» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2009-10-16, 11:17
Instalacja,elektryka - motocykl nie gaśnie - ETZ 250
Autor Wiadomość
andrzej_s
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-27, 12:28   Instalacja,elektryka - motocykl nie gaśnie - ETZ 250

Witam wszystkich klubowiczów.Mam mały problem z gaszeniem maszyny,przekręcam kluczyk a maszyna jak chodziła tak sobie chodzi, kontrolki wszystkie gasną.Myślałem że to wina instalacji ( poprzedni właściciel wprowadził kilka usprawnień :roll: ) , ale doprowadziłem instalacje do porządku i nadal nie gaśnie .Czy to jest wina stacyjki??jak najprosciej to sprawdzić, nie wiem czy to ważne ale regulator jest elektryczny .Dzięki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez MZ Maxi Perwers 2006-09-20, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
OlseN 
born to ride ....


Motocykl: CBR 900 RR
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 282
Skąd: Nisko/Lublin
Wysłany: 2005-06-27, 12:35   

Z tego co wiem to żeby motor zgasł prąd musi zostac poprowadzony na rame (tzn zmasowany). Sprawdź przewody w stacyjce, może poprostu brakuje któregos. Przydałby ci sie schemat stacyjki i podłączeń ale ja ci tu juz nie pomoge bo nie mam. Mam za to schemat instalacji który także jest na serwerze. Zajrzyj tam a znajdziesz sporo rzeczy potrzebnych. A czy koleś (poprzedni właściciel nie gasił przypadkiem tej MZ niskimi obrotami? Bo jeśli tak to może tak była instalacja zrobiona (z brakami).
_________________
http://bikepics.com/members/mictry/

 
 
     
Rozio 

Motocykl: CZ 350
Wiek: 38
Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-06-27, 12:49   

A nie rozładowuje Ci się akumulator na postoju?? Sprawdz czy po wyłączeniu zapłonu masz napięcie na cewce WN. Jeśli tak to wina jest w instalacji, jeśli nie to może nasz złą świece i występóje samozapłon.
 
 
     
andrzej_s
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-27, 14:24   

Jeśli chodzi o schemat instalacji , to posiadam taki schemacik ale nie bardzo mogę dojść co i jak mam sprawdzić, w stacyjce wygląda , że wszystkie kabelki są ok, niczego nie brakuje i poza tym że maszyna nie gaśnie wszytko chodzi dobrze (tzn. światła)
.Koleś od którego kupiłem sprzęt tłumaczył to kiepskim stanem regulatora i wymiana na nowy powinna pomóc, niestety nie pomogła a maszyne gasił ssaniem na wolnych obrotach.Po wymianie regulatora akumulator trzyma bez problemów a co do napięcia na cewce to sprawdze.Dzieki
 
     
Nycha 
mod_team

Motocykl: Suzuki GS500e
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 372
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2005-06-27, 16:08   

myślę że poroblem będzie tkwił w stacyjce rozbierz ją i posprawdzaj wszystko
 
 
     
pedr 


Motocykl: MZ ETZ 250@251
Wiek: 43
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 48
Skąd: Krakow
Wysłany: 2005-06-27, 21:58   

....ale stacyjki sie chyba nie rozbiera
 
 
     
Nycha 
mod_team

Motocykl: Suzuki GS500e
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 372
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2005-06-27, 22:22   

niby nie ... ale jak sie chce to wszystko mozna rozebrac i dobrze poskładać ...
 
 
     
CrystalDrill 
remoncik...

Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Sty 2005
Posty: 473
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2005-06-27, 22:52   

taa niby wszystko... ale nie wiem czy stacyjke złoży... chyba że klej do roboty zaciągnie :P .
Swego czasu rozbierałem simsona, pozniej złożyłem, zostało mi z 3 czesci :p ale o dziwo jezdził :P
 
 
     
andrzej_s
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-28, 08:19   

Sprawdziłem wczoraj czy po wyłonczeniu zapłony jest napięcie na cewce i okazało się się ,że nie było , wygląda tak jakby stacyjka zadziałała poprawnie.Patrzyłem to przy zgaszonym motorze ( brak wachy) i nie wiem jak by to by było gdyby był odpalony.Mam mieszane uczucia na słowo samozapłon, coś mi tak nie bardzo sie to podoba, gdzie szukać przyczyny :?:
 
     
Nycha 
mod_team

Motocykl: Suzuki GS500e
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 372
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2005-06-28, 08:36   

Nadmierna temperatura w komorze spalania wywołuje samozapłon lub zbyt mała ta komora może nie dałeś podkładki pod głowice . Spróbut też nalać inne paliwo
 
 
     
andrzej_s
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-28, 09:28   

Podkładke pod głowica wymieniałem w ostatnim czasie,zarówno przed jak i po zmianie nic sie nie zmieniło.A co do samozapłonu to chyba jakbym zdjoł fajke to by zgasł i tak sie dzieje. A moze to być wina cewki??
 
     
Nycha 
mod_team

Motocykl: Suzuki GS500e
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 372
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2005-06-28, 09:32   

czy;li gaśnie bez fajkiwięc wina leży w elektryce prześleź całą droge od silnika do cewki a napewno znajdziesz
 
 
     
andrzej_s
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-28, 09:38   

Ale prąd na cewke nie idzie jak wyłącze zapłon, spróbuję odpalic maszyne i zobacze jak będzie chodzić.A ktoś wie może w którym miejscu jeszcze można sprawdzić tę stacyjkę , ewentualnie może jakies kabelki trzeba by połączyć by sprawdzić na którym odcinku coś jest nie tak.Sprawa jest o tyle skomplikowana ,że poprzedni właściciel wprowadził pare własnych kabelków niezgodnych z opisem ze schematu.Dzięki i pozdrawiam
 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2005-06-28, 12:47   

Ja bym sie chętnie przyjżał temu motocyklowi :) Lubie zagadki tego typu :)
Szczerze to wole sie bawić elektryką i wszystjkim tym niz zmieniac łożyska itp :D
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
Rozio 

Motocykl: CZ 350
Wiek: 38
Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-06-28, 13:34   

andrzej_s napisał/a:
prawa jest o tyle skomplikowana ,że poprzedni właściciel wprowadził pare własnych kabelków niezgodnych z opisem ze schematu


jak byś rozrysował co i jak to można pomyśleć.
A mie masz czasem cewki podpiętej przez przekaźnik ??
 
 
     
andrzej_s
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-28, 15:11   

Dobra, przepatrze ten schema jeszcze raz i może coś wymyśle,jak coś nie będzie się zgadzać to rozrysuje to i może ktoś mi coś doradzi ,narazie dzięki za wszystkie wskazówki i nie ma co trzeba pożądnie się za to zabrać :evil: Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15