nie uzyskasz nawet połowy tej precyzji i szybkości, a napęd ma potencjał, żeby to rozbujać powyżej 70km/h.

W najlepszym wypadku roztrzaskasz go o pierwszą przeszkodę, a najgorszym zrobisz sobie lub komuś poważną krzywdę.

Przemyśl to i poszukaj lepszego rozwiązania.

romanETZ 

Motocykl: ETZ150e,250, TS250/1
Wysłany: 2019-02-15, 12:13   

Przy tej wielkości modelu - poszedłbym o krok dalej - zdalnie sterowany model do przewozu osób. :mrgreen:
Nie znam się na tym, ale podoba mi się, będe śledził temat :piwo:

kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP

Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Wysłany: 2019-02-15, 19:26   

romanETZ napisał/a:
Przy tej wielkości modelu - poszedłbym o krok dalej - zdalnie sterowany model do przewozu osób.

To już ktoś wymyślił, nazywa się Elon Musk ;)

Zuh 
Jeżdżący na eMZecie

Motocykl: ETZ 150
Wysłany: 2019-02-15, 20:17   

Chciałem mieć ramę barracudy i skale dobrałem do wielkości silnika i stąd takie wymiary.
Nie wiem jak to będzie z prędkością działania serwa, być może będzie za wolne, zobaczymy.
Do dużego silnika serwa będzie połączona poprzez dźwignie z oryginalnym serwem i przy ruchu dużego silnika będzie się też poruszać dźwignia oryginalnego serwa i co za tym idzie potencjometr w serwie.
Robię tak, ponieważ nie znalazłem innego rozwiązania. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie inne propozycje.
Nie chce tego jakość mocno rozpędzać, chciałbym dobrać przełożenie tak, aby był silny a nie szybki.
Nie no, nie jest aż tak duży żeby ludzi wozić :)
Nie zawsze mam czas grzebać więc dość wolno to idzie, śledzący temat muszą się uzbroić w cierpliwość ale zachęcam do śledzenia :)

Zuh 
Jeżdżący na eMZecie

Wysłany: 2019-03-02, 19:55   

Skręt wstępnie skończony, jeszcze będą poprawki itp ale jak narazie zostaje. Może trochę przekombinowałem ale mało miejsca i zależało mi na tym aby możliwie blisko linii obrotu wahaczy łamały się drążki kierownicze. Mało czasu na grzebanie. Kilka zdjęć skrętu

Zuh 
Jeżdżący na eMZecie

Wysłany: 2019-03-02, 19:56   

Skręt wstępnie skończony, jeszcze będą poprawki itp ale jak narazie zostaje. Może trochę przekombinowałem ale mało miejsca i zależało mi na tym aby możliwie blisko linii obrotu wahaczy łamały się drążki kierownicze. Mało czasu na grzebanie. Kilka zdjęć skrętu

Zuh 
Jeżdżący na eMZecie

Wysłany: 2019-04-14, 17:11   

Długo nic nie grzebałem ale brak czasu plus problemy z mostkiem H opóźniały postępy prac. Nie wiele się zmieniło ale już serwo gaz/hamulec działa.
Tym razem krótki film.
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

I film pokazujący jak zrobiłem to serwo, tylko że z innym silnikiem ale zasada ta sama
https://www.youtube.com/watch?v=ly-WIsE7Z2E

Odpowiedz do tematu