» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Pilne pytanie co do rejestracji jutro rano jade po motorek ;
Autor Wiadomość
adam11d 

Motocykl: obecnie brak...:(
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 22
Skąd: Malczyce
Wysłany: 2010-05-10, 15:50   Pilne pytanie co do rejestracji jutro rano jade po motorek ;

Witam może zaśmiecam ale ważne i szybkie bo może zaraz po nią pojadę...
A wiec tak jest etz 150 na białych blachach przegląd i ubezpieczenie do 7.07.2010r ale właściciel nr 2 kopił od właściciela nr 1 który jest na dowodzie ja i nie przerejestrował na siebie..I gdy ja ją teraz kupie od właściciela nr 2 i będę miał również umowę miedzy właścicielami 1 z dowodu a 2 oraz miedzy mną a 2 to będę mógł normalnie motorek na siebie przerejestrować? jakie są po drodze problemy,konsekwencje??
_________________
1 Moto Romet OGAR 200 84r Miał iść na złom ale go uratowałem i przeszedł kapitalkę
2 Moto YAMAHA DT80 81r Tylko lałem i jeździłem przez 3 sezony
Zbieram na TEZ ....;)
 
 
     
Magic 

Motocykl: nie MZ
Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 622
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-05-10, 16:15   

jeśli dobrze rozumiem to masz taką sytuacje: właściciel 1 jest w dowodzie, osoba nr 2 jest aktualnie właścicielem, a ty jesteś nr 3, tak?
w takiej sytuacji musisz mieć papiery (dowód, tablica) + umowa k/s między 1 i 2 osobą + umowa k/s między 2 i 3 osobą. Jeśli wszystkie dane będą się zgadzać w dowodzie i na umowach to bez najmniejszych problemów zarejestrujesz. Wiem bo miałem 6 takich umów :mrgreen: i nie było problemów
_________________
była ETZ 251e http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_251/43499
 
     
adam11d 

Motocykl: obecnie brak...:(
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 22
Skąd: Malczyce
Wysłany: 2010-05-10, 16:24   

ooo i właśnie mi o to chodziło THX WIELKIE...Tak właśnie jest liczmy ze w dowodzie jest Jacek. Od Jacka Kamil kupił motorek i ma z nim umowę,a teraz ja kupie motorek od Kamila,który nie przerejestrował go na siebie i z pisze z nim umowę + dostanę umowę między nim a Jackiem...Tzn będe miał umowę między Jackiem a Kamilem+ umowę między mną a Kamilem...
Teraz może mnie ktos uprzedzi co oprócz blachy,umów i dokumentów na moto muszę wziąć do WK żeby go zarejestrować? jak jest z tym podatkiem można go jakoś ominąć?
Aha jak jestem nie pełno letni to jak mogę motorek na siebie rejestrować? tzn 13 czerwca mam 18 ;) no i ile czasu mam na przerejestrowanie moto?I co z ubezpieczeniem? chce wiedzieć bo do WK mam ok 25km i nie chce latać po 100 razy tam i z powrotem xD
_________________
1 Moto Romet OGAR 200 84r Miał iść na złom ale go uratowałem i przeszedł kapitalkę
2 Moto YAMAHA DT80 81r Tylko lałem i jeździłem przez 3 sezony
Zbieram na TEZ ....;)
 
 
     
Magic 

Motocykl: nie MZ
Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 622
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-05-10, 16:38   

w WK musisz mieć dowód, blache, obie umowy no i jakieś swoje dokumenty, najłatwiej jak masz dowód.
Jeśli kwota na umowie nie przekracza 1000zł, nie musisz nawet iść do skarbówki (tak propo omijania :D ), inaczej masz 14 dni na zapłacenie podatku w skarbówce. Na całą rejestrację teoretycznie masz 30 dni, ale to jest martwy przepis, tzn możesz i po roku zarejestrować i nic za to nie grozi, byle tylko umowa była podbita przez skarbówke (oczywiście tylko jeśli jest na 1000zł+).
Z ważnych to jeszcze pojazd musi mieć ważny przegląd żeby mógł zostać zarejestrowany, no i tego samego dnia musisz wykupić OC.
jak jest jak nie masz 18 to nie wiem
_________________
była ETZ 251e http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_251/43499
 
     
szymek1 
abstynent


Motocykl: XJ 600s
Wiek: 32
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 56
Skąd: Wadlew
Wysłany: 2010-05-10, 22:41   

jeżeli nie masz 18 lat i chcesz zarejestrowac to przy rejestracji musza byc oboje rodziców i musi byc oczywiscie ich zgoda.. Wpisz po prostu siebie na umowe bez zadnych współwłaścicieli, poczekaj do tego 13 czerwca pojdziesz sam bez problemu na siebie zarejestrujesz i bedziesz miał z głowy :)
_________________
..Nie ważne czym jeździsz, ważne jest jak jeździsz.. !


W duszy zawsze MZ !
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7507
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2010-05-11, 01:00   

Magic, z tym podatkiem to różnie bywa, bo na przykład mój WK wysyła do skarbówki nawet, gdy wartość <1000zł. Takie umowy również się zgłasza w skarbówce - pani w okienku każe Ci zrobić ksero dowodu rejestracyjnego, wypełnić taki druczek, który jest podaniem o zwolnienie z opłaty skarbowej ze względu na wartość umowy <1000zł. Pani ostemplowuje umowę pieczątką "zwolniono z opłaty skarbowej". I dopiero z tak pięknie pomalowaną umową przerejestrowują pojazd, inaczej mnie przeganiali na piętro wyżej ;) No cóż, biurokracja wszechobecna :sciana:

Aha, skarbówka ma i tak swoje tabele wartości. MZ akurat się mieści w przedziale <1000zł, natomiast w innych przypadkach, jeśli okazuje się, że np kupujesz dajmy na to Poloneza za 500zł, a pani w okienku stwierdzi, że u niej w tabelkach jest on wart 1200zł, to jest sposób na obejście tego. Mianowicie piszesz oświadczenie, iż stan pojazdu jest taki, że jego faktyczna wartość jest sporo niższa od rynkowej i dlatego kosztował cię 500zł a nie 1200. I wtedy panienka z okienka odstępuje od pobrania podatku od wzbogacenia ;) Proste :]
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
jedrek1000f 


Motocykl: MZ,Honda
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1325
Skąd: Nysa
Wysłany: 2010-05-11, 08:50   

ba proste jak rogalik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
nie ważne gdzie nie ważne jak dopóki tylko pełny bak odkręcam gaz i znikam z tąd jestem wolny :-)
http://picasaweb.google.com/jedrek1000f
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=17577
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=20566
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=17236
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=18195
 
     
szarykojot 


Motocykl: MZ ETZ 251
Wiek: 52
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Sieradz/Drzewce
Wysłany: 2010-05-11, 20:46   

Magic napisał/a:
nie musisz nawet iść do skarbówki

Przerabiałem to w tamtym tygodniu. Z umową musisz iść do US. Na umowie miałem 700 PLN i nikt nie kwestionował tej kwoty . Dostałem tam od ręki zaświadczenie PCC/ o zwolnieniu z podatku/ za które zapłaciłem w okienku 17 PLN . Co ciekawe, gdyby mi policzyli podatek 2% / czyli tzw. wzbogacenie/ , zapłaciłbym w US tylko 14 PLN. Zwolnienie z podatku, droższe od podatku :mrgreen: . Bo to Polska właśnie.....
_________________
Żyj i daj żyć innym.
 
     
Magic 

Motocykl: nie MZ
Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 622
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-05-12, 11:31   

kosior30 napisał/a:
Magic, z tym podatkiem to różnie bywa, bo na przykład mój WK wysyła do skarbówki nawet, gdy wartość <1000zł. Takie umowy również się zgłasza w skarbówce - pani w okienku każe Ci zrobić ksero dowodu rejestracyjnego, wypełnić taki druczek, który jest podaniem o zwolnienie z opłaty skarbowej ze względu na wartość umowy <1000zł. Pani ostemplowuje umowę pieczątką "zwolniono z opłaty skarbowej". I dopiero z tak pięknie pomalowaną umową przerejestrowują pojazd, inaczej mnie przeganiali na piętro wyżej ;) No cóż, biurokracja wszechobecna :sciana:

widocznie co miasto to obyczaj :/ moja umowa była na 700zł to w skarbówce powiedzieli że nie trzeba nawet zgłaszać, zresztą 4 inne też nie miały tych pieczątek i nikt sie przy rejestracji nie czepiał... Ale skoro tak mówisz to lepiej dla pewności pójść do tej skarbówki, nawet jakby mieli nie podbić
_________________
była ETZ 251e http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_251/43499
 
     
muflonek 

Motocykl: MZ ETS 250,ES250/2
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-12, 12:28   

Dokładnie jest tak jak piszesz

Magic napisał/a:
widocznie co miasto to obyczaj :/


Ja miałem pewien problem z rejestracją, bo zameldowany jestem w Ciechanowie, a mieszkam i rozliczam się w US w Warszawie. W warszawie nie wymagają stempla z US dla umów poniżej 1000zł, a w Ciechanowie, gdzie musiałem rejestrować motór wymagali. Dopiero zarejestrowali jak pokazałem im NIP-3 w którym wymieniony jest właściwy Urząd Skarbowy. Głupie, ale prawdziwe...
 
 
     
johny89 


Motocykl: SC44
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-05-14, 22:18   

Musi być zachowany ciąg umów i tyle.
Ja miałem w umowie wpisane 1000zł i nie musiałem nic płacić ani stemplować umowy.
 
     
tomek@1966 


Motocykl: MZ es 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 870
Skąd: Szczejkowice
Wysłany: 2010-05-16, 21:45   

ja miałem na umowie 900 zł oczywiście honda pani w okienku powiedziała coś za mało i wy-ciągła chyba książkę z cenami rynkowymi spytało rocznik jak usłyszała 1983r to odłożyła cennik bo tego rocznika już tam nie było,powiedziała ok nic nie płacisz dała pieczątkę i wsio
_________________
mój motor
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES,250/46518
ponadto
Shadow 750 była
Honda NC 750X
 
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2010-05-16, 23:10   

a co to kogo obchodzi, za ile kupilem ? chory kraj... Przeciez moglem kupic bez silnika np. i kol.... Wszystko jest elementami zamiennymi dzisiaj. Wiec i cena niska
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15