» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno motoru i go nieprzerejestrowanie na siebie....
Autor Wiadomość
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2010-07-10, 15:46   

kosior30, ale PZU wola dokument potwierdzajacy zawarcie wstepnej umowy z nowym ubezpieczycielem, tlumaczac sie, ze maja taki obowiazek, bo OC na kazdy pojazd byc musi i koniec kropka. Niezaleznie, czy stoi, czy sie nim jezdzi.
Przynajmniej tak mial moj kumpel. Aczkolwiek, nie zaszkodzi sprobowac.
Z drugiej str., dyskutowalem o tym kiedys z @Awersem. Bo istnieje jeszcze male prawdopodobienstwo, ze sie Fundusz Gwarancyjny do dupska dobierze. Ale to raczej znikome przypadki.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Jeżak 
ETS'iarz:)


Motocykl: ETS 250 x3
Pomógł: 46 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1800
Skąd: Pułtusk WPU
Wysłany: 2010-07-10, 15:53   

grzybol napisał/a:
Fundusz Gwarancyjny do dupska dobierze. Ale to raczej znikome przypadki.
Powiedz mi w którym urzędzie. Urzędasom chce się tyłki z krzeseł podnieść :mrgreen: :lol: Nie sądzę żeby się przyczepili do tego akurat :cool:
_________________

 
 
     
kacper120 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 29
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Józefów/Grójec
Wysłany: 2010-07-13, 17:57   

Panowie a ja mam Etz no i kupilem ją od kolesia co wczesniej jej nie przerejestrowal tylko wzial umowe spisal i wzial jego dowod i mowil ze zadne oplaty mu nie przychodzily i ja tez nie przerejestrowalem wiec jak z tym jest ? mi tez nic nie przychodzi
 
     
AdamSsS 

Motocykl: była 250
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2010-07-13, 18:25   

no ja mialemtak iż mz byal tak ja u ciebie tyle że u mnie miala 5 włąścicieli a ci tylko przekazywali sobe umowe z 1 i dowód ale po czsie dowód zaginoł ale odszukałem pierwszego właściciela i spisałem umowę z nim i zarejestrowałem mz ubezpieczyłem itp i wszystko ok nic mi nie przychodzi
_________________
Moja maszynka
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=17299
 
 
     
kacper120 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 29
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Józefów/Grójec
Wysłany: 2010-07-13, 18:31   

ale to nie trzeba nic oplacac ? no bo np kupuje oplacony ktos tam oplacal sprzedaje mi go no i nieoplaca to nie robia sie jakies zalegi itp ?
 
     
Rufusetz150e 


Motocykl: Mz Etz 150e itp.
Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 269
Skąd: Nisko
Wysłany: 2010-07-13, 18:45   

panowie sprawa wygląda tak że kupujesz moto i ono jest opłacone poprzedni własciciel ma obowiązek zgłosić ze sprzedał moto i w ten sposób zrywa umowe, może wtedy na jakimś tam określonym czasie wołać zwrot za te miesiące co zostały do konca jeśli tego nie zrobi tylko zgłosi to ubezpieczenie przechodzi na ciebie i jeśli decydujesz sie być w tej firmie co poprzednik to idzesz i prosisz o przepisanie oc z ewentualnymi odpłatami lub dopłatami w świetle twoich zniżek. jeśli nic nie robisz oc np sie skonczyło t możesz ubezpieczyć gdzie chcesz twoja wola.

co do tych nieprzechodzących zniżek to chyba można zrobić taki myk że wziaść wyciag z moto z PZU i pójść do innego ubezpieczyciela który je uwzględni. Ja w pzu miałem 25% niestety zachaczylem auto dosłownie ryske na zdeżaku zrobiłem i kołek odskoczył wzieli mi 20% zniżki zostało mi 5% teraz mija dwa lata od tego i w tym roku bede miał już tendencje spdkaową i 15% zniżki. Rok temu płaciałem w PZU ze zwyżkami za wiek 95% = 196 zł , 100% chyba wynosi 211 zł jakoś tak
_________________
Jazda na etezecie jest najlepsza na świecie!!! ;D

Ecia ->
http://www.youtube.com/watch?v=CXDlrvdvEiw
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/30840

Jak pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
     
ubek 
boski webmaster

Motocykl: etka 150
Wiek: 40
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 12
Skąd: Kraków/Wadowice
Wysłany: 2010-07-13, 19:01   

Rufusetz150e napisał/a:
ono jest opłacone poprzedni własciciel ma obowiązek zgłosić ze sprzedał moto i w ten sposób zrywa umowe, może wtedy na jakimś tam określonym czasie wołać zwrot za te miesiące co zostały do konca


Nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia - ubezpieczenie przechodzi WRAZ z motorem - tzn. sprzedający ma OBOWIĄZEK sprzedać motor/auto ubezpieczone i przekazać kupującemu polisę ubezpieczeniową. Kupujący może wypowiedzieć umowę z ubezpieczycielem i zmienić firmę.
_________________
Są silniki i jest V-ka
Mitsubishi Pajero 3.0 V6 - bulwarówka
a teraz etz 150
Kamikadze - dawca organów
 
 
     
Rufusetz150e 


Motocykl: Mz Etz 150e itp.
Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 269
Skąd: Nisko
Wysłany: 2010-07-13, 19:11   

to że swistek daje to normalne o takich rzeczach sie nie pisze ale jak on wypowie majac umowe z tobą K/S to umowa OC jest zerwana i OC niema na moto znam takie przypadki w realiach wiec wiem co mówie. zreszta sam tak robiłem wiec nie pitol i tak samo z tym ze musisz sprzedać moto ubezpieczone to dlaczego wiekszość jakie ja kupiłem było bez oc i miałem wolna amerykanke do kogo pójde ubezpieczać , wiec twoje teorie kolego upadły. pozdrawiam i szerokości
_________________
Jazda na etezecie jest najlepsza na świecie!!! ;D

Ecia ->
http://www.youtube.com/watch?v=CXDlrvdvEiw
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/30840

Jak pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
     
ubek 
boski webmaster

Motocykl: etka 150
Wiek: 40
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 12
Skąd: Kraków/Wadowice
Wysłany: 2010-07-13, 19:18   

Rufusetz150e napisał/a:
ale jak on wypowie majac umowe z tobą K/S to umowa OC jest zerwana i OC niema na moto znam takie przypadki w realiach wiec wiem co mówie.


Nie wypowiesz umowy nie mając polisy, a polisę

Rufusetz150e napisał/a:
tak samo z tym ze musisz sprzedać moto ubezpieczone to dlaczego wiekszość jakie ja kupiłem było bez oc
dajesz kupującemu... przecież to logiczne.

Dałeś się naciągnąć. Aktualnie w PL jest OBOWIĄZEK posiadania OC przez cały czas, nawet jak stoi w stodole to ma mieć OC - takie prawo. Fundusz Gwarancyjny nakłada spore kary jeżeli coś jest bez OC - oczywiście jak się o tym dowie - dlatego to trochę takie martwe przepisy bo na razie na to leją.
_________________
Są silniki i jest V-ka
Mitsubishi Pajero 3.0 V6 - bulwarówka
a teraz etz 150
Kamikadze - dawca organów
 
 
     
kacper120 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 29
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: Józefów/Grójec
Wysłany: 2010-07-13, 20:10   

ubek otóż to :) wszystko jest ok dopoki Cie nie zatrzyma policja i zobaczy ze nie ma OC o to chodzi ?
 
     
Rufusetz150e 


Motocykl: Mz Etz 150e itp.
Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 269
Skąd: Nisko
Wysłany: 2010-07-18, 01:43   

ubek napisał/a:
Rufusetz150e napisał/a:
ale jak on wypowie majac umowe z tobą K/S to umowa OC jest zerwana i OC niema na moto znam takie przypadki w realiach wiec wiem co mówie.


Nie wypowiesz umowy nie mając polisy, a polisę


Ty się nie wiem skad urwałes i czytać nie umiesz.
Ja wypowiedziałem umowe z PZU po sprzedaniu moto nie majac kwitka OC bo dałem go nowemu właścicielowi !!!!!! wystarczyła umowa K/S wiec poco mącisz że sie nie da jak sie DA.[/quote]
_________________
Jazda na etezecie jest najlepsza na świecie!!! ;D

Ecia ->
http://www.youtube.com/watch?v=CXDlrvdvEiw
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/30840

Jak pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13