» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zalewa swiece
Autor Wiadomość
Masztet 

Motocykl: Mz 301
Wiek: 29
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 0
Skąd: Gorzów Wlk
Wysłany: 2012-03-30, 21:58   

Wczoraj jak odkręciłem tłumik i odpuściłem pokrywę od filtra to tak samo tylko ze głośniej. Filtr mam normalny. Simeringi oby dwa wymieniłem za pierwszym razem jakieś lipne kupiłem i założyłem ale stwierdziłem ze jak robić to konkretne kopic szwagier mi w Niemczech dorwał KURALKAN czy jakoś tak to jeszcze raz założyłem od strony sprzęgła dwuwargowy dałem ale dalej dupa.
 
 
     
ETZPOWER94 
ETKOWICZ


Motocykl: 7x MZ, cross,pony m2
Wiek: 29
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 895
Skąd: Okolice Lubartowa
Wysłany: 2012-03-30, 22:25   

A może masz coś z iskrą? wykręć świece i połóż na cylinder i kop kopniakiem przez jakis czas i patrz czy masz iskrę za każdym obrotem wału :mrgreen: moze podmień cewke z drugiej MZ
_________________
*1922-1982* 60 Jahre Motorrader Aus Zschopau *
Eine Melodie auf alle Strassen: MZ


MZ ETZ 150e '91 http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/139126
MZ ETZ 250 '83 http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-250/139124
MZ ETZ 250 '83
MZ ETZ 251 '89
MZ ETZ 251 '89
2 x MZ TS 250
Motorynka Pony M-2 '84
Cross 125
 
 
     
eurt22 


Motocykl: MZ trophy ES 250/2
Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Kalish
Wysłany: 2012-03-31, 10:47   

Jak już ktoś pisał, sprawdź kondensator i jakość iskry - zakładam że zapłon masz dobrze ustawiony. Sprawdź na innej świecy też! nawet o złej ciepłocie.

Poza tym może być:
- zużycie dyszy iglicy i samej iglicy
- pływak pogięty lub tonie, zawór pływaka nie zamyka.
- uszkodzona uszczelka tłoczka rozruchowego! sprawdź czy urządzenie rozruchowe po odpaleniu jest zamknięte ,czy sprężyna dobrze dociska, może jakiś papruch wpadł.
- iglice w sumie możesz obniżyć...
- sprawdź kabel na drodze: cewka --> świeca (nawet jak iskra wydaje ci sie ok)
- cewka dobra?
- akumulator naładowany ??
- przerwa na świecy jaka jest ?

Ja i tak stawiam na zapłon / elektrykę skoro powiadasz że inna MZ'tka na tym gaziole śmiga.
_________________
pająk - najlepszy przyjaciel elektronika
 
 
     
Masztet 

Motocykl: Mz 301
Wiek: 29
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 0
Skąd: Gorzów Wlk
Wysłany: 2012-04-03, 20:56   

Ostatnio się zawziąłem zrobiłem na nowo calutka instalacje i dzisiaj Mztka odpaliła po długim czasie i nawet troszkę pojeździłem świeca teraz była taka ani to tak czarna okopcona tak mocno siwa ale nie zapeszajmy mam nadzieje ze jutro będzie chciała jeździć a wtedy dla każdego duże piwo bo każdy w pewnym stopniu mi pomógł :piwo: Haha a co najlepsze to ledo co zjechałem do domku a tu policja śmigła bo jakaś kochana sąsiadka poinformowała odpowiednie służby bo za głośno było jazda bez tłumika jest najlepsza:P
 
 
     
BoloBenio 
DEUTSCHE FAHRZEUG

Motocykl: MZ ETZ 250 NX 650
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 124
Skąd: Śląsk- Wodzisław
Wysłany: 2012-04-03, 21:16   

Nie radze zbyt długo śmigać bez tłumika na MZ.
A to jest dobra rada :lol:
_________________
Emzeta i urawano kieta :D


MZ ETZ jak BMW klasa sama w sobie ;)
 
 
     
Masztet 

Motocykl: Mz 301
Wiek: 29
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 0
Skąd: Gorzów Wlk
Wysłany: 2012-04-05, 20:09   

Wiem wiem ja ile ze 1,5km zrobiłem bez tłumika ale już założony jest jutro jade z kolega pojeździć motorami to sie zobaczymy jak będzie jechał. A panowie jak myślicie ile powinno się mieścić w gaźniku benzyn? a bo dzisiaj chciałem na resztkach go odpalić to tak ze miałem jeszcze na końcówce wężyka benzyny to odpalił ale na ssaniu i cały czas chciał zgasnąć to dlatego ze beny było mało już co nie ?

[ Dodano: 2012-04-07, 11:50 ]
Wczoraj bylem sie przejechac z kolega na dawno wakacyjne jeziorko motorek bardzo pieknie palil pieknie pod kazda gorke jechal zadne problemy do czasu az mi aku nie padl dobrze ze kolega mial suzuki 350 sm i w tym modelu silnik chodzi bez aku i moglem na jego wrocic. Panowie wie ktos jak podlaczyc regulator od malucha czytalem o tym na innych forach i nic z tego nie zrozumialem. Panie Dukee przegladajac inne posty o podlaczeniu regli zauwazylem ze rozumiesz sie w tym moze cos poradzisz koledze w podlaczeniu regla od maluszka bo tylko taki dostalem nawet od poldozera nie mieli
 
 
     
GHOST 
Ghost

Motocykl: MZ ES250 Trophy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Mar 2019
Posty: 0
Wysłany: 2019-07-12, 14:29   

Panowie, podepnę się pod temat.
Generalnie pacjent MZ trophy ES 250/2. Objawy prawie takie same zalewa świecę. Tyle że motocykl nie odpala. Łapie raz po zaciągnięciu ssania ale po odpuszczeniu dźwigni już nie odpala.
Motocykl po renowacji i generalce w tamtym sezonie zrobiłem prawie 600km bez problemu.
W tym może 15.... Paliła i nagle nie pali.

Czytałem bardzo dużo informacji na forum. odnośnie zapłonu, iskry i z tym związanych cewek kondensatorów, przerw na świecy, platynkach itd.
Podpinam się do tematu gdyż moja analiza pada na gaźnik a bardziej podejrzewam układ rozruchowy.

Czy ktoś może podesłać zdjęcie prawidłowego/nieuszkodzonego tłoczka ssania z gumką?
Wydaje mi się że ja tej gumki uszczelniającej nie posiadam lub uległa uszkodzeniu co skutkuje zalewaniem świecy.

Czy są tłoczki z gumką wewnątrz tłoczka? - w załączniku przykładowy tłoczek jaki ja obecnie posiadam tyle że w środku jest kawałek gumy. Coś mi się wydaje że reszta poprostu się ukruszyła.
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-07-12, 19:40   

Tyle szukania a wystarczy wpisać w Google "tłoczek ssania MZ". Znajdziesz tam zdjęcie, np takie
https://www.google.com/se...hPXjrf_X46B6LM:
Gumka po obrysie może być wygnieciona, wystarczy odwrócić ją do góry nogami lub wymienić.
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
Ostatnio zmieniony przez halcik 2019-07-15, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
GHOST 
Ghost

Motocykl: MZ ES250 Trophy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Mar 2019
Posty: 0
Wysłany: 2019-07-14, 19:55   

ok dzięki, wymienię na nową
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14