» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2009-10-16, 10:17
Akumulator żelowy czy ołowiowy zatety i wady
Autor Wiadomość
Merh 


Motocykl: ETZ 150
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 53
Skąd: Lubartow/lublin
Wysłany: 2005-07-23, 22:11   Akumulator żelowy czy ołowiowy zatety i wady

ciekaw jestem czy żelowe akumulatory są lepsze i żywotniejsze od ołowiówek.
czekam na wasze opinie!
Ostatnio zmieniony przez Qba 2006-09-29, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2005-07-24, 08:40   

Nie wiem jak z wydajnoscia. Ale maja napewno jeden wielki plus

Nie Chlapią ci tym Kwasem Po Wydechu!! :evil:
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
 
 
     
nemo491 
Zlotowicz
nemo491


Motocykl: OO
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 573
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-07-24, 09:31   

Mam taki/są bezobsługowe,ale to nie znaczy ,ze nie trzeba i ch ładować po wyjęciu z moto.A napewno przed włożeniem do moto na wiosne.
_________________
http://nemo60.fotosik.pl/
http://picasaweb.google.com/nemo491
 
 
     
kwas 
-=[[ MZ ]]=-


Motocykl: MZ ETZ 250 '88
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 11
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2005-07-24, 11:19   

Ja mam taki i sprawuje sie o wiele lepiej niż tradycyjny, ma niższe samorozładowanie i takie tam duperele :D polecam
 
     
HVT 

Motocykl: GS 500E
Wiek: 50
Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 9
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2005-07-24, 12:41   Re:

A co z natężeniem prądu ładowania ??
Mam nieduży akumulator żelowy 12V/17Ah - w sam raz by się zmieścił na półkę,
ale nie jestem pewien czy mogę go zamontować bo chyba te akumulatory ładuje się małym prądem coś około 1A.

Napiszcie czy się mylę.
 
 
     
mateusz.kol 

Motocykl: mz 251
Wiek: 38
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: koluszki k/Lodzi
Wysłany: 2005-07-24, 13:21   

jestem ciekaw jaki jest koszt takiego akumlatorka??jak ktos wie to niech da cynk :lol:
_________________
...MZetki są jak MEDIA MARKT-nie dla idiotów...
 
 
     
Nycha 
mod_team

Motocykl: Suzuki GS500e
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 372
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2005-07-24, 14:46   

Ile taki akumulator wytrzymuje czasu ?

co do chlapania po wydechu to na odpowietrznik akumulatora zakłąda się rureczke z jakiegoś tworzywa i przeciąga się ją pod sam spód motoru i chlapanie z głowy
 
 
     
Rof 
mod_team


Motocykl: BMW R1150GS
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 570
Skąd: łódź
Wysłany: 2005-07-24, 21:06   

no z tym ladowaniem moze byc prawda, bo mi zostal z zelowego fajny balon :mrgreen: jak go spobie "podladowalem"

a w alarmach to widzialem osobiscie, troche sie zdziwilem
 
 
     
Denver 

Motocykl: Mz Etz 150
Wiek: 36
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 54
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2005-07-25, 01:15   

A wie może ktoś jakie natężenie prądu jest przekazywane do akumulatora gdy Mz chodzi i ma zapalone światła? Jeżeli nie przekraczałoby 1A to można dać taki akumulator do motoru...tak przynajmniej mi się wydaje
 
 
     
4est 


Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 44
Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 2005-07-25, 07:20   

Witam jesli dobrze pamietam, liczy sie to mniej wiecej 1/10 pojemnosci, czyli przykladowo aku 15Ah powienien sie ladowac okolo 10 godzin pradem 1,5 A. W praktyce po kilku godzinach prad ladowania spadnie ze wzgledu na wstepne naladowanie aku. Jesli bredze to prosze mnie poprawic :)
_________________
Pozdrawiam,
4est
 
     
HVT 

Motocykl: GS 500E
Wiek: 50
Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 9
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2005-07-25, 08:35   Re:

Pozwoliłem sobie na pobranie cytatu z książki dla krótkofalowców.

W/g not producentów maksymalne napięcie końcowe ładowania akumulatorów żelowych o napięciu roboczym 12V wynosi 15.00 V max ( podawane jest czasami na na obudowie) i nie może być przekroczone pod groźbą utraty pojemności czy rozerwania się akumulatora ( nagrzeje się podczas ładowania bez dozoru tak że pęknie obudowa) a to jest b. szkodliwe . Do ładowania takich akumulatorów nadają się wszystkie ładowarki o maksymalnym prądzie wyjściowym do 2A i końcowym napięciu ładowania nie większym niż 15 V !!!! , z automatyką ładowania , ładowarki stosowane do akumulatorów samochodowych bez automatyki zasadniczo nie nadają się do ładowania bo łatwo przekroczyć napięcie końcowe ładowania 15.00 V a jest to napięcie powyżej którego akumulator jest uszkadzany ( traci pojemność ). Jeżeli posiadamy ładowarkę bez automatyki to musimy kontrolować proces ładowania za pomocą woltomierza. Proces ładowania dobrze jest sprawdzać woltomierzem cyfrowym , podłączając woltomierz cyfrowy do akumulatora podczas ładowania i obserwując jakie napięcie panuje na zaciskach i jak się zmienia. Na początku napięcie powoli rośnie przy dużym prądzie ładowania , a potem prąd ładowania maleje a napięcie na akumulatorze wzrasta i to jest koniec ładowania po dojściu do 15.00 V. Jak napięcie szybko dochodzi do 15 V a prąd ładowania szybko maleje i przed ładowaniem akumulator był rozładowany, to akumulator bezpowrotnie stracił pojemność i w tym wypadku musimy nabyć nowy akumulator, dodatkowo polecam test z żarówką samochodową po naładowaniu lub wymianę akumulatora na nowy (opis na końcu tekstu).I na koniec jeszcze jedno - napięcie minimalne na zaciskach akumulatorów żelowych wynosi ok. 10,5 V przy całkowicie rozładowanym akumulatorze. I starajmy się dbać by nie rozładowywać akumulatora więcej bo tracimy pojemność. Jeżeli napięcie spadnie do ok. 10,5 v to w akumulatorze pozostaje jeszcze trochę energii ale jest to potrzebne na ""własne potrzeby akumulatora "".

Nie ma specjalnego znaczenia jaką ładowarką ładujemy akumulator byle nie przekroczyć parametrów pracy akumulatora tj. prądu ładowania i napięcia końcowego ładowania .Prąd ładowania do 2A jest dopuszczalnym prądem a jeżeli jest mniejszy to ładowanie przebiega dłużej. Ogólnie przyjęta jest zasada że ładuje się prądem 1/10 pojemności akumulatora tzn. jak akumulator ma 7,5 Ah to ładujemy prądem 0,75 A a jak 9,5 Ah to będziemy mieli 0.95A , dla akumulatora 35Ah prąd ładowania będzie 3,5A itd.

Co do akumulatorów żelowych typowo do motocykli polecam sronę dystrybutora tychże akumulatorów. Można u nich zamówić wysyłkowo:

http://www.akumulatorymotocyklowe.republika.pl - wybrać z menu "MOTOPOWER - 12V"
 
 
     
Krzych_Olsztyn 
mod_team
czas na Baghire


Motocykl: Supermoto
Wiek: 41
Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 137
Skąd: OLSZTYN city
Wysłany: 2005-07-25, 15:11   

Wykled ten wyjasnia chyba wszystko 8) . Temat zamykam 8)
_________________
"Olsztyn mym miastem, Dajtki mą dzielnicą" :)

FotkiEtuli :
www.bikepics.com/members/krzycholsztyn/
pracuje w UK na MZ Baghira 660 :) MZ 4 life
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16