» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Papier są ale nie ma umowy kupna
Autor Wiadomość
Brisk 

Motocykl: MZ ETZ 251
Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-11, 20:49   Papier są ale nie ma umowy kupna

Witam wszystkich mam maly problem chodzi o MZ etz 251, dwa lata temu kupiłem etke 251 po bardzo długich poszukiwaniach ponieważ w mojej okolicy nie ma takich motocykli. Sprzedający mzetke nie miał umowy kupna-sprzedaży z osoba która widniała jako właściciel w dokumentach ponieważ przed nim jeszcze kilka osób miało ten motor. Motorek byl w opłakanym stanie nie miał mocy, pobijany z każdej strony, kierownica krzywa, koła scentrowane ale się tym nie przejmowałem wiec ja kupiłem. Po 1 roku odpicowałem maszynę wszystko działało jak w zegarku, ale postanowiłem ja sprzedać i kupić auto. Sęk w tym ze chciałbym ją teraz odkupić ale nie wiem jak mam ją zarejestrować nie ma umowy, nie ma tablic rejestracyjnych i na dodatek nie wiem czy jest kradziona (za 1 kupnem nie interesowało mnie to ;P ).

Pozdrawiam klubowiczow i czekam na ODP.
 
     
Ogar 
Jeb z klamy!!!


Motocykl: mz etz 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 497
Skąd: Sanok RSA
Wysłany: 2010-01-11, 21:23   

jest na to sposob :idea: ale bedziesz musial troche pokombinowac... otoz idziesz na szrot wczesniej bioac 0,7l wyborowej pod pache :cool: podbijasz do budki i mowisz do siedzacego tam pana Stasia (najlepiej zeby byl on sam) ze chcesz oddac motocykl na do zezlomowania... i gdy on sie na to zgodzi to mowisz mu ze chcesz go kupic spowrotem... mowiac te slowa zamaszystym ruchem wyciagasz zza pazuchy wczesniej przygotowana flaszke i stawiasz na stolik... widzac to pan Stasio (najprawdopodobniej) usmiechnie sie, wyciagnie magiczny papierek i napisze na nim ze kupiles na szrocie motocykl etz 251 o numerach ramy xxxxxxx :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i pozniej z tym papierkiem popylasz do wydzialu komunikacji i dzialasz zgodnie z przykazaniami pani Lodzi z okienka :roll: ot cala historyja :dziadek:
_________________
Stunt riding isn't a crime!!
Baby to są ch*je, tylko motór ma p**de.

Temat o mojej ETZ 250: http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=15923

ETZ 250 Stunt 2011 'Ksiądz mu rozgrzeszenia nie da': http://www.youtube.com/wa...o&feature=share
 
     
Brisk 

Motocykl: MZ ETZ 251
Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-11, 22:49   

hehe ciekawe sprawdzę to :grin: a tak z innej beczki to zaraz padniecie zrobiłem kapitalny remont silnika bo coś strzeliło w cylindrze i zablokowało cały mechanizm w silniku, okazało się ze korbowód został pospawany na stopie w miejscu gdzie jest sparowanie łożyska, w końcu nie wytrzymał i korbowód się rozleciał dobrze ze było to na biegu jałowym. Ludzie to nie myśla co ich głupota może zrobić innym. :sad:
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-11, 23:15   

hm, nie wiem czy nie będzie problemu - jak pojazd jest złomowany to jednocześnie jest wyrejestrowywany ostatecznie. Nie można go już potem ponownie zarejestrować. W chwili wejścia na stan złomowiska zostaje przecięty dowód rejestracyjny. Jedynie jako zabytek lub SAM - ale są to metody nieadekwatne wysiłkowo w stosunku to pojazdu...

Ja bym rozegrał to inaczej - spisujesz umowę między sobą a człowiekiem widniejącym w dowodzie, z datą tak powiedzmy z 3 tyg temu. I teraz są 2 wyjścia - albo idziesz do UK i mówisz że zgubiłeś tablice i chcesz wtórnik - pokazujesz dowód i umowę. Ten sposób zadziała napewno, ale wymaga potem jeszcze 2 wizyt w UK celem odebrania wtórnika i potem przerejestrowania, oraz ważnego OC i badań. Drugi to bezczelnie i na chama idziesz do UK i próbujesz przerejestrować moto bez tablic mówiąc że zgubiłeś - czy zadziała nie wiem, raczej nie...

OC w takim przypadku najlepiej kupić przez internet w jakimś link4 - nic nie trzeba przedstawiać, przegląd można zrobić bez tablicy pokazując umowę i mówiąc prawdę.

Oba te sposoby nie zadziałają oczywiście, jeżeli MZ jest kradziona, a tego dowiesz się w UK jak sie zapytasz o numer rejestracyjny... Jeżeli jest to lipa i przy próbie zrobienia czegokolwiek stracisz pojazd i mogą być kłopoty :sad:
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
jannex 

Motocykl: mz ts 250/1
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1121
Wysłany: 2010-01-12, 16:04   

Tylko po pierwsze :
-do umowy potrzebny jest numer dowodu osobistego sprzedawcy - jak tego nie ma to zapomnij o rejestracji
- nawet jak przejdzie to po wydaniu dowodu urzad wysyła wniosek do poprzedniego wk o wydanie karty pojazdu - nie chcę być w twojej skórze jak się okaże że jest kradziony albo sprzedany kouś innemu bo wtedy oni zgłaszają sprawe policji
 
     
Werpach 
EndDDuRo Rider :)


Motocykl: Brak
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 337
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2010-01-12, 18:17   

Chcesz ją odkupić ? Myślę że wertując alledrogo codziennie znajdziesz coś w rozsądnej cenie i z kompletem dokumentów. Wyremontujesz, nie martwiąc się o legalność sprzętu :smile:
_________________

If You Gonna Be Dumb You Gotta Be Tough
http://www.youtube.com/watch?v=5rST04LvIMg

Temat o mojej replice ETS 250G http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=14682
 
 
     
Brisk 

Motocykl: MZ ETZ 251
Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-12, 18:25   

tak chce odkupić od tej osoby której ją wcześniej sprzedałem.
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-12, 19:36   

Jannex:
1) nr dowodu osobistego nie jest potrzebny... Sprawdzone wielokrotnie przy rejestracji różnych wynalazków, nawet formalnie kupowano od trupów, nikt nie dochodzi tematu (wyjątek patrz pkt 3).
2) kartę pojazdu masz Ty a nie WK, jeżeli w dowodzie jest że "karty nie wydano", a w przypadku starszych sprzętów jest tak na 99,999% to nie ma z nią problemu
3) problem jest jedynie gdy faktycznie był kradziony... Ale to można sprawdzić wysyłając pytanie do: http://www.erp.pl/pojazdy_poszukiwane.php i po problemie.
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
KilleRart 
Motórz ile wlezie


Motocykl: Kawa KLE500A [CTR]
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 103
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2010-01-12, 19:52   

jannex napisał/a:
Tylko po pierwsze :
-do umowy potrzebny jest numer dowodu osobistego sprzedawcy - jak tego nie ma to zapomnij o rejestracji


Nie prawda, ale już nic więcej nie mówię.
_________________
Pamiętaj motocyklisto. Motocykl nie wybacza błędów kierującego.
Moja była: http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ,250/65599
Praca dwusuwu
http://upload.wikimedia.o...se_Zweitakt.gif
 
 
     
siwalec 

Motocykl: mz250etz/ gsxr 600
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Okolice Jarosławia
Wysłany: 2010-01-24, 12:11   

NE KOMBINUJ NIC TAKIEGO JAK cI PISZA JA TAK ZROBILEM I MAM TERAZ 1000ZL KARY BO WK ZGLOSILO SPRAWE W SADZIE. MIALEM PODOBNY PRZYPADEK DO CIEBIE KUPILEM MZ DO REMONTU I DOSTALEM TYLKO DOWOD WTEDY NIE INTERESOWALO MNIE NIC WIECEJ BO NIE MIALEM ZAMIARU JEJ REJESTROWAC ALE PLANY SIE ZMIENILY WYREMONTOWALEM ETKE I POSTANOWILEM JA ZAREJESTROWAC. A ZE MIALEM DOWOD NA PANA "A" TO SPISALEM NA NIEGO UMOWE SAM. W KSIAZCE TEL ZNALAZLEM JEGO NR BO W DOWODZIE BYLY JEGO DANE I POW MU ZE CHCE ZAREJESTROWAC MOTO A POTRZEBNE DO TEGO JEST MI JEGO NR DOWODU OSOBISTEGO I BEZ ZADNEGO ALE MI PODAL. WIEC JA ZTYM POSZEDLEM DO WK I WYDAWALO SIE ZE WSZYSTKO GRA DOSTALEM BLACHE MIEKKI DOWOD. A PRZY ODBIORZE TWARDEGO POWIEDZIANO MI ZE PODROBILEM UMOWE I SPRAWA ZOSTALA SKIEROWANA NA POLICJE A POTEM DO SADU I DOSTALEM 1000ZL KARY :???: NO ALE TO NIE WSZYSTKO TERAZ ZEBY WYBRAC DOWOD MUSZE ZNALEZC WSZYSTKICH WLASCICIELI MIEDZY PANEM "A" Z DOWODU A MNA I PRZEDSTAWIC UMOWY W WK I WTEDY DOPIERO DOSTANE TWARDY DOWOD.
_________________
OdWażNi niE żYJą wiEcZnIE, aLe tChÓrZE NiE żYjĄ WcAlE!!!:D
 
     
kamilETZ 


Motocykl: MZ ETZ251e
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 157
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 2010-01-24, 13:22   

siwalec dobrze mówisz też to miałem...
Kupiłem MZ 251 od któregoś tam gościa tylko że zaden nie rejestrował i nie było umów tylko dostałem dowód rejestracyjny i blache. nie myśląc długo spisałem fikcyjną umowe pomiędzy mną a panem z dowodu poszedłem do WK niby wszystko ok dostałem miękki dowód i tablice a za jakiś tydzień przychodzi list polecony z WK i czytam że mam się zgłosić na wyjaśnienia do WK to pojechałem.. wezwał mnie naczelnik i mówi ze zrobiłem fałszywa umowe bo dowiedzieli się zę ta MZ była wyrejestrowana na innego gościa i że podpis jest podrobiony... powiedział że grozi mi odpowiedzialność karna... to mi się nogi ugięły ale że mieszkamy w małej miejscowości i znamy sie z widzenia to tyle mnie ratowało że naczelnik poszedł mi na rękę i nie wysłał sprawy na policje a mi kazał wszystko odkręcić... czyli odnależć tego gościa co mu sprzedał gość z dowodu i dopiero powoli wyjasniłem to wszystko. Więc taka prawda nie warto się czepiać taki nie jasnych motorków
_________________
http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_251/75087
 
 
     
siwalec 

Motocykl: mz250etz/ gsxr 600
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Okolice Jarosławia
Wysłany: 2010-05-05, 22:28   

no widzisz a mnie naczelnik nie znal i wszystko poszlo na policje i tak jak pisale sprawa w sadziw 1000zl kary i ak musiale to potem odkrecic wiec chyba lepiej to odrazu zrobic i nie miec zasranych papierow tak jak ja juz jestem karany i no 1000zl ostaje na wklad w mz:)
_________________
OdWażNi niE żYJą wiEcZnIE, aLe tChÓrZE NiE żYjĄ WcAlE!!!:D
 
     
chicken19 

Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Wejsuny/Grójec
Wysłany: 2010-06-02, 19:26   

Pozwólcie że się podepnę.Mój znajomy ma etke 250.Ma umowe kupna z gościem który mu sprzedał,oraz starą umowę z tym który mu sprzedał i z gościem widniejącym w dowodzie.Dowód nie przecięty,tablica jest,numery ramy zgodne z dokumentami.Jest jeden problem-Właściciel widniejący w dowodzie nie żyje.Sprawdziliśmy to bo pojechaliśmy pod adres z dowodu i jego ojciec to potwierdził.Tylko że nie wiadomo czy zgłosił sprzedaż w wydziale komunikacji (ojciec nie pamiętał) a umowy kupna-sprzedaży nie chciał pisać no bo "jak za zmarłego może podpisać".Jest szansa na rejestracje tego pojazdu jakby poszedł do WK?Czy pozostaje tylko dzika szarża po lasach?
 
     
CrystalDrill 
remoncik...

Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Sty 2005
Posty: 473
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-06-02, 20:03   

Chicken napisałeś to bardzo pokrętnie to jakie masz umowy > Gość w dowodzie to X , gość od którego kupiłeś to Y brakuje Ci umowy z gosciem X <=> Y tak? Gosc X zmarł - a umowa z Y zagineła. Wiec nie zrobisz nic- jedynie sprawe sądową możesz założyć wtedy wszyscy spadkobiercy pana X muszą się zgodzić na podpisanie umowy z Panem Y - on też musi być na sali jak reszta spadkobierców, dopiero jak pan Y stanie się formalnie posiadaczem - mozesz od niego kupić ;) - koszta około 1500zł + dojazdy danych osób - nie opłaca się - szukaj papiera na allegro :) ew miej kontakty w WK to przymkną oko iż jedna umowa się zawieruszyła :P
 
 
     
chicken19 

Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Wejsuny/Grójec
Wysłany: 2010-06-02, 20:52   

No fakt,sorki że namieszałem ale chciałem dokładnie opisać temat :grin:
Chodzi o to że są umowy.Tylko że nie wiadomo czy zdążył właściciel dowodu zgłosić zbycie w WK bo zmarł nagle.Jak nie zgłosił to będzie problem?
 
     
CrystalDrill 
remoncik...

Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Sty 2005
Posty: 473
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-06-02, 21:16   

nie musi zgłaszać - wystarczy ciągłość umów i tyle :) no to milego śmigania na mazurach dwustupiździesiątką :)
_________________
Back from dead
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1682
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-06-02, 23:01   

a to przy okazji i ja się podepnę może akurat ktoś ogarnia temat.
Jest tak, Damian (na niego widnieje dowód) następnie był Marek, później Marcin, po Marcinie Rafał i teraz jestem ja.
Umowy które posiadam to:
Między Damianem a Markiem - jest to kserokopia kopi umowy podbita przez urząd przy wyrejestrowaniu
Między Markiem a Marcinem - kopia umowy
Między Marcinem a Rafałem - oryginał i z tym nie ma problemu
i Między Rafałem a mną - nie ma problemu

Chcąc zarejestrować motocykl wszystkie umowy muszą być oryginałami. Największym problemem jest to, że nie mogę sobie przepisać pierwszej umowy bo została zgłoszona do rejestracji i nie wiem, czy nie zrobili sobie jej kserokopii (a nie dam rady podrobić tych pokracznych podpisów). Dodatkowo można zapomnieć o kontakcie z Markiem i Marcinem (jeden za granicą a drugi zapadł się pod ziemię bo komornik go ściga). Stąd moje pytanie, można coś z tym zrobić?
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
chicken19 

Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Wejsuny/Grójec
Wysłany: 2010-06-03, 07:54   

Drill napisał/a:
no to milego śmigania na mazurach dwustupiździesiątką :)

Dzięki,przyczepności dla Ciebie :grin:
 
     
CrystalDrill 
remoncik...

Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Sty 2005
Posty: 473
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-06-03, 10:05   

Reich nie wiem jak dokładnie jest z kopiami - ale przejdź się do WK i zapytaj jakaś miłą i rozgarnięta Panią niech Ci wyjaśni i da rozwiązanie bo z tymi kopiami to każdy inaczej mówi i ja sam się gubię - dużo zależy od danego WK - a jak babka nie będzie chciała Ci pomóc pogadaj z kierownikiem WK :P - jak bedziesz miły to on pomoże :P
_________________
Back from dead
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1682
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-06-03, 15:10   

rozmawiałem już i pomimo tego że pani w okienku zachowywała się Anna Dymna to powiedziała krótko "Muszą być oryginały umów" i to koniec rozmowy.
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14