» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
pomóżcie koledzy-rejestracja;)
Autor Wiadomość
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2009-04-16, 11:52   

Mam do was takie jedno małe pytanko. Byłem dziś zarejestrować swoją MZ (w końcu - to już roku czasu :twisted: ) i (nie)miła pani z urzędu miała pewne wątpliwości. Chodzi o to że właściciel (pan A) sprzedał w 1997r moto panu B, a on w tym czasie zmienił dowód osobisty i miejsce zameldowania po czym sprzedał ten motocykl mi. Teraz na umowach przy danych pana B widnieją 2 różne adresy i pani z urzędu żąda ode mnie UWAGA kopii obecnego jak i poprzedniego dowodu osobistego pana B!! Wiem że nikt nie ma obowiązku przetrzymywania poprzedniego dowodu osobistego, więc na 100% nie ma prawa żądać ode mnie kopii tego dokumentu, ale co z kopią obecnego dowodu? Czy jeżeli sprzedam jakiś pojazd to za kilkanaście lat ktoś ma prawo przyjść i żądać ode mnie kopii mojego dowodu? Z babsztylem próbowałem już się kłócić, ale nie dało to żadnego efektu. Idę jeszcze raz w przyszłym tygodniu i mam nadzieję porozmawiać wtedy z naczelnikiem (czy jak mu tam), bo na moje nieszczęście miał dzisiaj chorobowe...
 
     
Marcin U 

Motocykl: etz 251e
Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 171
Skąd: Janów Podl.\Lublin
Wysłany: 2009-04-16, 14:49   

bylem dzisiaj w WK z moimi 2 umowami( mój orginał a 1 ksero) ważnym OC i przeglądem baba powiedziała, że mi nie zarejestruje bo 1 umowa to ksero( pomimo, że pieczątka innego WK tam jest :klnie: przecież Oni te papiery sprawdzają czy wszystko się zgadza więc czemu nie przyjmą mi tego ksera? :???: w każdym razie już rozmawiałem z poprzednim właścicielem-powiedział, że mi "napisze" :lol: umowę długopisem na podstawie tego ksera co od niego dostałem i powinno być ok :mrgreen: pozdro :piwo:
 
 
     
radek250377 

Motocykl: es 250/2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 38
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2009-04-18, 11:59   

Ntav napisał/a:
Toć napisałem Ci, że musisz mieć przegląd aktualny aby Ci dali miękki dowód...

OC robisz po otrzymaniu miękkiego dowodu, przy odbieraniu twardego musisz im pokazać, że przegląd jest dalej aktualny oraz, że posiadasz OC.


Nie prawda, musisz mieć aktualne OC, obowiązek płacenia OC masz od momentu zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
"przy odbieraniu twardego musisz im pokazać, że przegląd jest dalej aktualny "
Jak masz to im pokazać ? Przecież niezarejestrujesz bez ważnych badań techn. i OC, nic nie trzeba pokazywać, miękki dowód ważny jest 30 dni, w tym czsie po około 3 tyg. (tak jest u mnie) idziesz z miękkim do wydziału komunikacji, oddajesz czsowy i odbierasz normalny dowód i to wszystko. Przecież wszystkie dane już podajesz podczas rejestracji, a w miękkim( ja tak mam), jest pieczątka i data ważności badań techn.
 
 
     
Rufusetz150e 


Motocykl: Mz Etz 150e itp.
Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 269
Skąd: Nisko
Wysłany: 2009-04-19, 01:07   

Nie trzeba wogóle miec OC Zeby zarejstrować moto ani zeby odebrać twardy dowód rejestracyjny. A tak dla wiadomości powiem ze OC można sobie oplacic nawet jak moto nie stoi jeszcze na ciebie wystarczy ze masz umowe kupna sprzedazy i stary dowód. :piwo:
_________________
Jazda na etezecie jest najlepsza na świecie!!! ;D

Ecia ->
http://www.youtube.com/watch?v=CXDlrvdvEiw
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/30840

Jak pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
     
Marcin U 

Motocykl: etz 251e
Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 171
Skąd: Janów Podl.\Lublin
Wysłany: 2009-05-07, 14:31   

mam już miękki dowód do swojej mz :mrgreen: poprzedni właściciel "napisał" mi nową umowę zamiast tej której miałem jedynie ksero i nie chcieli mi zarejestrować :wink: cchyba jednak sam ją napisał i nie był u 1 właściciela ale wszystkie dane i daty się zgadzają także powinno być cacy :grin: idę jeździć :mrgreen: :piwo:
 
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2009-05-07, 14:53   

Pamiętaj, że miękki dowód to jeszcze nie koniec zmagań - właśnie teraz ktoś bada czy wszystkie papiery na pewno są ok, a jeżeli nie - wtedy dostaniesz liścik, żeby się zgłosić i wszystko wytłumaczyć. Odetchnąć można dopiero, gdy ma się twardy dowód :P
 
     
Poszy150 


Motocykl: MZ ETZ 150x
Pomógł: 17 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-05-07, 15:20   

Xargo1 napisał/a:
Odetchnąć można dopiero, gdy ma się twardy dowód :P



Święte słowa :piwo:
Ja chyba ponad rok załatwiałem z dokumentami. Można w ładne problemy przez nie wpaść jak coś jest nie tak. One ważniejsze są dla urzędu niż sam motor...
_________________
Nie da Ci żona, nie da sąsiadka, tego co może dać Ci MZtka :)
 
 
     
Marcin U 

Motocykl: etz 251e
Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 171
Skąd: Janów Podl.\Lublin
Wysłany: 2009-05-07, 17:00   

Panowie nie straszcie :? co oni dokładnie sprawdzają? i jakie problemy mogą być? :?
 
 
     
Poszy150 


Motocykl: MZ ETZ 150x
Pomógł: 17 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-05-07, 17:10   

co sprawdzają? wszystko co tylko związane z motocyklem. a jakie problemy? od grzywny czy innych kar finansowych do pozbawienia wolności za fałszowanie dokumentów.
_________________
Nie da Ci żona, nie da sąsiadka, tego co może dać Ci MZtka :)
 
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2009-05-07, 17:12   

Zazwyczaj porównują dane wpisane na umowach z danymi jaki mają u siebie - tzn. czy pojazd o takich i takich numerach miał takie i takie numery nadwozie, takiego właściciela, ten rocznik produkcji itp. Jeżeli są minimalne błędy typu źle wpisany rok produkcji na umowie to poprawią, jak im coś się totalnie nie zgadza to zaczynają szukać. Z tego co pamiętam ktoś z forum miał już właśnie przez to problemy (skończyło się nawet sprawą w sądzie)
 
     
Marcin U 

Motocykl: etz 251e
Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 171
Skąd: Janów Podl.\Lublin
Wysłany: 2009-05-08, 17:37   

u mnie wszystko się zgadza, bo jak mówiłem umowę prawdopodobnie "napisał od nowa" poprzedni właściciel na podstawie xsero wyjętego z WK (dane i daty te same) co najwyżej się do podpisów mogą przyczepić bo jak się dobrze przypatrzeć to się różnily :???: mam nadzieję, że wszystko będzie ok w końcu to taka sama umowa tylko przepisana :lol: zresztą jak coś to będą chyba bardziej tego gościa ścigać co ta umowę napisał :? pozdro, trzymajcie kciuki! :piwo:

[ Dodano: 2009-06-01, 12:57 ]
wszystko gra Panowie :wink: :cool: lecę jeździć :lol: temat do zamknięcia :piwo:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13