» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2012-02-29, 11:52
Regeneracja gwintu w głowicy - Sprężynką
Autor Wiadomość
Yasiec65 
amator/hobbysta


Motocykl: MZ TS 250/1 1981r.
Pomógł: 33 razy
Wiek: 58
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 170
Skąd: Grajewo
Wysłany: 2011-12-04, 18:23   

Dukee napisał/a:
saska251 napisał/a:
I w czym to lepsze od helicola? :roll:


Różnica polega na tym, że helicoil musisz wkręcić na jakimś kleju zeby się nie wykręcała jak porządnie świece dokręcisz. Moje sie nie wykręci NIGDY. Mój patent jest na dole poszerzony przez to klepanie kulą czyli tak jak sugerował ktoś kilka postów wcześniej zeby zaspawać i zeszlifować helicoile do głowicy :) U mnie jest o wiele mniej roboty i ładniej to wygląda a efekt ten sam co po zespawaniu.



intr napisał/a:
Saska prawdę rzecze. Sprężynki są wygodne i pewne. Są stalowe a im mocniej dokręcamy, tym bardziej samo zaciskają się na gwincie. Tulejki mają to do siebie, iż przykładowa świeca przy przekręcaniu zarzyna się w tulejce co w przypadku sprężynek jest niemożliwe. Są już zestawy do naprawy gwintów świec, które mają samowiercące gwintowniki. Nie trzeba już nawet wiertarki.

Generalnie jak kto nie ma wyobrażenia z jaką siłą dokręca się świece, niech wyposaży się w klucz dynamometryczny. Gwintu w świecy nie ma szans przekręcić, bo dokręcanie momentem 20 Nm gwintu o takiej średnicy praktycznie w ogóle go nie obciąża. Nagiminą praktyką jest dokręcanie świecy na wytrzeszcz oczu, gdzie na sprawnym gwincie nawet dociągnięta siłą palców ani drgnie.


To raczej w tej kolejności powinno byc :wink: . Od siebie dodam że w piłach spalinowych spotykałem się z tak naprawianymi gwintami ( oczywiście piły używane).Próbowałem ''krzywo ''wkręcić świecę w taki otwór to na świecy gwint zaczął się niszczyć a w głowicy nietknięty.....
Pozdrawiam :piwo:
_________________
Y@$&€c
Najważniejsze są drobiazgi.
Na odległość leczyć potrafił chyba tylko Kaszpirowski.
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek ;-) .
 
 
     
jaroquest 


Motocykl: ETZ 251 i 250/300
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 511
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2015-11-13, 11:44   

Nie wiem kto ten temat tak zdewastował :? (wykasował większość postów :ysz: ) ale niech to naprawi, rozumiem ,że niektóre posty poza kłótnią nie wnosiły nic do tematu to jednak niektóre były bardzo pomocne.
Wklejam zdjęcia głowicy jeszcze raz:

Przed regeneracją: :arrow:





Po regeneracji: :arrow:







 
 
     
kamyk8787 
Ston3Я

Motocykl: MZ ETZ 251 90r
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 352
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-11-13, 17:53   

U mnie jest patent z mosiądzem i jest gicio. Mam jeszcze jedną głowicę z zepsutym gwintem i tak myślę też ją po taniości naprawić u jakiegoś tokarza. A i ktoś mi powie dlaczego te głowice zawsze są tak w środku pod świecą zmaltretowane? Nie ogarniam tego.
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2015-11-13, 17:56   

To są oznaki popękanych pierścieni które tłok wbił w głowicę albo oznaki uszkodzenia łożyska korbowodu ;)
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14