» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2010-06-13, 10:53
chiński "bing" czyli Kentse 84
Autor Wiadomość
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2013-04-04, 19:50   

Nic. Nie mam teraz żadnego gaźnika na stanie, żeby rozebrać i porobić zdjęcia. Ale temat dokończę, bez obaw. ;)
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7495
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2013-05-07, 13:55   

UP!! :) Jak tam Intrze?
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2013-05-07, 20:56   

Na razie nic, bo czasowo roboty nie ogarniam. ale przepustnica leży i o temacie pamiętam ;)
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
Adam_H 
$Adam$

Motocykl: MZ TS 250
Wiek: 37
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 41
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2013-05-11, 15:01   

Intrze chciałbym podkreślić - czytając cały ten temat, że Twoje metody znalezienia prawdy są o niebo lepsze od kolegi Dukee. Jednak pomimo tego suwmiarka może być nawet najlepszej firmy i z najlepszych materiałów i kosztować 1000zł to i tak będzie miała błąd pomiaru +/- 0,02 mm z czego wynika, że wałek który zmierzyłeś w danym przekroju odczytując 29.35 mm może być wałkiem o wymiarze rzeczywistym w tym samym przekroju wynoszącym 29,37 mm lub wałkiem o wymiarze 29,33mm w skrajnych przypadkach, więc nic podkreślam NIC nie powie nam ten pomiar o zużyciu. Chciałbym Ci tylko zasugerować, że pewnie masz rację ale lepszym narzędziem do faktycznego udowodnienia czegokolwiek był by mikromert i ja bym w takie pomiary uwierzył
_________________
Nie sztuką jest się rozpędzić, sztuką jest się zatrzymać...
 
 
     
Dukee 
Yamaha Tour Team

Motocykl: TDM 900A
Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1156
Skąd: KCH/SG
Wysłany: 2013-05-11, 18:10   

Adam_H napisał/a:
Twoje metody znalezienia prawdy są o niebo lepsze od kolegi Dukee
Czym sie różni pomiar Intra od mojego pomiaru?

Przepustnica tak czy siak jest zuzyta, Intr obiecał powiedzieć czy takie zuzycie jest w góle możliwe. Dlatego mu ją wyslałem żeby nie było że coś kręce. Jak widać po nadaniu przesyłki temat ucichł... może Intr faktycznie nie ma czasu w co nie wnikam i nie naciskam, ja mam już w nosie ten temat. Swoje napisałem, swoje wysłałem i swoje przejechałem. Teraz myślę o dorobieniu przepustnicy do BINGa bo dorwałem obrabiarke na której to będzie możliwe. Czas pokaże
_________________
Małe dzieci - Małe Zabawki, duże dzieci - duże zabawki :)

 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2013-05-11, 23:35   

Dukee napisał/a:
Teraz myślę o dorobieniu przepustnicy do BINGa bo dorwałem obrabiarke na której to będzie możliwe

Moja też powoli stuka dorób ze 2 sztuki więcej - bo obecnie na rynku są niedostępne..
_________________

 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2013-05-12, 10:02   

Adam_H napisał/a:
wałek który zmierzyłeś w danym przekroju odczytując 29.35 mm może być wałkiem o wymiarze rzeczywistym w tym samym przekroju wynoszącym 29,37 mm lub wałkiem o wymiarze 29,33mm w skrajnych przypadkach, więc nic podkreślam NIC nie powie nam ten pomiar o zużyciu.

No zgoda, ale jakie ma znaczenie wymiar rzeczywisty, do pomiaru różnicowego zużycia. Wymiar rzeczywisty jest sprawą drugorzędną w tym przypadku. Jeżeli Pomiar wykonuje się raz skalibrowaną suwmiarką kolejnych detali używając tej samej siły nacisku, to wymiar wychodzi zawsze taki sam. Jeżeli pojawiają się rozbieżności w granicach 0,02 przy kolejnych pomiarach tego samego detalu, to taka suwmiarka to jest złom.

Tradycyjny mikrometr się do tego pomiaru nie nadaje , gdyż przepustnica zużywa się po promieniu a płaska końcówka mikrometru nie jest wstanie oprzeć się na całości średnicy. Pomiar suwmiarką jest tutaj zdecydowanie bardziej miarodajny. Dokładnie można by to zrobić czujnikiem zegarowym na ruchowym statywie, lub profilometrem o odpowiednio dużym skoku, ale strzelać do muchy z armaty, to chyba przesada z lekka... Nie o to tu chodziło.

Przepustnice od Dukee mam, i nie mam też zamiaru oceniać czy takie zużycie jest możliwe, czy nie bo skoro jest zużycie, to chyba nie ma wątpliwości że ono jest ;) Po prostu mam nowe gaźniki i mogę porównać tą starą przepustnicę z nową. Że jestem ostatnio zabiegany, to nie mam teraz czasu ani chęci, żeby się tym zajmować. Niemniej o temacie pamiętam i na pewno do niego wrócę.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
Dukee 
Yamaha Tour Team

Motocykl: TDM 900A
Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1156
Skąd: KCH/SG
Wysłany: 2013-05-12, 18:14   

mczmok napisał/a:
Moja też powoli stuka dorób ze 2 sztuki więcej - bo obecnie na rynku są niedostępne..


To nie jest taka prosta sprawa... Najpierw muszę ustalić z jakiego materiału najlepiej będzie dorobić przepustnice, potem musze wybrać się do faceta pokazać mu przepustnicę, następnie muszę zrobić jej projekt w 3D. Na końcu dopiero coś będziemy rzeźbić. Jeżeli chodzi o regenerację gaźnika to wypadało by tez podrównać korpus. Po wyjęciu bolca ustawiającego przepustnicę może uda się go przetoczyć... Na pewno zakładanie NOWEJ przepustnicy do krzywego korpusu to nie dobry pomysł. Wszelkie sugestie proszę kierować na PW. Jak będzie coś wiadomo, jak będą rezultaty to załozę nowy temat w którym wszytko opiszę :piwo:
_________________
Małe dzieci - Małe Zabawki, duże dzieci - duże zabawki :)

 
 
     
snikers1991 
wiluś dla znaj;)


Motocykl: MZ ETZ 251
Wiek: 33
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 96
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2013-05-12, 19:28   

Kolega mi mówił, że przepustnicę w junaku ratował poxipolem. Co byście powiedzieli na taki sposób? na pewno jest to działanie na krótką metę ale czy w ogóle się sprawdzi?
 
 
     
Adam_H 
$Adam$

Motocykl: MZ TS 250
Wiek: 37
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 41
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2013-05-13, 09:33   

[quote="intr"]
Adam_H napisał/a:

No zgoda, ale jakie ma znaczenie wymiar rzeczywisty, do pomiaru różnicowego zużycia. Wymiar rzeczywisty jest sprawą drugorzędną w tym przypadku.



Chodzi o to że Twierdzisz, że zmierzyłeś różnicę wymiarów wynoszącą 0,03 mm przyrządem którego pole tolerancji błędu ma 0,04 mm Zastanów się jaki sęs miał ten pomiar. Zgadza się, że pomiar zależy od nacisku jak już zdążyłeś zauważyć dlatego mikrometr ma sprzęgiełko czego nie ma suwmiarka i nie wywrzesz suwmiarką jednakowej siły nacisku za każdym razem chociaż nie wiem jak byś próbował, wcale ona się nie nadaje z tego powodu na złom.
_________________
Nie sztuką jest się rozpędzić, sztuką jest się zatrzymać...
 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2013-05-13, 10:57   

Nie, 0.02 to jest możliwa odchyłka od wymiaru rzeczywistego a nie każdorazowy błąd pomiaru. Jeżeli ustawisz suwmiarkę na kalibrowniku to wymiar wychodzi jednakowy praktycznie zawsze. Siłę nacisku na kółku można wpłynąć na wynik w zakresie 0,01 a nie 0,02 plus minus. (później zaczyna się ślizgać, chyba że ktoś to robi na chama). Jak kolega twierdzi że można zmierzyć dokładnie łuk wewnętrzny na przełamaniu mikrometrem, którego końcówka jest płaska na znacznej średnicy to trudno. Mamy swoje racje, niech tak pozostanie. Równy walec mierzyłbym mikrometrem, zgadza się. Przy czym mikrometr też ma swoją niepewność pomiaru... Kuliste końcówki potrzebują sztywnego zamocowania, inaczej błąd pomiaru będzie większy niż pomiar suwmiarką.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
grajko91 


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 21 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 826
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-05-13, 11:43   

mczmok napisał/a:
Moja też powoli stuka dorób ze 2 sztuki więcej - bo obecnie na rynku są niedostępne..
w stazecie jest jakaś do binga http://www.stazet.inkontr...html?ref=g13:s4
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7495
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2013-05-13, 13:29   

Adam_H, dwója z metrologii :kowboy:
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1678
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2013-05-13, 18:38   

grajko91 napisał/a:
w stazecie jest jakaś do binga http://www.stazet.inkontr...html?ref=g13:s4

Stan: 0
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
grajko91 


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 21 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 826
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-05-13, 19:04   

Reich napisał/a:
Stan: 0
małe niedopatrzenie :lol:
 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2013-05-13, 23:21   

grajko91 napisał/a:
małe niedopatrzenie :lol:

Duże - bo w swoim poście jasno napisałem: obecnie
_________________

 
 
     
Dukee 
Yamaha Tour Team

Motocykl: TDM 900A
Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1156
Skąd: KCH/SG
Wysłany: 2013-05-14, 12:08   

Moim zdaniem i tak średnio opłaca się montować nową przepustnice do styranego gaźnika. Pochodzi ale pytanie ile.

Mczmok co sądzisz o wygotowaniu przepustnicy w oleju? jezeli zużycie będzie niewielkie, a przepustnica zachowa się podobnie jak tłok czyli w minimalnym stopniu spuchnie to moze to coś podziała
_________________
Małe dzieci - Małe Zabawki, duże dzieci - duże zabawki :)

 
 
     
Adam_H 
$Adam$

Motocykl: MZ TS 250
Wiek: 37
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 41
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2013-05-14, 22:52   

intr napisał/a:
inaczej błąd pomiaru będzie większy niż pomiar suwmiarką.


Bzdura nawet tego nie policzyłeś!


Drogi Kosiorze z metrologii miałem 4 co było ponadprzeciętnym wynikiem, dziwi mnie to, że tego zwyczajnie nie czujecie. Nie będe już się kłócił bo i tak mnie zakrzyczycie, ale zapytajcie specjalisty to wam powie prawdę. Krótko i na temat.
_________________
Nie sztuką jest się rozpędzić, sztuką jest się zatrzymać...
 
 
     
Dukee 
Yamaha Tour Team

Motocykl: TDM 900A
Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1156
Skąd: KCH/SG
Wysłany: 2013-05-15, 00:11   

Adam_H napisał/a:
miałem 4


Na politechnice częstochowskiej? Metro to żaden problem, nie liczy się to jaką masz ocene w indeksie (ja na przykład fizyke zdałem a nic z tego dalej nie umiem i uważam fizykę za najdziwniejszy przedmiot na świecie) tylko to co wynosisz z zajęć. Popatrz sam jak jest zbudowana suwmiarka a jak mikrometr, popatrz co masz mierzyć i wywnioskuj co będzie dokładniejsze.

A skoro uważasz ze masz rację to udowodnij to. Dokładność urządzenia znasz, zakres też masz więc policz błąd :wink:
_________________
Małe dzieci - Małe Zabawki, duże dzieci - duże zabawki :)

 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2013-05-15, 11:04   

Adam_H napisał/a:
ale zapytajcie specjalisty to wam powie prawdę.


A kto to jest specjalista? Elektroniczna suwmiarka ma coś takiego jak dokładność pomiaru i powtarzalność pomiaru. Tesa ze zdjęć ma np, maksymalną odchyłkę od wymiaru rzeczywistego 0,02 do długości 100 mm, oraz 0,03 powyżej. Natomiast powtarzalność pomiaru to 0,01. Do suwmiarki jest karta z numerem i kilka pomiarów różnych długości z zanotowaną zmierzoną odchyłką i powtarzalnością w 3 pomiarach. Jeżeli dla wymiaru 50, suwmiarka pokazuje 49,98, to ten wymiar jest stały, jak się umie przyrządu używać. Jeżeli wymiar w kolejnych pomiarach wychodzi różny, to tak suwmiarka to jest złom.

[ Dodano: 2013-05-15, 11:06 ]
Adam_H napisał/a:
Bzdura nawet tego nie policzyłeś!

A po co, ja to wiem. Mam papier fizyka z uam poznań, więc pomiary różnych wielkości mi całkowicie obce nie są ale... to jest żaden argument jakie szkoły kończyłem. Liczy się to co wiem i potrafię uzasadnić. Nikt Cię nie "zakrzycza". Podałem prosty problem pomiarowy, proszę zatem powiedz nam, jak zmierzysz wymiar spod znaku zapytania.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14