» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Sklep internetowy "gmoto" - opinia
Autor Wiadomość
Custom 

Motocykl: ETZ 150
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-15, 23:00   Sklep internetowy "gmoto" - opinia

Trafiłem na ten dział i chciałbym się w nim podzielić przygodą, jaka spotkała mnie podczas zakupów w sklepie gmoto. Mimo wielu pozytywnych opinii w sieci ja nie mogę tego samego powiedzieć o nich.
Teoretycznie na swojej stronie podają, iż zamówione części (przy przesyłce kurierem) są u kupującego na następny dzień (szybki transfer pieniędzy lub pobranie), chyba, że wpłata trwa dłużej to automatycznie później wysyłają.
Części zamówiłem pewnej soboty. Pieniądze od razu wpłaciłem, opłaciłem kuriera, gdyż zależało mi na czasie. W poniedziałek rano zatelefonowałem do gmoto, czy mogą mi dołożyć jedną część do zamówienia. Oczywiście bez problemu, no ale chyba zajęło im to bardzo dużo czasu, gdyż paczka wyszła dopiero we wtorek - ok. Jeszcze przez telefon pytałem, czy na pewno dostali kase. Stwierdzili, że tak.
W środę ok. godz. 20 przyjechał kurier z paczką... za pobraniem. Oczywiście odmówiłem jej przyjęcia, gdyż nie będę płacił drugi raz za to samo. Chciałem zadzwonić do firmy, ale pracują do 18 (?) a po tej godz. telefon jest wyłączony.
Zadzwoniłem więc rano, Pan mnie przeprosił, że nastąpiła pomyłka. Ale niestety nie mogą wysłać mi drugiej paczki, bo nie mają niektórych części podwójnych. Więc były dwie opcje: paczka wraca do nich i nadają ją po raz drugi, albo zawracają kuriera do mnie, ja mu płacę a oni zwracają mi kase na konto. Wybrałem opcję drugą, gdyż chciałem przed weekendem majowym mieć części (a był już czwartek).
W piątek ponownie ok. godz. 20 przyjechał kurier. Paczuszke odebrałem i pełen radości zacząłem rozpakowywać... radość nie trwała długo, gdyż w przesyłce brakowało trzech pozycji, a dodatkowo pierścień tłokowy był pęknięty. Ponownie było za późno na telefon, firma zamknięta. Wysłałem maila do nich, w poniedziałek odpowiedzieli, że nie wysłali mi tych części, bo... nie mieli ich na stanie magazynowym. To po kiego czorta wzięli ode mnie pieniądze? I jeszcze nie powiedzieli mi o braku części mimo, iż kontaktowałem się z nimi często. Niestety nie określili się, kiedy doślą brakujące elementy. Gdy zadzwoniłem - standart. Mimo wczesnej pory telefon wyłączony. Później majówka i ta sama historia. Cały tydzień bez kontaktu.
W poniedziałek po majówce telefonowałem dosłownie co 2-3 minuty. Jest tam nr komórkowy, więc i mój się wyświetlał. Nie odbierali. Albo zajęte, albo brak odezwu. Tak więc zadzwoniłem z nr. zastrzeżonego. Odebrali od razu... zbieg okoliczności? Czy chcieli uniknąć rozmowy? Odpowiedzcie sobie sami.
Po rozmowie dowiedziałem się, iż części będą mieli za tydzień, może dwa. Bez wahania poprosiłem o zwrot pieniędzy. Nawet nie usłyszałem słowa "przepraszam" ani nic w tym stylu, jak by to moja wina była.
I tak się zakończyła przygoda z tą firmą. Zamiast 1-2 dni oczekiwania, trwało to wszystko ok. 2 tygodnie, a nawet dłużej. I sporo nerw, stresu, kasy wydanej na telefon itp. Drugi raz nie popełniłbym tego błędu i nic u nich nie zamówił, i nie zamówię już więcej.
Podejście Panów z tej firmy pozostawiam Wam do oceny. Miejcie to na uwadze robiąc tam zakupy.
Pozdrawiam.
_________________
--> Simson S51 1982r.
--> MZ ETZ 150 1989r.
--> WSK 175 1982r.
 
 
     
Tomek SR 
RZY 0146

Motocykl: 3x ETZ 250, TS 350
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 180
Skąd: Rakszawa/Łańcut
Wysłany: 2012-05-16, 14:24   

Ja nie mam z nimi żadnych problemów tylko że kupuje u nich osobiście. Trochę mają bałagan na magazynie stąd też może pomyłka że brakło paru części.
_________________
https://www.bikepics.com/members/tomeksr
 
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5266
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2012-05-16, 15:42   

Pamiętam jak firma G-Moto pojawiła się na allegro i w sieci, kupiłem od nich kpl napęd do mojej 251 czyli zębatki i łańcuch do tego jeszcze kpl osłon na łańcuch i zębatkę, poprosiłem żeby nie dorzucali małej zębatki bo mam nową oryginalną DDR w zapasowych częściach a ja wyślę 14 zł mniej (koszt małej zębatki) zgodzili się bez wahania, za części zapłaciłem przelewem jak zawsze, przesyłka oczywiście kurier, w środę rano wpłaciłem pieniądze a w czwartek po południu części były u mnie, otwieram paczkę a tam? wszystko w porządku, części które zamówiłem i mała zębatka gratis bo chyba zapomnieli wyjąć z kompletu :P ogólnie nie mogę narzekać, nie pierwszy raz robię u nich zakupy i nie narzekam, kontakt może czasami naprawdę jest uciążliwy ale cóż, taka moja przygoda z tą firmą :piwo:
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
golgi 

Motocykl: ETZ 250
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Dubienka
Wysłany: 2014-02-26, 22:12   

Dzisiaj przyszła do mnie paczka w której powinny się znajdować części jak: zębatka (przód), zębatka(tył), osłony łańcucha i łańcuch...i co się okazało po otwarciu że brakuje łańcucha. Natychmiast do nich zadzwoniłem i jakiś pan mi powiedział że chłopaki na magazynie się pomylili i wyszło jak wyszło, powiedział mi że to sprawdzą i dadzą mi odpowiedź na email.
Jestem ciekaw tylko ile to będzie trwało sprawdzanie tej pomyłki:) Pochwalę się później jak mi odpiszą :)
 
 
     
studefix 

Motocykl: es i ets 250 etz 301
Pomógł: 22 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 661
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2014-02-26, 22:50   

Z g-moto walczyłem w sumie 3 tygodnie , zamiast deklarowanych przez nich 3 dni(realizacja zamówenia).Pierwszy tydzień zwłoki spowodowany był brakiem kompletu łożysk , mimio że wisiały na allegro.Pod koniec drugiego tygodnia przyszła paczka , z tym że zamiast deklarowanego korbowodu yoko dostałem jakieś gówniane WM motor.Zgłosiłem reklamację i pod koniec trzeciego tygodnia dostałem korbę yoko.
P.S Byli wielce zdziwieni jak powiedizałem ,że tylne zębatki w etz 250 i 251 są różne.
_________________
http://www.polskajazda.pl...MZ/ES-250/58759
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/CZ/350/120470
http://polskajazda.pl/Mot...77-Sport/143467
 
     
Jeżak 
ETS'iarz:)


Motocykl: ETS 250 x3
Pomógł: 46 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1800
Skąd: Pułtusk WPU
Wysłany: 2014-02-27, 00:29   

studefix napisał/a:
P.S Byli wielce zdziwieni jak powiedizałem ,że tylne zębatki w etz 250 i 251 są różne.
Dlatego nie ma ich co uczyć :) A klient powinien wiedzieć co kupuje i wie jak ma wygladac dana cześć:)
_________________

 
 
     
SzczepanW2 

Motocykl: .
Wiek: 101
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 34
Skąd: Michigan
Wysłany: 2014-02-27, 12:28   

Od siebie również odradzam sklep Motonet, pan Wronka19. Zamówiłem 8 pozycji, z czego 3 nie otrzymałem tylko kartę w paczce, że doślą jak będą mieli, co ciekawe te przedmioty cały czas wisiały na allegro. Obiecali gratis w przeprosinach - oczywiscie owego nie otrzymałem. Po opisaniu tej sprawy w komentarzu otrzymałem dodatkowo zwrotnego negatywa :D . Stanowczo odradzam, w komentarzach u nich bardzo często pojawiają się podobne przypadki. Po cholere wystawiać towar, którego sie fizycznie nie ma? I wpisać czas realizacji 2 dni. Porażka. To był taki offtop. A co do gmoto, to nie mam zastrzeżeń wszystko było ok ;) .
 
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2938
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2014-02-27, 15:15   

Jeżak napisał/a:
A klient powinien wiedzieć co kupuje i wie jak ma wygladac dana cześć:)
Na zdjęciach nie wszystko dokładnie widać. Nie każdy jest znawcą wszechwiedzącym. :wink:
_________________
ES 250/2-1970r,ETZ 250-1989r MILICYJNA, ETZ 250-1981r, ETZ 250-1984r GESPANN, ETZ 250-1988r, ETZ 150-1989r teraz 125, SKORPION TOUR-1996r
 
     
grajko91 


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 21 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 826
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-02-27, 15:25   

Jeżak napisał/a:
A klient powinien wiedzieć co kupuje i wie jak ma wygladac dana cześć:)
Ostatnio kupowałem od 4motor tarcze sprzęgłowe. Na zdjęciu były firmy sito. Dostałem jakieś badziewie, które u innych handlarzy było dużo tańsze. No ale stwierdziełm że nie ma sensu użerać się ze sprzedającym więc podocierałem tarcze i jest ok. Na wychodzony zabierak weszły ale na nowy nie chciały, ale to inna bajka. Tak więc nie kupujcie tarcz u 4motor :piwo:
 
 
     
golgi 

Motocykl: ETZ 250
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Dubienka
Wysłany: 2014-02-28, 13:56   

golgi napisał/a:
Dzisiaj przyszła do mnie paczka w której powinny się znajdować części jak: zębatka (przód), zębatka(tył), osłony łańcucha i łańcuch...i co się okazało po otwarciu że brakuje łańcucha. Natychmiast do nich zadzwoniłem i jakiś pan mi powiedział że chłopaki na magazynie się pomylili i wyszło jak wyszło, powiedział mi że to sprawdzą i dadzą mi odpowiedź na email.
Jestem ciekaw tylko ile to będzie trwało sprawdzanie tej pomyłki:) Pochwalę się później jak mi odpiszą :)


Dzisiaj przed 13 kurier przywiózł łańcuch :) Więc szybko poszło moim zdaniem.
Okazało się że dostałem zębatkę od mz 251 zamiast 250^^ No niestety będę już musiał kupić nowa półośkę i łożyska... z przeróbek ośki to chyba nici nie mając odpowiedniego sprzętu.
 
 
     
polu 
Zlotowicz


Motocykl: ES250/2
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 264
Skąd: podkarpackie - RPZ
Wysłany: 2014-02-28, 19:59   

Cytat:
Okazało się że dostałem zębatkę od mz 251 zamiast 250^^ No niestety będę już musiał kupić nowa półośkę i łożyska... z przeróbek ośki to chyba nici nie mając odpowiedniego sprzętu.


Jeżak Czy nadal twierdzisz że nie warto uczyć sprzedawcy?

Ja uważam że warto, bo jak zechce to czegoś się nauczy i nie będzie robił takich baboli.
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1676
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-02-28, 22:42   

golgi, zgłoś niezgodność towaru z umową to nawet za przesyłkę do nich nie będziesz musiał płacić. Poczytaj o tym jak zgłaszać w internecie i do dzieła!
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2014-03-01, 10:47   

Reich napisał/a:
Poczytaj o tym jak zgłaszać w internecie i do dzieła!


Jako że nasze forum też jest w Internecie, daleko nie trzeba szukać ;)

http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=31255
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
funny 

Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 49
Dołączył: 14 Gru 2018
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-02-08, 13:00   

Odkopię temat.
Ale w dzisiejszej rozmowie im to wyjaśniłem że opiszę moją historię z ich sklepem gdzie tylko będę mógł. To nie mściwość ale puściły mi dzisiaj hamulce :oops:

W ostatnim czasie robiłem zakupy w kilku sklepach motocyklowych i z przykrością stwierdzam że obsługa nie stanęła na wysokości zadania.
Spakowanie paczki FATALNE w wyniku czego jeden ciężki element narobił spustoszenia w reszcie asortymentu. Popękane klosze pogięte uszczelki. Wkładane są części z wadami materiałowymi- zębatka. W komplecie kierunkowskazów trzy jednego wzoru a czwarty inny i nie uwierzę że osoba pakująca tego nie widziała. Problemy mogą się pojawić i należy tak zorganizować pracę żeby procedura reklamacji - zwrotu przebiegła w miarę sprawnie. Niestety na tym polu też porażka. Jedynie na plus zwrot na koszt sklepu. Odzew na zgłoszenie po dwóch dniach.
Dzień następny przysłanie kuriera który nie odebrał paczki - brak etykiety. Moja interwencja tel. przysłanie kuriera jeszcze raz i przyjechał ten sam i paczkę odebrał - bez etykiety. Minął piątek weekend poniedziałek i wtorek i cisza. Środa mój tel. do sklepu i brak informacji o realizacji reklamacji. Poproszono o kontakt w dniu następnym. Zadzwoniłem i poinformowano mnie że coś w sprawie się dzieje i że NA PEWNO do dwóch godzin ktoś się ze mną skontaktuje. I zostałem zignorowany.

No i dzisiejszy kwiatek.
Ilekroć rozmawiam z działem reklamacji to za każdym razem z kim innym i muszę od początku wszystko wyjaśniać. Tam chyba sadzają ludzi na zasadzie - nie masz co robić to idź do telefonu :?
Cały tydzień mnie zwodzili że już już działają w mojej sprawie a okazało się że nie mają mojej paczki :sciana: Dziwne było też to że kurier przy odbiorze miał inny adres niż adres sklepu. Powiedziałem to temu typkowi z za słuchawki a on na to że to stary adres sklepu i jeszcze nie uaktualnili w firmie kurierskiej ale i tak paczki do nich docierają. W tym przypadku chyba nie. Na koniec powiedział że będą sprawdzań w firmie kurierskiej i mam poczekać 14dni !!!! Powiedziałem że ma to sprawdzić dziś i dziś chcę informacji na ten temat. Typek powiedział że dobrze napisze maila albo zadzwoni. Ciekawe czy dziś znów zostanę spuszczony :?

Czy tak się załatwia sprawy? Mam nadzieje że ktoś z kierownictwa sklepu gdzieś to przeczyta i wyciągnie odpowiednie wnioski.
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5266
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2019-02-08, 13:22   

Ostatnio zamawiałem z G-MOTO graty po zakończeniu sezonu jakoś we wrześniu i dotąd nie miałem z nimi takich przygód. Kiedyś incydent miałem ze sklepem internetowym który wysyłał paczki "siódemką" jeśli ktoś pamięta jedna z najgorszych firm kurierskich w Polsce, która już nie istnieje. Do sklepu nie miałem problemów ale firmy kurierskiej która wiozła do mnie małą paczkę 17 dni od dnia nadania jej do mnie.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
Martini55 


Motocykl: MZ ETZ 150 x 3
Wiek: 40
Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 283
Skąd: FZA

Wysłany: 2019-02-08, 14:44   

Ostatnio na G-MOTO kupiłem najtańsze ramki zegarów, bo potrzebne były mi szkiełka, a u mnie szklarz nie chciał się bawić w ich wycinanie. Wszystko doszło całe i porządnie zapakowane. Nawet w podwójne kartony, zabezpieczone folią z bąbelkami. Jeśli chodzi o ramki, które były w zestawie, to za 7zł cudu się nie spodziewałem i potwierdziło się to. Wszystkie 4sztuki miały na sobie ślady rdzy lub uszkodzenia chromu. Nie reklamowałem tego, bo potrzebne były mi tylko szkiełka, a ramki wywaliłem na śmieci. Jeśli chodzi o sam sklep, to jego oferta jest raczej słaba. Daleko im do Intra lub BETCHERA.
 
     
funny 

Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 49
Dołączył: 14 Gru 2018
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-02-08, 22:30   

Tak jak podejrzewałem olali sprawę. Zero kontaktu.
 
     
artur.konkol 

Motocykl: mz ts 125 76'
Dołączył: 21 Wrz 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-09-26, 01:04   

cóż jesli mowa o g moto dorzucę swoje 3 grosze. od razu zaznacze ze zawsze przesylki nadane byly szybko i towaru nie braklo , sztuki sie zgadzaly. niestety mimo opisów typu "wysoka jakość"" polski solidny wyrób " itp to dwa razy sie nacialem. raz na gozniku do komarka ktory niby lepszy od chinola (ok 40%wyzsza cena) a gaznik trzeba bylo zlozyc z dwoch . iglica nie zamykala i zalewalo paliwem , poza tym nie da rady tego wyregulowac. a ostatnio zamowilem kosz i tarcze sprzegla do 150...bez komentarza.. kupa szlifowania i toczenie tulejki kilka godzin dodatkowej pracy. na ich korzysc ze maja cześć gratow najtaniej. szkoda tylko ze opisy przedmiotow obiecują jakosc a dostajemy g.... moze stad nazwa firmy?😉

[ Komentarz dodany przez: kosior30: 2019-09-26, 12:01 ]
PISZ POPRAWNIE!! Używaj polskich znaków oraz wielkich liter.
Ostatnio zmieniony przez kosior30 2019-09-26, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
krzysiek 

Motocykl: MZ ETZ 251
Dołączył: 29 Kwi 2020
Posty: 13
Wysłany: 2020-06-18, 16:04   

Kupiłem parę rzeczy do 251 , towar złej jakości. Odesłałem, pieniądze zwrócili i tak to wygląda.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14