» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: hubertbaran
2009-10-16, 12:42
Problem z regulacją BINGA84 w ETZ251
Autor Wiadomość
kamilETZ 


Motocykl: MZ ETZ251e
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 157
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 2009-08-22, 19:00   Problem z regulacją BINGA84 w ETZ251

Witam kupiłem na dniach od kniazia gaźnik binga do mojej 251 bo stary był już mocno wyeksploatowany nie reagował na regulacje i po każdym przygazowaniu miał inne obroty... ale do rzeczy założyłem nowy gażnik wszystko ładnie pięknie pasowało tylko ze coś mu dolega po pierwsze
1 bardzo grzeje sie cylinder...
2 przy dodawaniu gazu muli się buczy przy dodawaniu obroty płynnie się nie rozwijają tylko jak go najdzie

świeca ma kolorek ceglasty to dobrze zapłon też mam dobrze a regulator bo już czytałem mam elektroniczny. Kto z Was ma binga w swojej eci niech mi jakoś pomoże. Pozdrawiam
 
 
     
zed 

Motocykl: ETZ 250 WSK 125
Wiek: 45
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 46
Skąd: Konin
Wysłany: 2009-08-22, 19:19   

Wiosną założyłem Binga do mojej ETZ i mam ten sam problem. Zużycia paliwa spadło, poprawiły się wolne obroty, ale silnik jednak zamula. Oczywiście to kwestia zbyt ubogiej mieszanki. Tylko, że iglica maksymalnie podniesiona. Nie mam teraz czasu na poprawianie tego. Jednak pierwsze, co zrobię, to podniosę poziom paliwa i wtedy zobaczymy. W ostateczności trzeba będzie założyć większą dyszę.
 
     
Magic 

Motocykl: nie MZ
Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 622
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-22, 19:29   

może by tak czasem poszukać? ;) http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=6937
mój też się grzeje i nie moge na to nic poradzić xd a na zamulanie znalazłem jak na razie tylko jedną opcje - lekko bardziej wykręcona śruba położenia przepustnicy, wtedy nie ma tego zamulenia... przynajmniej u mnie :P
_________________
była ETZ 251e http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_251/43499
 
     
kamilETZ 


Motocykl: MZ ETZ251e
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 157
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 2009-08-22, 19:38   

a i jeszcze jedno czemu jak na zapalonym silniku wyciągnę ssanie to moto nie gaśnie tylko robi się bardziej żywy co jest grane???????? na poprzednim gaźniku moto gasł po wyjęciu ssania mogą być małe dysze w bingu?????
 
 
     
Magic 

Motocykl: nie MZ
Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 622
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-22, 19:51   

wg mnie po prostu bing na ssaniu podaje mniejszą ilosć paliwa niż zwykły gaźnik (co skutkuje tym że nie zalewa silnika tylko daje efekt praktycznie taki jakbyś odkręcił lekko gaz)
_________________
była ETZ 251e http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_251/43499
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2009-08-22, 23:21   

Nie poprostu ssanie w bingu jest deczko inne w BVF jest cholernie bogate zalewa silnik! Jednak np. juz w JAwie TS czy japończykach silnik ma nieco wyższe obroty gdy jest zimny potem dopiero spadaja i zaciagniecie ssania na ciepłym silniku powoduje znaczny ich spadek. W Bingu tak własnie ma być. Mulenie to poziom paliwa. Z tego co podaje serwisówka angileska nastawy gaxnika sa takie same jak dla BVF.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
pipen11 


Motocykl: MZ ETZ 251
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 4
Skąd: Maków Podhalański
Wysłany: 2010-09-16, 16:35   

Witam kolegów, od wczoraj stałem sie posiadaczem binga 84. Po założeniu go stwierdziłem iż linki od gazu i ssania są za krótkie, musiałem obciąć pancerz od ssania około 2,5cm, a od gazu jakieś 2cm, po dopasowaniu wszystkiego i poprzykręcaniu odpalam motorek i chodzi lux, podobnie jak i u was grzeje sie szybko, obroty trzyma równiutko, przyspieszenie lepsze, a ze spalaniem to niewiem bo jeszcze nie wypróbowałem na dłuższą trasę... za kilka dni dorzuce posta co mnie jeszcze zaintryguje, lub zasmuci, jak na chwilę teraźniejszą smuci mnie tylko cena 394 zł :neutral: ale pozatym wszystko lalabazia :wink: :piwo:
_________________
http://www.polskajazda.pl.../ETZ_251/117300
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16