» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN

Ogłoszenie 

Zakończenie sezonu 2019

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kosior30
2019-09-07, 12:34
Wałek obrotomierza
Autor Wiadomość
Cagiva4

Motocykl: ETZ 150
Wysłany: 2019-09-06, 21:47   Wałek obrotomierza

Panowie i Panie,pacjent to ETZ 150. Wałek obrotomierza ma luz góra dół ok 5mm. Wylewka półki dolnej na której jest oparty wałek wygląda na mocno obrobioną aczkolwiek tuleja wałka nie mogła tego wyrzeźbić gdyż jest mniejsza od otworu. Nie wiem czy wcześniej nie było tam większej podkładki która by poczyniła takie wyrobienie. Przemyślenia również idą w kierunku iż jest to obrobione mechanicznie podczas produkcji karterów. Proszę o odpowiedź na kilka pytań. Czy zębatka wałka ma być na przeciw wałeczka od zębatki napędzającej. Na tą chwilę jest dużo niżej. Ile powinien wystawać wałek z prowadnic plastikowej. Jaki luz góra, dół wałka. Z góry dziękuję za odpiwiedzi.

ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM

Motocykl: MZ ETZ 250
Wysłany: 2019-09-06, 21:53   

To jest efekt obróbki mechanicznej. Ale luz za duży. Należy go skasować odpowiednimi podkladkami o średnicy wewnętrznej 9mm. Zębatka ma być dokładnie naprzeciw osi zębatki atakującej. Zębatka atakująca również powinna mieć luz osiowy nie większy niż 0,2mm bo potem chodzi to wszystko za głośno.
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 Obecnie w garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji |

Cagiva4

Wysłany: 2019-09-06, 21:56   

Dzięki za odpowiedź,mega mi pomogła.

Cagiva4

Wysłany: 2019-09-06, 22:06   

Skorzystam i zapytam o jeszcze jedną ustarkę. Podczas pracy silnika ciężko było mi wrzucić luz. Jest to problem tych silników, na co mam zwrócić uwagę. Poprzedni właściciel, kowal, nieudol wymieniał zabierak, tarcze. Myślę że w życiu nie czytał za wiele i raczej nie zrobił pomiarów do podkładek dystansujących. Myślę że powodem z odnalezieniem luzu mogło być nie do końca wysprzęglenie. Również z góry dziękuję za odpowiedź.

ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM

Motocykl: MZ ETZ 250
Wysłany: 2019-09-07, 09:49   

W MZ biegi wyskakują precyzyjnie i raczej nie ma z tym problemów. Przyczyny szukaj w zatrzasku biegu jałowego, śruba pod silnikiem na klucz 19 a pod nią sprężyna i kulka.
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 Obecnie w garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji |

kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP

Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Wysłany: 2019-09-07, 12:35   

Skoro już dostałeś odpowiedzi, to temat ląduje w śmietniku - nazywaj jakoś sensownie te tematy, a najlepiej szukaj odpowiedzi w już istniejących tematach.

Odpowiedz do tematu