» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: intr
2011-09-12, 13:52
Chorwacja na skuterze
Autor Wiadomość
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-16, 20:59   Chorwacja na skuterze

Jako że ostatnio panuje na forum klimat "daleko, nie da się, strach trochę takim sprzętem..." przedstawiam wypad na Bałkany w wykonaniu:
Ludwicjusz x1,
skuter Kymco Agility 125 x1,
czas x10 dni.
optymizm: x dużo :mrgreen:

Dlaczego tak? Ano kupiłem sobie owego pierdopęda coby tanio dojeżdżać do pracy (w jedną stronę mam 22 km). Samochodem stoję w korkach, pali sporo a przyjemności brak; Lodówą też nie za tanio, i jeszcze mi ją różne chamy w puszkach obijają co i raz... No więc skuter! Ale... żaden pojazd nie jest godzien zaufania, jeżeli nie odbyło się nim choć jednej wyprawy. :twisted: Tak się ulągł iście szatański pomysł odwiedzenia braci Słowian nad Adriatykiem...

Z racji rozwijanych prędkości po raz pierwszy w samotnym wyjeździe unikałem autostrad, głównych dróg. Okazało się to bardzo relaksujące, można było, zwłaszcza w górach zobaczyć naprawdę urokliwe zakątki. Co więcej, spotkani motocykliści po zobaczeniu rejestracji nie ustawali w gratulacjach i zaproszeniach na piwo :mrgreen: Tylko po powrocie do Polski znów pojawiło się wrażenie, że każdy na drodze chce mnie zabić... :sciana:

Oczywiście po powrocie i sprawdzeniu statusu - awarie x0, powiedziałem do małego pierdziela - no, teraz jesteś godzien zaufania :twisted:

Jeżeli macie chęć, postaram się spłodzić opis wyprawy, ale proszę o wyrozumiałość, bo nigdy jeszcze takowego nie pisałem. Poniżej link do zdjęć na picasie, miłego oglądania :smile:

http://picasaweb.google.c...feat=directlink
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2010-08-16, 21:16   

Ja tak z innej beczki. ;) To jest zumo 550 na kierownicy ? A na marginesie zajmij się może przed pisaniem relacji z chorwacji obrobieniem tych zdjeć z rajdu po Rumuni ;)
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-16, 21:22   

nie do końca, to zumo 400 czyli 550 bez bluetootha... A zdjęcia z Rumunii wgram chyba tak jak te, bez żadnej obróbki, bo ta nastąpi chyba na emeryturze :lol:
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2010-08-17, 00:30   

Ja pierdzielę, widoczki zajebiste - te wodospady, te uliczki...BOMBA! Gratulacje udanej i bezproblemowej wyprawy :piwo: A jakieś przygody innego typu niż awarie na trasie?? Bo na pewno były ;)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2010-08-17, 09:46   

Powiem tak jedne z najpiękniejszych zdjęć na naszym forum...
Gratulacje !!!
We wrześniu też się wybierasz na rajd?Na skuterze?
_________________

 
 
     
matmax 
................


Motocykl: MZ ES 250/1, Honda
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 570
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-08-17, 09:49   

Ludwik, bardzo ładne widoki... trochę mnie skręca z zazdrochy :wink:
Jeśli utrzyma nam się taka tendencja w doborze pojazdów, to lada moment zaczniemy organizować wyprawy na 50cm3, następnie na rowerach, aż w końcu zaczniemy chodzić piechotą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ludwik, pochwal się ile Ci ta bestia spaliła na trasie i jaką miałeś średnia przelotową. Jestem naprawdę ciekawy.

Taka wyprawa w pojedynkę... twardziel z Ciebie jak się patrzy :ok:
_________________
www.starymotor.blogspot.com
www.motokrym.blogspot.com
 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2010-08-17, 10:14   

matmax napisał/a:
trochę mnie skręca z zazdrochy

Może to inspiracja na przyszły rok na rajd klubowy...
_________________

 
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-17, 10:55   

mczmok - we wrześniu raczej pojadę już Lodówką, to był taki test "czy da się" :wink:
matmax - bestia paliła przeciętnie 2,8-3 litry na sto. Trochę dużo porównując np. do Rometa Williama, jednak przelotowa była wyższa i wynosiła tak 85-90 wg gps.

a co do inspiracji rajdowej - ten kraj ma GIGANTYCZNY potencjał na jazdę! Tylko niech nikt nie liczy na to, że tanio temat opędzi. Ceny wszystkiego są wysokie. No ale coś za coś...
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
benek1 


Motocykl: MZ TS 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: lubelskie/W-ska I
Wysłany: 2010-08-18, 08:41   

Mam pytanko jak nazywa się ta miejscowośc z tymi wodospadami????? czekamy na relację... :!:
 
 
     
Jezyk 


Motocykl: Viadro i Trampek
Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 119
Skąd: Marki
Wysłany: 2010-08-18, 11:09   

Oj Ludicjusz mam wrażenie że troche przesadzasz. Owszem są miejsca drogie typu jeziora plitvickie albo jakies kempingi u niemca.
Jak postanowiłeś wracać do Polski to pojechaliśmy dalej za Split do dalmacji i nie bylo tak bardzo drogo - finalnie wyszło ze najdroższe jest przebywanie na wyspach. Tam pola wychodzily max po 97 kunek za 2 osoby namiot i pojazd - a nie były to pola oddalone powiedzmy 300 m od moża tylko nad samym brzegiem.
W skrócie po podliczeniu wszystkiego 2 tygodnie w chorwacji gdzie prawie codziennie bylem w innym miejscu (2 osoby+namiot+auto) wyszło nam 3800 zł.
_________________
Zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/pomine1979
 
     
Insane 


Motocykl: Etz 250
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 32
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-18, 13:28   

Zdaje się , że Plitvic'e Benek.
Duży szacun Ludwicjusz za tą wyprawe:D
Byłem również nad tymi jeziorami , coś niesamowitego , ten kolor wody.
Akurat wracałem wtedy ze Splitu do Polski i w Splicie było 32 stopnie , a tam 20 niecałe.
Woda była cieplejsza niż powietrze :D . I te rybki pływające wszędzie :D Nic tylko wędke brać:D
 
     
rastuch 
Młody tata


Motocykl: Es 250/1; Tophy+kosz
Pomógł: 58 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 2669
Skąd: Poznań/Koło
Wysłany: 2010-08-21, 10:37   

no gratuluje!!! :mrgreen:

a dorzucę swoje trzy grosze co do cen
Z dziewczyna w tamte wakacje pojechaliśmy stopem na 10 dni na Bałkany i osiedliliśmy się miejscowości BAR w Czarnogórze
klimat ten sam co w Chorwacji jednakże ceny przystępniejsze i mnie turystów i bogatych Niemców, także jak co to POKLECAM!!
jakby ktoś chciał to mam namiary na kolesia który wynajmuje tam kwatery my w przeliczeniu na plny płaciliśmy 20zł/noc (morze z okna widać). Spaliśmy u niego ze 2 nocki a resztę gdzieś na plaży czy pod drzewami. Bardzo miło i sympatycznie.
_________________
Tropiciel w zaprzegu=> http://www.borntoride.pl/...b_l_1%20143.jpg
Część stadka => http://forum.mz-klub.pl/v...ghlight=rastuch i tu=> http://forum.mz-klub.pl/v...ight=rastuchowa
Niunia => http://forum.mz-klub.pl/v...ghlight=syrenki
 
     
zed 

Motocykl: ETZ 250 WSK 125
Wiek: 45
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 46
Skąd: Konin
Wysłany: 2010-08-23, 11:29   

Ludwicjusz mam do Ciebie pytanko odnośnie skutera. Już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu Kymco 125. Potrzebuję czegoś poręcznego do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Waham się pomiędzy Agility na kołach 12 cali, a modelem City na 16 calowych. Czy kupując swój skuter porównywałeś te modele, i czy nie ma problemu w jeździe po drogach o gorszej nawierzchni? Wiadomo, to tylko skuter, ale wszelkie uwagi mile widziane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14